Dyskusja Archiwisty:Carth

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Carth!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Carth!

Grafiki

źródłem grafiki nie może być jakakolwiek strona internetowa. do każdej przesyłanej grafiki musisz wstawić odpowiedni szablon, w którym będzie co to za autor, skąd i na jakiej licencji jest grafika. wszystko znajdziesz na tej stronie - Szablon:Grafika. przypominam, że grafiki w których nie zaznaczone jest źródło (jakiś komiks, album, film?) oraz autor (rysownik komiksu, autor plakatu, okładki, LucasFilm, LucasArts?) idzie po jakimś czasie do kasacji. signjedi.png Sky Dyskusja  19:19, 12 lip 2007 (CEST)

No, teraz jest ok. Tylko jeszcze mała rada na przyszłość: jak widzisz, że coś jest ewidentnie robotą Lucasowców (po prostu ekipy od filmów), to zaznaczaj w autorze LucasFilm. Bo mimo że ten Nexu jest ze Słownika, to jednak jest robotą speców od efektów od Lucasa ;) signjedi.png Sky Dyskusja  20:03, 12 lip 2007 (CEST)

  • W porządku, następnym razem będę już mądrzejszy :). Zalogowałem się dopiero niedawno i muszę się jeszcze nauczyć trochę co i jak :) Sorry, że odpisuję dopiero dziś, ale zaraz jak wstawiłem ten szablon musiałem szybko wychodzić z kompa.Carth

Grafiki w infoboksach wstawiasz tylko przez podanie nazwy pliku który chcesz wstawić. Nic więcej nie musisz pisać. A odpowiadasz w dyskusji innego użytkownika dzięki czemu dostaje on powiadomienie.
Pozdrawiam--GalAn 18:36, 14 lip 2007 (CEST)

Foshanie

Definitywnie :) Dzięki wielkie, nie przypuszczałem że tam się mogli znaleźć, zasugerowałem się słowami Jacena ze Zdrajcy że "nigdy nie spotkał istoty tej rasy co Vergere, chociaż widział wiele gatunków". Gr8 job. signstraznik.png Sky Dyskusja  18:18, 16 mar 2008 (CET)

Jolee

Dzięki za czujność, ostatnio nowi uwzięli się na infoboxy i wstawiają do nich różne dziwadła... Sił już nie mam do nich :/ Miło że ktoś jeszcze ma głowę na karku. Pozdrawiam. signstraznik.png Sky Dyskusja  18:02, 25 paź 2008 (CEST)

Yolan Baren‎ do Yolan Bren

Mam prośbę, mogłbyś przenieść hasło Yolan Baren do Yolan Bren? Makulski 18:35, 16 kwi 2009 (CEST)

Abregado-rae

Dzięki za przeniesienie artykułu i pozmienianie tych wszystkich wyrazów z nazwą planety : P --Darth Kamil 18:59, 16 kwi 2009 (CEST)

Fury (książka) do Legacy of the Force VII: Fury

Dziki za przeniesienie Yolana. Mógłbyś przenieść Fury (książka) do Legacy of the Force VII: Fury? Makulski 10:39, 21 kwi 2009

Wojny klonów: Odcinek 1

Oj sorry. Zupełnie zapomniałem o tym początku. Też pozdrawiam. :)Darth Novak 13:44, 11 maj 2009 (CEST)

Komiksy i inne artykuły

To czemu tych szablonów jeszcze nie było??? Jak do tej pory to te szablony o komiksach ja robiłem, oczywiście tych których nie było... poza tym wybacz, ale teraz mam do końca maja matury i streszczeniami do tych wszystkich komiksów zajmę się w czerwcu, tak samo jak Jorj Car'dasem. Teraz po prostu nie mam na to czasu.

Przeniesienie

Możesz przenieść te artykuły: RC-8015 do Fi Skirata, Republic: Forever Young do Republika (komiks) i CT-5108/8843 do RC-5108/8843? Makulski 13:22, 27 maj 2009 (CEST)

core ship

Witaj,

Sorry za opóźnienie, ale byłem na urlopie :) Myślę, że Lucrehulk-class core ship można zgrabnie przetłumaczyć na "okręt-rdzeń typu Lucrehulk" - przynajmniej wokół tego będę kombinował pisząc opis na Sluis... A w razie czego zawsze można to potem zmienić.

Pozdr. N'L signstraznik.png NLoriel Dyskusja  11:16, 22 cze 2009 (CEST)

0 BBY

Mam drobne pytanie napisałem sobie na sucho artykuł Jib Kopatha, aby go później wstawić na Ossusa, a tu patrzę, że Kopatha zginął w 0 BBY. Taka zmusza mnie do poprawek. Skąd jest ta informacja i kto go zabił? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam Windy 20:45, 24 paź 2009 (CEST)

Odstępy

Jeśli Cię to pocieszy to mogę powiedzieć, że mnie również niezwykle denerwują te odstępy <3 I cieszę się, że nie tylko ja mam tutaj jakiś zmysł estetyczny, bo widzę że zarówno Ciebie, jak i Dofine'a to drażni ;) A tak w ogóle to po zakończeniu głosowania, którego wynik chyba jest oczywisty, wyślę Ci maila ze "strażniczymi instrukcjami" :) Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  00:51, 5 lis 2009 (CET)

Gwiazda Śmierci

Hej. To hasło jest już prawie skończone - pozostała mi do rozbudowania jedynie sekcja "charakterystyka" gdzie obowiązkowo muszę się trochę rozpisać o budowie stacji, głównie na podstawie Databanku i ew. któregoś z przewodników 1 serii. Jutro skończę artykuł ostatecznie (gdy tak będzie, zaznaczę w opisie zmian), a potem róbcie sobie z nim co chcecie :) signstraznik.png Sky Dyskusja  02:19, 23 gru 2009 (CET)

Nominacje na artykuły polecane

och, wybacz... jestem trochę chory i źle zrozumiałem, myślałem, że chodzi do każdego artykułu osobno. już się poprawię ;) Melethron 18:37, 27 gru 2009 (CET)

Komiksy TCW a Anakin Skywalker

Witaj :) ze mną jak z dzieckiem dwa razy nie trzeba prosić ^^ zajmę się tym jak tylko uzupełnię resztę komiksów. Pozdrawiam Melethron 07:29, 18 sty 2010 (CET)

Kategorie

przepraszam za błąd. się nie powtórzy ; ) --Melethron 15:57, 25 sty 2010 (CET)

Dzięki

Za poprawę mojego artykułu i odnosniki do kategorii itd. Sorki za błędy w pisaniu, nie powtórzę się. --GloriousJedi

Tholme

Dobrze że mi o tym przypomniałeś, zajmę się tym niedługo. O ile pamiętam trzeba tylko omówić oblężenie Saleucami i gotowe :) --signstraznik.png Shedao Dyskusja  20:43, 16 kwi 2010 (CEST)

Nowa grafika

Cześć przed chwilą podesłałem nową grafikę, by napisać artykuł o Wybierz swoje przeznaczenie IV: Kryzys na Coruscant jednak one nie działają, a w miejscu gdzie powinna być ilustracja wyskakuje informacja o błędzie miniatur czy coś w tym stylu. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam -- Arapalski 12:15, 30 kwi 2010 (CET)

Kłopot z Republic Attack Shuttle

Napisałem artykuł o Republic Attack Shuttle. Później dowiedziałem się od Windy'ego że trzeba zmienić nazwę na Prom typu Nu. Teraz się męczę jak zmienić nazwę, a pisałem w dyskusji 29 maja i do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Proszę o pomoc! Pozdrawiam :)--Commander Cody 20:02, 8 cze 2010 (CEST)

Polecane

Cześć widzę, że usunąłeś dwie kandydatury do polecanego. Co do rozkazu to nie wiedziałem o poprzednich uwagach, a co do Nowego Plymptona to zobacz Xexus Shev, czy Plecionki. One są krótsze. Pzdr xD Windy 15:57, 18 cze 2010 (CEST)

W edycji

Do Tholme'a już się przymierzam, muszę jeszcze tylko odzyskać moje Trackdown. Z pozostałymi dwoma nie widzę pośpiechu, mogę zdjąć szablon jeśli ci to w czymś przeszkadza, chociaż nie wiem czego oczekujesz bo niestety nie mamy tyle edytujących, żeby chętni to uzupełnienia hasła walili drzwiami i oknami. --signstraznik.png Shedao Dyskusja  00:17, 30 lip 2010 (CEST)

Hej. Zabieram się znów na poważnie za Ossusa już na dniach. Kilka dni temu zacząłem pisać dalej "Cade'a" i on na pewno zostanie skończony. Jeśli chodzi o resztę, to zrobię przegląd i ewentualnie niektóre zwolnię. Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  00:10, 19 sie 2010 (CEST)

RE:Powitanie

Chciałbym, ale nie wiem, jak z tym będzie... :/ Pozdro! --Jaro 14:31, 31 sie 2010 (CEST)

Kategorie grafik

Hej, miałbym do Ciebie drobną prośbę. Ostatnio podczas pracy nad kategoryzacją grafik wyszedł w praniu taki zwyczaj dodawania krótkiego opisu na początku kategorii w stylu "Ta kategoria zawiera grafiki przedstawiające [[coś tam]]", albo po prostu "Zobacz w Bibliotece: [[coś tam]]". Nie ma to może kolosalnego znaczenia, ale wbrew pozorom czasem ułatwia pracę i jest przydatne w różnych sytuacjach. Stąd prośba: widzę, że akurat się trochę tym bawisz, więc jakbyś robiąc kategorię przy okazji dorzucił jedno krótkie zdanko z linkiem do związanego artykułu, byłbym wdzięczny :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:08, 29 wrz 2010 (CEST)

Demagol

Hej, widzę że wstawiłeś do hasła Demagol szablon "do weryfikacji". Mógłbyś w opisie szablonu zawrzeć, co dokładnie należy zweryfikować? Dzięki! signstraznik.png Sky Dyskusja  20:58, 19 gru 2010 (CET)

Interwiki do fińskiej wikii

Witaj. Zajmuje się teraz trochę dodawaniem interwiki za pomocą HotCata na niemieckiej Jedipedii i zauważyłem propozycję polskiego hasła dla hasła z Finlandii. Sprawdziłem i okazało się, że linkowanie nie jest do Empirepedii, tylko do nas. W takim przypadku może wypadałoby zrobić interwiki w drugą stronę. Pozdrawiam Windy 16:36, 7 sty 2011 (CET)

Odp.

Witam. Mam pytanko. Dlaczego dodajesz szablon Bełkot do moich artykułów? Rozumiem, jeśli chodzi o Alzoc III. Ale w artykule Wysysanie życia nie widzę powodów, by ten szablon miał tam być. Pozdrawiam --Kyle (CEST)

Błąd artykułu

Przerzucałem losowo strony i zauważyłem błąd na stronie Tag & Bink kopnęli w kalendarz 1 gdzie podana była informacja by zgłosić tą usterkę administratorowi więc zgłaszam --Kwazi93 16:36, 1 cze 2011 (CEST)

Odpowiedź

Cześć. W sprawie artykułu. Po pierwsze, w moim artykule o Rivanie nie ma mowy o nieprawidłowościach. To jest poważne oskarżenie, bo takie artykuły zostają kasowane. A po drugie, jeśli chodzi o zredagowanie, (to też może zabrzmić brutalnie) przepraszam, ale pogorszyłeś go trochę, np. Stworzył on cenny artefakt - Mroczne Berło, która miała moc - wycięcie z tekstu. Ten artefakt; To berło i takie zastosowania by pasowały i jeden z tych pisałem na początku. Nie może być Ta berło czy Ta artefakt. Radzę się zastanowić. Pozdrawiam Kyle 09:26, 2 cze 2011 (CEST)

  • Pamiętaj, skoncentruj się na chwili bieżącej...

— Qui-Gon do Anakina.

Nie rozmyślajmy o przeszłości. Byłem... świeży. Nie bardzo to wszystko kumałem. A co do dzisiejszych art. - nie jest prawdą, że przepisuję to z Wookiee. Samo słowo nie wystarczy? I proszę o trochę łagodniejsze traktowanie. W zasadach biblioteki wyraźnie jest napisane o zach. wobec innych i to na pewno tyczy się również strażników/Jedi. Bycie strażnikiem nie daje przywilejów do łamania niektórych punktów zasad. Fakt, że ja na początku nie trzymałem się tego, ale Ty jesteś strażnikiem, czyli jesteś doświadczony w tej branży. Powiem wprost - czuję się urażony. Pozdrawiam --Kyle 08:09, 3 cze 2011 (CEST)

Dziękuję za gratulacje. I nie zważajmy uwago na wiek. To prawie to samo, jak bym powiedział, że Ty w porównaniu do mnie jesteś stary, a przecież to nieprawda. :) Pozdrawiam --Kyle 21:54, 6 cze 2011 (CEST)

Grafiki postaci

Hej, przyjąłem. Wydało mi się, że warto jakoś urozmaicić tekst, a nigdy jeszcze nie natrafiłem na grafiki Hana Solo z komiksu Han Solo at Stars' End, choć przeszukiwałem nieco Wookiee pod tym kątem. Jednak jeśli jest u nas taka reguła, od teraz będę pamiętał o jej przestrzeganiu ;) Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  14:13, 3 cze 2011 (CEST)

Prośba o grafikę

Hej, jak może wiesz, nie mogę załadowywać grafik na serwer Ossusa. Potrzebna mi będzie niedługo grafika promu typu Lambda, a my dysponujemy tylko średnim jakościowo renderem z XWA i jakimś ujęciem ze sporego dystansu. Tymczasem nawet na Wookiee są pliki bardzo dobrej jakości i gdyby była taka możliwość, prosiłbym o upload jakiegoś, np. tego ;) Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  23:05, 3 cze 2011 (CEST)

Uwagi

Mam prośbę: zanim dodasz szablon Src, to może najpierw sprawdź, czy on tam powinien być. Np. w Csilli przy Ludzie skolonizowali ją w 27500 BBY - to wzięte jest z The Essential Atlas. To podważa wiarygodność artykułu, który jest właściwy. Pozdrawiam --Kyle 19:02, 5 cze 2011 (CEST)

Znowu uwagi

Hej! W artykule Lyn Me wszystko jest kanoniczne. Wstawiaj ten szablon nie wtedy, gdy nie jesteś czegoś pewien, tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że jest niekanoniczne czy nieprawidłowe. Wstyd, że zwykły archiwista musi pouczać strażnika. Pozdrawiam --Kyle 21:09, 6 cze 2011 (CEST)

Sprawa usuwania dobrych grafik

Jak w temacie, dokładnie w kwestii usunięcia grafiki Finisa Valoruma. Jeśli już chcesz wstawić słabszą jakościowo grafikę nadającą się najwyżej na avatar, prosiłbym uprzejmie o wstawianie jej jako nowej, a nie usuwanie kilka razy większej grafiki. Musiałem skanować ją od nowa, ponieważ zdążyłem już usunąć zeskanowany obraz z kompa i musiałem to powtórzyć. Poza tym kilka lat Ossus przechodził burzliwą dyskusję w które wyniku zalecano, by w miarę możliwości wstawiać własny dobór grafik, a nie dokładnie zrzynać z Wookie (tamta mała grafika najwyraźniej stamtąd pochodzi). Mam nadzieję że to był przypadkowy incydent nie przeszkadzający we współpracy, przy okazji nie mający związku z celowymi seansami nienawiści, urządzanymi niegdyś przez pewną grupę osób na forum które kiedyś odwiedzałem. Pozdrawiam Piett 19:59, 14 cze 2011 (CEST)

Re:Sugestie dotyczące Grievousa

Cześć :). Jasne, mam w planach rozbudowanie części wstępnej, ale myślałam, by zrobić to na końcu, gdy już wszystko się zbierze. Zresztą, nie wiem, czy sama to zrobię, bo brak mi talentu do pisania wstępniaków :P. Stronę z cytatami też miałam w planach i myślę, że wkrótce mogłabym ją zrobić. Mam nadzieję, że uda mi się skończyć artykuł do końca wakacji, bo pracy jest jeszcze dużo :). Dzięki za wsparcie i pozdrawiam :) signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  10:12, 1 sie 2011 (CEST)

Druga Flota Bastionu

cyt.:Uwaga "Sojusz", tutaj Druga Flota Bastionu pod dowództwem... - Dziedzictwo 36:Renegat

Jak pokazuje Ci to ten cytat nazwa pod, którą umieściłem ten artykuł jest poprawna. Pozdrawiam--Darth Lukas 17:13, 1 wrz 2011 (CEST)

Potwierdzam, bastion akurat odmienia się inaczej niż Mars czy Jowisz. Coś dla potwierdzenia. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:06, 1 wrz 2011 (CEST)

Mathias

Chciałbym skomentować twój wpis w dyskusji Mathiasa. Było to bardzo miłe, że go nazwałeś leniwym, za to że coś napisał. Na pewno zmotywowało go to do ewentualnego uzupełnienia hasła.
Fakt, że zrobił trochę mało, to jedna rzecz, ale chyba nie trzeba było go od razu tak krytykować. Theed 20:46, 16 gru 2011 (CET)

Douglas Wheatley

Hej, mam taką drobną sprawę: w 2010 roku usunąłeś kategorię z ilustracjami Douglasa Wheatley(')a zawierającą w nazwie apostrof, zastępując ją nową, nie zawierającą tegoż. Początkowo sądziłem, że to po prostu czyjeś przeoczenie, które miałem zamiar poprawić, ale skoro było to celowe działanie, nie chcę wchodzić Ci w koncepcję. Po prostu nie jestem pewien, czy to rzeczywiście prawidłowa forma - do tej pory byłem przekonany, że przy anglojęzycznych nazwiskach kończących się na samogłoski, przy odmianie stosujemy apostrof przed końcówką "-a", "-ego" etc. Jeśli się mylę i istnieją jakieś nieznane mi, określone zasady odmiany, byłbym wdzięczny za informację, bo być może inne nazwiska autorów również zostały odmienione nieprawidłowo ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  17:55, 30 sty 2012 (CET)

Tekket

Czemu skasowałeś tekketa a potem zrobiłeś praktycznie taki sam artykuł tylko zmieniłeś nazwe Mistrz Plo Koon 18:23 2 śer 2012

Szablony WEdycji

Spokojnie z tym WEdycji. :) Kasuję szablony, jeśli artykuł był nie ruszany w 2012 roku. Twój - był w lutym, zatem przeszedł przez sito i szablon zostaje :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  00:52, 20 sie 2012 (CEST)

Odp.

Siemka. W sumie to nie ma ustalonego nic, też moim zdaniem nie ma to sensu, jak jakaś rasa nie ma włosów w ogóle. Ostatnio mało jest rzeczy "bo tak się ustaliło", bo mniej ludzi ogólnie aktywnych. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:22, 22 lis 2020 (CET)