Dyskusja Archiwisty:Kasa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Archiwum dyskusji: 2 - 1

spróbuje te cztery tyldy;)

ok Astoner5Astoner5 18:06, 25 lut 2012 (CET)

Nazwa pliku

Hey, możesz poprawić nazwę pliki http://ossus.pl/biblioteka/Plik:DawnoftheJedi00cc.jpg na DawnoftheJedi01cc.jpg . Dzięki.--Adakus 14:56, 30 mar 2012 (CEST)

Re: Uwagi

Witaj. Z większością twoich uwag jak najbardziej się zgadzam. Trochę byłem rano zakręcony ;).Natomiast jeśli chodzi o succesion box to skoro jest, to dlaczego ma być nieużywany? Jeśli jest niepotrzebny to wywalić go ze wszystkich haseł i nie będzie zamieszania. Pozdrawiam --Darth LukasDyskusja 21:10, 8 kwi 2012 (CEST)

Ostatnie artykuły

Co do apostrofów to nie byłem pewien, bo nie mogłem znaleźć jakiejś zgapki. Teraz już mi ją podałeś ,więc nie będzie problemu. Zawsze sprawdzę kilka razy czy na pewno wszystko jest w porządku. Pozdrawiam :) --Dofine 14:58, 9 maj 2012 (CEST)

Imperator Sithów

Nawet jeśli dodawanie informacji z Wookiepedii jest zabronione, to dlaczego wycofałeś całą moją edycję, zamiast wyciąć tylko te fragmenty, które pochodziły z Wookiepedii, z pozostawieniem tych, które pochodziły z "The Old Republic: Revan" Drewa Karpyshyna? Wstawianie z tych książek chyba nie jest zabronione. Zresztą, nie wiedziałem, że Wookiepedia to nieoficjalne źródło. Set Harth 19:49, 10 cze 2012 (CEST)

Grafiki

Hej! Faktycznie - przegiąłem z tymi rozmiarami. Skupiłem się na małej pojemności i zapomniałem o jakości. Ale mam prośbę: daj mi kilka dni, popracuję nad jakością tych grafik (cały czas mam je na serwerze) i kiedy skończę, to ustalimy datę dnia, kiedy Ty usuniesz moje aktualne grafiki, a ja dodam nowe (te same o lepszej jakości - nazwy się nie zmienią, dzięki czemu będzie można zachować moje edycje, w których dodałem grafiki). Sądzę, że jest to najlepsze roziwązanie. A na przyszłość obiecuję dbać o jakość grafik. Przy okazji - prześlij mi, proszę, na maila nazwy grafik, które należy usunąć (z tego, co napaisałeś zrozumiałem, że kilka może zostać). Jeżeli uważasz, że wszystkie wymagają "podszlifowania" to napisz "wszystkie". Z góry dzięki. :) Pozdro Bartosz Bednarek 23:51, 22 cze 2012 (CEST)

Nazwa kateorii

Ostatnio załadowałem sporą ilość konceptów, jednak nie jestem pewien co prawidłowej formy nazwy kategorii http://ossus.pl/biblioteka/Kategoria:Grafika:Szkice_koncepcyjne_z_gier. Zostawić tak jak jest, czy lepiej zmienić na "do gry KotOR". Pytam się, bo mam jeszcze kilka do załadowania, a szkoda czasu na późniejsze poprawki.--Adakus 11:58, 23 cze 2012 (CEST)

Może się trochę pośpieszyłem z poprawkami, jednak po twojej kasacji kategorii szkiców do KotORa II, uznałem że decyzja już została podjęta. Co do twoich pytań odnośnie szkiców, to:

  • Ogólnie grafiki ściągnąłem z sieci (sporą większość z gamespota), ale ich pierwotne źródło to oficjalna strona gry swkotor.com, która jest teraz nie istnieje, ale można podać link do archiwum, przynajmniej dla większości (ale moim zdaniem to szczegół). Część obrobiłem by zlikwidować wszelkie zbędne napisy i znaki wodne.
  • Co do kategorii, sugerujesz żeby szkiców w ogóle do ładować do kategorii grafik gry, jeśli tak to co w takim przypadku z grafikami promocyjnymi?
  • Jeśli chodzi o autorów grafik to raczej trza zostawić tak jak jest, czyli producentów. Grafik Mike Sass stworzył tylko parę ilustracji, przynajmniej z tego co widzę na jego stronie internetowej. Na Wookie dodają też ilustracje z tapet, ale sam nie jestem tego pewien, dla mnie to raczej obrobione rendery z gry
  • Co do ich użycia, to większość mogę wstawić do odpowiednich haseł (bo istnieją), tylko zakładałem że będzie się to robić na bieżąco przy poprawianiu haseł. Jednak nie wiem jakie będzie moje przyszłe tempo prac, więc można to zrobić już, by nie "wisiały" bez celu. Co do ich ilości i celu, to grafiki są też galerią, co której odnośnik umieściłem w haśle o grze.

--Adakus 23:29, 26 cze 2012 (CEST)

Jeżeli mamy być tacy akuratni, to grafiki promocyjne też wstawmy do osobnej kategorii. Bo np. http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Bastila_ART.jpg w grze nie ujrzymy. Można wtedy też spokojnie dodać do tej kategorii grafiki z tapet.--Adakus 14:43, 27 cze 2012 (CEST)

Interwiki

Okej, popracuję nad tym ;-) Bartosz Bednarek 12:32, 5 lip 2012 (CEST)


Co do kategorii, to nie wiedziałem, jaką dać, sorry, od teraz będę to sprawdzał. A co do interwiki, to będę dawał tylko te, których jestem pewien, ok? Pozdro ;-) Bartosz Bednarek 16:45, 6 lip 2012 (CEST)

Kategoria

Hej, mam problem: piszę właśnie artykuł "TB-73" i nie wiem, pod jaką kategorię to dać. Możesz mi coś podsunąć? Z góry dzięki :) Bartosz Bednarek 10:24, 7 lip 2012 (CEST)

Odpowiedź

Ok, popracuję nad tym. Przy okazji: dzięki za te wszytkie rady :) Naprawdę je sobie cenię (może jeszcze tego nie widać, ale trening czyni mistrza ;-D) Pozdro Bartosz Bednarek 09:50, 10 lip 2012 (CEST)

Hej, mam problem: zagapiłem się i utworzyłem artykuł "Misja na Zygerri", a powinien się nazywać "Misja na Zygerrii". Takie dodałem interwiki. Mógłbyś przenieść ten artykuł? Z góry dzięki :) Na przyszłość będę uważał.Bartosz Bednarek 18:21, 25 lip 2012 (CEST)~

Sorry, Mario już się tym zajął. Po problemie :) Bartosz Bednarek 19:55, 25 lip 2012 (CEST)

Re:Rady

Hej, dzięki za rady - od dziś będę pisał "plik", a interwiki będę dodawał alfabetycznie. Wpisałem swoje zdanie o "Trójzębie 1". Byłbym naprawdę wdzięczny, gdybyś się tym zajął :) Pozdro Bartosz Bednarek 22:53, 28 lip 2012 (CEST)

Grafiki

A przy okazji: czy w już powstałych artykułach tez zmieniacie przedrostki "Grafika" na "Plik"? Jeżeli tak, to mogę to zrobić w moich artykułach i w tych wszystkich z kategorii "Bitwy wojen klonów" i "Wydarzenia wojen klonów". Zająć się tym? Bartosz Bednarek 23:12, 28 lip 2012 (CEST)

Oblężenia planet Zewnętrznych Rubieży

Hej, słuchaj, to nie była bitwa, tylko kampania wojen klonów. W tej sytuacji chyba trzeba utworzyć nową kategorię, ale na pewno nie może zostać w "Bitwy wojen klonów". Proponuję, abyś utworzył podkategorię "Kampanie wojen klonów", albo coś w tym stylu. Pozdrawiam, Bartosz Bednarek 20:12, 30 lip 2012 (CEST)

Kategorie

Co do powyższego, podoba mi się Twoja decyzja :) I fajnie, że robisz porządek w kategoriach. Mam do Ciebie interes: pomyślałem, że w kategorii "Bitwy wojen klonów" możnaby osobno klasyfikować artykuły o nieznanej nazwie - sam taki dodałem. Skoro bitwa o ... jest pod literą, na którą zaczyna się planeta, albo nazwa Układu, to te bez nazwy mogłyby być pod "*". Zapisywałoby się tak: [Kategoria:Bitwy wojen klonów|*] Co ty na to? Bartosz Bednarek 23:03, 30 lip 2012 (CEST)

Przesyłanie grafik

Ok popracuje nad tym dzięki za zwrócenie mi uwagi:-].- (Fives 06:41, 7 sie 2012 (CEST)).

Grafika

Jeśli chodzi Ci o to że nie jest używana w żadnym haśle, to zwróć uwagę na fakt że należy ona kategorii Kolekcja książek Star Wars. I jeśli nie będzie wykorzystana w haśle o samej książce, to zapewne trafi do artykułu na rok 2013 kiedy to będzie miała zapewne premierę.--Adakus 23:54, 16 sie 2012 (CEST)

Kategorie

Hej, zajmujesz sie jeszcze robieniem porządku w kategoriach? Zwróciłem uwage, że w kategorii "Wydarzenia wojen klonów" warto dodać podkategorię "Misje wojen klonów". Jest już ich całkiem sporo, a sam popracuję nad następnymi. Poza tym misje, podobnie jak bitwy, nieco wyróżniają się spośród pozostałych wydarzeń (sabotaży, blokad itd.). Może utworzyłbyś taką podkategorię? Pozdrawiam Bartosz Bednarek 13:27, 19 sie 2012 (CEST)

Problem z artykułem

Hej. Mam problem z artykułem Pojedynek na Ambrii. Edytowałem go i nadal pokazuje mi, że treść jest nie spujna itp... Mógłbyś poprawić go pod względem gramatycznym?

Portal: wojny klonów

Hej, mógłbys zajrzeć na dyskusję do tego protalu? Mam jeszcze kilka rzeczy do poprawienia, tam je wymieniłem... Bartosz Bednarek 11:16, 26 sie 2012 (CEST)

Geonosis

Nie kłócę się bo może artykuł o Geonosis był faktyczne za długi ale ten obecny jest teraz trochę chaotyczny-Fives 08:41, 1 wrz 2012 (CEST)

Prośba

Hej, mógłbyś tu zajrzeć? Bartosz Bednarek 20:06, 2 wrz 2012 (CEST)

Sei Taria

"Uwaga! Zamierzasz utworzyć stronę, która została wcześniej usunięta.

Upewnij się, czy ponowne utworzenie tej strony jest uzasadnione. Poniżej znajduje się rejestr usunięć i zmian nazwy tej strony (...)"

Nie rozumiem co to znaczy. Czy chodzi o to, że nie mogę zrobić artykułu o Sei Tari? Mistrz Plo Koon 11:11, 25 gru 2012(CEST)