Dyskusja Archiwisty:Theed

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.


Witaj Theed!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Melethron!

Archiwum

Nowe artykuły

Witam. Mam prośbę. Używaj funkcji podgląd zanim dodasz jakiś artykuł. Sprawdź też czy wszystko dodałeś, a nie tak jak w artykule Ace Azzameen‎, gdzie zrobiłeś 3 edycje w ciągu 6 minut, zawierające niewielkie zmiany. Pamiętaj również o Interwiki. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to polecam Zalecenia edycyjne.

Pozdrawiam Melethron 13:48, 10 sty 2010 (CET)

Kolejne i ostatnie przypomnienie o stosowaniu funkcji podglądu. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:11, 10 sty 2010 (CET)

Pamiętaj też o tym, że do prawie każdego artykułu należy dodać odpowiednią erę. W hasłach nie umieszczamy też zwrotów w stylu najlepszy czy najsłynniejszy - chyba że jest to jasno i otwarcie powiedziane w jakimś oficjalnym źródle (z uwzględnieniem tego, że wypowiedzi bohaterów mogą być subiektywne, na co należy uważać!) - w takim przypadku powinno się jednak dodać stosowny przypis, aby było wiadomo, że nie piszesz tych określeń, bo takie jest Twoje zdanie. No i przypominam o obowiązku umieszczania w hasłach interwiki. signjedi.png Kasa Dyskusja  16:22, 30 sty 2011 (CET)

Drobne

Hej, jeszcze parę małych uwag. Nazwy statków piszemy kursywą, a ponadto stopnie wojskowe i nazwiska dajemy w oddzielnych linkach, a nie jednym (np. [[komandor]] [[jakiś]], a nie [[komandor jakiś]]). signjedi.png Kasa Dyskusja  21:06, 20 kwi 2011 (CEST)

No i po infoboksie nie robimy linijki odstępu, bo skutkuje to przesunięciem całego hasła o tę jedną linię w dół. signjedi.png Kasa Dyskusja  20:18, 21 kwi 2011 (CEST)
Odnośnie grafiki w haśle o Defiance: podpis nie wyświetlał się, bo przy wstawianiu pliku zapomniałeś o fragmencie |thumb|, który dodaje ramkę. No i podpisu nie dajemy kursywą ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  20:35, 21 kwi 2011 (CEST)
Sorry, że piszę tutaj w takich fragmentach, ale nie sądziłem, że będę miał aż tyle uwag. Wstawiłeś grafiki do haseł o TIE Defenderze itp. Musisz wiedzieć, że powinno się przesyłać grafiki o jak najlepszej jakości. W przypadku Defendera i TIE Advanced istniały lepsze obrazki niż te pikselozy ze starych X-Wingów, trzeba było dać ilustrację z jakiegoś podręcznika czy coś w tym stylu. Druga sprawa to szablony grafik. Źródło i autora podajemy w linku, dodatkowo to pierwsze ma być kursywą (tak jak nazwy statków, przypominam). Opisy grafik mają mieć kropki na końcu. Ponadto, źródła w hasłach podajemy chronologicznie (wg chronologii SW - np. TESB przed RotJ), a po źródłach in-universe dajemy przewodniki itp. No i na koniec bardzo ważna kwestia: nie podpisujemy się pod napisanymi lub edytowanymi hasłami. signjedi.png Kasa Dyskusja  22:13, 21 kwi 2011 (CEST)

Odpowiedź

Podpis napisałem przypadkowo, bo edytowałem jednocześnie jakąś dyskusję (już nie pamiętam jaką) i tamten artykuł. Co do obrazku z artykułu Defiance, to celowo nie dałem ramki, aby opis pojawiał się po najechaniu na niego. Archiwista:Theed 17:33, 27 kwi 2011 (CEST)

Odpowiedź pisz zawsze w dyskusji osoby, do której jest skierowana, bo inaczej łatwo ją przeoczyć :) Co do ramki - na Ossusie jest to standard, którego należy się trzymać. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  22:05, 27 kwi 2011 (CEST)

Grafiki

Witam. Chciałbym przypomnieć, że w grafikach również obowiązuje linkowanie i dodawanie kategorii. Nie czynienie tego będzie skutkowało kasowaniem grafiki bez informowania o tym Twojej osoby. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:35, 27 kwi 2011 (CEST)

Miałem zamiar właśnie o tym napisać. Trzeba linkować również źródła i autorów, i dać tyle kategorii, ile pasuje, a nie tylko jedną. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:30, 7 maj 2011 (CEST)

Infobox

Hej, poprawiłem Twój infobox w artykule TIE Defender, bo trochę się tam zagubiłeś w klasach, rodzajach itp. - możesz sprawdzić, jak to powinno mniej więcej wyglądać (nie wiem, czy ktokolwiek na Ossusie - może NLoriel - potrafi to uzupełniać bez wahania). Usunąłem treść pozycji "pancerz" i "osłony", bo w pierwszej chodzi o materiał, a w drugiej o producenta; Ty natomiast wstawiłeś jednostki, które są użyte tylko w grach z serii X-Wing i nawet nie wiadomo, czy są kanoniczne. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  20:31, 6 maj 2011 (CEST)

Rozumiem, ale dlaczego dałeś szablon o neutralnym punkcie widzenia. Do czego on się odnosi? Nie dałem przecież żadnej własnej opinii o TIE Defenderze. Archiwista:Theed 21:31, 6 maj 2011
Ten szablon odnosi się do reszty artykułu, napisanej przez innego archiwistę. Przypominam, że odpowiadamy na stronie dyskusji osoby, która zadała pytanie ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  21:47, 6 maj 2011 (CEST)
Odnośnie klas, rodzajów i typów: widzę, że nadal są z tym problemy, więc postaram się to mniej więcej wyklarować. Jak dla mnie najrozsądniej jest pisać to tak: typ podawać tylko pojedynczym jednostkom (jako model - np. dla Sokoła jest to YT-1300), klasę rozumieć jako całą rodzinę modeli (np. dla jakiegokolwiek TIE klasa to TIE), a rodzaj to ogólna klasyfikacja statku (frachtowiec, myśliwiec itp.). Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  17:58, 31 maj 2011 (CEST)

Czas przeszły

Hej, wycofałem Twoją edycję z TIE/ln, gdyż zmieniała ona czas z przeszłego na teraźniejszy. Artykuły powinno się natomiast pisać właśnie w czasie przeszłym, chyba że dotyczą zagadnień z naszego świata. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  18:18, 22 maj 2011 (CEST)

Hasła ze Sluis Van bywają w czasie teraźniejszym, gdyż panują tam inne kryteria pisania artykułów, niż na Ossusie. Są po prostu czasem niedostosowane do nowych standardów, i to mogło Cię wprowadzić w błąd. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:41, 24 maj 2011 (CEST)

Executor

Hej, czemu dodałeś erę Nowej Republiki do hasła o Executorze? Gdy się zaczęła, już nie istniał. BTW, gdy w jednej rubryce infoboksu umieszczamy kilka pozycji, robimy to poprzez wypunktowanie tu opisanym sposobem. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  23:06, 28 maj 2011 (CEST)

Nieoficjalne strony

Jeszcze jedna sprawa rzuciła mi się w oczy. Podałeś tu w źródłach adres strony, która od dawna nie działa i nie wygląda na oficjalną; z tego też powodu usunąłem ją stamtąd i proszę o usunięcie z artykułu informacji, które zostały z niej zaczerpnięte. Chyba, że się mylę. Powinieneś jednak wiedzieć, że tylko całkowicie oficjalne strony mogą być uznawane za źródła. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  23:14, 28 maj 2011 (CEST)

Odpowiedź odnośnie kilku kwestii

Hej, zacznę od tego: "ja, jako że jestem niższy rangą nie mam nic do gadania, ale prosiłbym o rozpatrzenie moich argumentów" - naprawdę wyglądam na takiego, co zawsze musi mieć ostateczne zdanie? Jeśli tak, to chyba muszę nad sobą popracować. BTW, wyższy rangą? Można powiedzieć, że ja tu po prostu sprzątam :P

Co do Defiance - podajemy erę, jeśli coś się w niej rzeczywiście pojawiło, jeśli zostało to opisane. Dla przykładu: postaciom rasy Yuuzhan Vong dajemy zwykle tylko nej, choć z pewnością urodzili się przed 25 ABY (oczywiście mam na myśli juzków z czasu inwazji).

Mówiąc, że ta strona o X-Wingu nie działa, miałem właściwie na myśli to, że nie jest aktualizowana od 2005 r., a nie, że nie da się na nią wejść. Fakt, nieprecyzyjnie to sformułowałem. Co do oficjalności... po bliższym przyjrzeniu się stronie muszę przyznać, że rzeczywiście strona chyba jest oficjalna. Choć na taką nie wygląda, ale to mnie przekonało.

Autorytaryzm, totalitaryzm... dotychczas zwykle spotykałem się z określaniem ustroju Imperium autorytarnym, ba, nawet na Wookiee tak podają, choć to w sumie nie źródło. Jakby się przyjrzeć definicjom, totalitaryzm rzeczywiście pasuje lepiej. Póki żadne źródło się nie wypowie (z małego researchu wnioskuję, że określenie ustroju to raczej kwestia wnioskowania), można IMO dać ten totalitaryzm. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  22:26, 30 maj 2011 (CEST)

Interwiki

Witam. Interwiki wstawiamy w kolejności alfabetycznej, zatem na początek powinien iść odnośnik do niemieckiej Jedipedii (de), potem dopiero do Wookieepedi (en), i tak dalej. Pozdrawiam. signstraznik.png Carth Dyskusja  20:05, 31 maj 2011 (CEST)

Kilka uwag

Hej.

 • Przeedytowałem artykuł o ISD-II. Poprawiłem kilka rzeczy, bo niektóre były niezgodne ze źródłami (np. kwestia w jakich stoczniach można było ISD budować, opisana bodajże w Imperial Sourcebook). Szablonu nie usunąłem z powodów wymienionych w opisie edycji.
 • Jeżeli edytujesz infoboksy, pamiętaj please o zamykaniu tagów HTML - nie tylko <ul>, ale też <li>
 • Jeżeli dodajesz szablon "do poszerzenia", to wypada napisać, co należy do artykułu dodać. Sam szablon nie rozwiązuje problemu... W ogóle zamiast tagować szablonami lepiej jest od razu poprawić artykuł. Np. w kanonierce Skipray dodałeś szablon POV i w ogóle nie wiadomo, o co chodzi...
 • I kilka uwag jeśli chodzi o źródła:
  • Strony fanowskie odpadają (np. xwa.net)
  • Jeśli artykuł nie ma podanych źródeł (bo np. pochodzi z którejś ze "stron założycielskich"), to dodawaj odpowiednią informację, zamiast kasować 80% tekstu (vide platforma XQ1).
  • Jeśli dodajesz nowe informacje, to dodawaj również źródła - np. w artykule o ISD-II były jakieś rzeczy, których jako żywo nie da się wydedukować z XWA, a tylko to podałeś.

Pozdrawiam, signstraznik.png NLoriel Dyskusja  14:19, 2 cze 2011 (CEST)

Hej. Fajnie, że działasz, bo w kwestii statków kosmicznych dawno nikt nic nie robił. Jeszcze co do kwestii, o których pisałeś:
 • www.xwingalliance.net jest ewidentnie twórczością fanów, więc nie łapie się jako źródło. Podejrzenia powinno budzić chociażby to, że ISD II jest nazywany Imperator II, czego, zapewne mimo najszczerszych chęci, nigdy nie udało się Curtisowi Saxtonowi i spółce wepchnąć do kanonu. Danych technicznych nie za bardzo chce mi się weryfikować z grą XWA, ale w związku z powyższym też byłbym z nimi ostrożny... W zasadzie jeśli chodzi o space simy, to chyba żadnej stronie nie można wierzyć - trzeba odpalić grę i tam sprawdzić dane techniczne, ew. zajrzeć do manuala albo oficjalnego strategy guide'a. Niektóre informacje da się też wyciągnąć jedynie przy użyciu edytora... i tu sprawa robi się nieco pochyła, bo czy dane z gry nie dostępne zwykłemu odbiorcy to źródło?...
 • Tak czy inaczej, gry często zmieniają "rzeczywistość" celem wprowadzenia równowagi sił, dlatego trzeba też konfrontować te informacje ze źródłami pisanymi, jeśli takie są (inaczej groziłoby nam np. zmienianie długości okrętów na podstawie nieszczęsnego XvT). Np. cała historia XQ1 została opisana przez WotC w artykule Metosp 1, na który się powołałem. Powinien być osiągalny np. przez web archive. Jeśli chcesz, możesz dane techniczne w tabelce zmienić na te z XWA czy z innego źródła, bo myślę, że można spokojnie przyjąć, że istniało kilka wariantów i stąd różnice w uzbrojeniu.
No i to chyba tyle. Keep up the good work :)
Pozdrawiam, signstraznik.png NLoriel Dyskusja  23:40, 3 cze 2011 (CEST)

Odp.

Cześć. Ok, ale nie rozumiem, dlaczego po prostu zwykły Stub? Proszę Cię bardzo, kliknij tutaj. Można art. trochę rozbudowywać, a nie dodawać szablony i czekać, aż ktoś zrobi to za Ciebie. Zaśmieca się tylko bazę danych biblioteki. A jeśli chodzi o szablon ze źródłami - wszystko co jest w tym artykule napisane, pochodzi z podanych tam źródeł. Nie widzę więc powodów, by miał tam ten szablon być. Jak tekst będzie poszerzony, to oczywiście będą dod. źródła, ale na razie wszystko jest ok. :) Pozdrawiam --Kyle 12:34, 5 cze 2011 (CEST)

Po pierwsze - nie kłóćmy się. Po drugie szablon nie powinien być w miejscu, gdzie nie powinien być. Wyobraź sobie, że ktoś się wygłupi i będzie bez powodu dodawał szablon {{Kasowanko}}. To jest trochę inna sprawa, ale i tak nie powinno być tam tego szablonu. Ty, jako że założyłeś tam ten szablon, możesz go usunąć. Fakt, że postąpiłem trochę lekkomyślnie i przepraszam. A szablon DoDopracowania - cóż, artykuł jest bardzo słabo rozbudowany. Sam Stub nie wystarczy. Mogłyby być tam takie szablony, jak - BrakGrafik, DoPoszerzenia, Źródła, ale po co, jak może być tylko jeden szablon i o tym wszystkim mówił. Kyle 12:45, 5 cze 2011 (CEST)

Ja też tak uważam i napisałem Starkkilerowi co trzeba. Pozdrawiam --Kyle 13:27, 5 cze 2011 (CEST)


Błędy

Proszę abyś sprawdzał hasła przed zapisaniem czy nie mają żadnych błędów ortograficznych czy literówek. signstraznik.png DantE Dyskusja  17:50, 5 cze 2011 (CEST)

Promy a transportowce

Hej. Promy szturmowe typu Beta i Gamma to co innego, niż transportowce typu Beta (eskortowy) i Gamma (ATR). signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:45, 6 cze 2011 (CEST)

Przypomnienie

Witaj. Jak już pisałem, hasła powinno się pisać w czasie przeszłym. Ponadto staraj się zachować neutralny punkt widzenia. Mam jeszcze dwie uwagi techniczne: w rubryce "pełna nazwa" w infoboksie należy umieścić pełną polską nazwę, a apostrofy przy odmianie wyrazów umieszczamy tylko wtedy, gdy ostatnia litera przed odmianą kłóci się z naszą wymową (np. Bruce'a, ale Telgorna). Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  21:48, 11 cze 2011 (CEST)

Ok, piszesz, że się postarasz, ale zaraz później w bitwie o Endor piszesz, że była to "wielka bitwa". To nie jest stwierdzenie obiektywne. Poza tym dobrze by było, gdybyś przypomniał sobie, jak należy klasyfikować statki w infoboksach, jest to w sekcji "infobox". Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  13:28, 12 cze 2011 (CEST)

Infoboksy

Hej, mam do Ciebie drobną prośbę odnośnie edycji infoboksów. Jak widzisz, w wielu starszych, edytowanych przez Ciebie hasłach ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Choć samo rozpisanie szablonu w oknie edycji nie ma większego wpływu na jego wygląd w haśle, o tyle ma spore znaczenie w czasie edycji. By zapewnić większą przejrzystość, wprowadziliśmy pewien "standard" infoboksów. Jak to wygląda możesz zobaczyć chociażby we wzorze szablonu do statków. Jak widzisz, każdy parametr znajduje się w oddzielnym wierszu, znak "|" znajduje się na jego początku, a zarówno przed, jak i po znaku równości (wstawianym pomiędzy parametr a jego wartość) znajdują się odstępy. Prosiłbym, abyś w przyszłych edycjach starał się poprawiać infoboksy według tego schematu - czy to kopiując go z podlinkowanego wzoru i uzupełniając parametry, czy też szlifując go ręcznie. Pamiętaj także o tym, że po zamknięciu infoboksu (|}}) piszemy od razu w następnej linii, bez wprowadzania dodatkowego odstępu - umieszczenie w tym miejscu pustego wiersza powoduje, że główny tekst jest przesunięty o jedną linię w dół, co nie wygląda najlepiej ;) Pozdrawiam i życzę miłej pracy, --signstraznik.png Mario Dyskusja  12:03, 12 cze 2011 (CEST)

Wicket

Hej, w Wickecie jest parę informacji, których nie znalazłem pośród podanych źródeł. Oto one:

 • włócznia Wicketa była krzemienna;
 • wg starszyzny zbyt dużo podróżował/jego podróże zostały skrytykowane przez radę;
 • w czasie walk Rebelii był na granicy dorosłości;
 • Morag była wiedźmą;
 • Wicket walczył tylko włócznią;
 • wiele młodych Ewoków chciało zostać znachorami.

Z tym że nie jestem zaznajomiony z Ewoksami, adaptacją książkową RotJ i nowym przewodnikiem po postaciach, a na dobrą sprawę większość tych informacji może tam być. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:39, 12 cze 2011 (CEST)

Parsek

Hej, jeśli nadal zastanawiasz się nad utworzeniem hasła o parseku, to spieszę z informacją, że do źródeł możesz wstawić wszystko, gdzie wiesz, że ten parsek się pojawia, o ile uwzględnisz w tym artykule wszystkie wiadomości o nim z tych źródeł (choć zapewne w większości z nich zbyt wiele o tym zagadnieniu nie znajdziesz). Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:21, 18 cze 2011 (CEST)

Infoboksy, kosmetyka

Hej, cieszę się, że doprowadzasz do stanu używalności stare hasła o statkach, mam jednak kilka zastrzeżeń natury bardziej kosmetycznej - przede wszystkim w kwestii wyglądu okna edycji takiego artykułu. Nie chcę rozpisywać się drugi raz, proszę więc, byś przejrzał podlinkowany fragment dyskusji Kwaziego, zwracając uwagę na to, jak powinien wyglądać infoboks i parę innych rzeczy. Nie są to wielkie sprawy, ale tak poprawione hasła zdecydowanie lepiej i wygodniej będzie edytowało się w przyszłości. Szczególnie ważną kwestią (bo wkraczającą już na pole wyglądu samego hasła) jest wspomniany w tejże dyskusji "enter po infoboksie", którego należy unikać. Z kwestii dodatkowych: jeżeli (w haśle lub szablonie) dodajesz jakiś przypis w nawiasie z użyciem tagu <small>, możesz używać szablonu {{S|...}}. Wystarczy, że zamiast <small>(bla bla)</small> wpiszesz {{S|bla bla}}. Pozdrawiam i życzę miłej pracy, --signstraznik.png Mario Dyskusja  16:53, 25 cze 2011 (CEST)

Re:Prośba

Hej. Rzeczywiście, oba artykuły opisują dokładnie to samo, należy je więc połączyć. Jednakże, w przypadku łączenia haseł nie istnieje żadne "narzędzie", tak jak do przenoszenia - trzeba wybrać to hasło, które ma odpowiednią nazwę, a następnie ręcznie połączyć oba artykuły w jedną całość. Z tego co widzę, oba są tworzone na podstawie danych ze Sluis Van i w znacznej części są niemal słowo w słowo identyczne, dlatego proponuję przenieść wszystkie nie powtarzające się informacje z hasła "okręt typu" do "okrętu dowodzenia typu", trochę to zredagować, a z pierwszego z artykułów zrobić przekierowanie (zastąpić całą zawartość strony: #REDIRECT [[Okręt dowodzenia typu Inexpugnable]]). Przyznam szczerze, że w kwestii wszelkiego typu statków i maszyn czuję się niezbyt kompetentny, więc jeśli nie masz obiekcji, mógłbyś się tym trochę pobawić ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:52, 28 cze 2011 (CEST)

IRD

Hej, mam dwa pytania odnośnie IRD. Czemu usunąłeś przypisy i dlaczego uznałeś, że wrzucony przez Ciebie plik przedstawia podstawową wersję IRD (wszystkie pozostałe encyklopedie są zgodne w tym, że jest to IRD-A)? Może się mylą, ale jest to mało prawdopodobne, stąd moje pytanie. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:08, 28 cze 2011 (CEST)

Co do Wookiee: patrz tu - IRD-A. Natomiast częste korzystanie z przypisów to moim zdaniem ideał przy kilku źródłach, gdyż wtedy każdy może sprawdzić, z jakiego źródła pochodzi konkretna informacja. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:19, 28 cze 2011 (CEST)

Lead

Witam. Przy tworzeniu i modyfikowaniu artykułów proszę pamiętać by nie zostawiać wolnego odstępu w leadzie. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:56, 28 cze 2011 (CEST)

Proszę również zapoznać się z hierarchią kategoryzacji, gdyż taki Jacht to statek kosmiczny, więc nie ma potrzeby dodawania miliona kategorii. W przypadku Maris Brood stub jest rzeczą uzasadnioną, przez wzgląd, że taka Wookieepedia ma o tej postaci trzy razy więcej tekstu. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:14, 28 cze 2011 (CEST)
Tak naprawdę zależy to tylko od długości hasła, stub prezentuje się lepiej bo jest mniejszy, a przeznaczenie ma takie samo jak do poszerzenia.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:32, 28 cze 2011 (CEST)

Kategoryzacja

Witam. Przeglądając rejestr przesłanych plików od początku mojego urlopu do dnia dzisiejszego natknąłem się na grafiki przesłane przez Ciebie, które były przesłane z błędną kategoryzacją. Proszę byś doczytał sobie jak poprawnie sortować artykuły i grafiki: tutaj. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:39, 1 lip 2011 (CEST)

Myśliwiec Razor

Hej,
Czy można wiedzieć, skąd zaczerpnąłeś informacje o tym, jakoby Razor był budowany na Alderaanie i jego produkcja została przerwana ze względu na zniszczenie planety? Niczego takiego ani w grze XWA, a w sourcebooku WotC nie ma... A nie kojarzę innego źródła opisującego tę maszynę.
Zakładam, że zinterpretowałeś w ten sposób opis z gry. Tymczasem w nim nie ma nic o związku S/SHS z Alderaanem, sama wzmianka o zniszczeniu planety może równie dobrze być tylko określeniem ram czasowych (np. rozpoczęto produkcję krótko przed śmiercią Imperatora nie oznacza, że jej nie kontynuowano jej tym zdarzeniu). Takie wnioskowanie będące w istocie domysłem nie ma racji bytu na Ossusie.
Oczywiście jeśli znalazłeś oficjalne źródło, które potwierdza to, co zakwestionowałem, to przepraszam. Ale jeśli nie - to domysłom i własnym interpretacjom mówimy stanowcze nie (na wikipedii jest to WP:OR).
Pozdrawiam, signstraznik.png NLoriel Dyskusja  19:10, 3 lip 2011 (CEST)

Art/: X-Wing

Cześć. Skoro art. X-wing miał być do zmiany nazwy, to dlaczego anulowałeś moją edycję?

Pozdrawiam --Revan 11:02, 4 sie 2011 (CEST)

Razor i Gamma

Hej,
Przepraszam, że odpisuję tak późno, ale dopiero teraz zabrałem się za pourlopowe 'przerabianie' Ossusa.
Ogólnie obie kwestie są podobne i chodzi w nich o (nie)umieszczanie w artykule spekulacji. Jeśli chodzi o Razora, to owszem, można podejrzewać na podstawie tego jednego zdania z XWA, że SSH działała na Alderaanie, ale już o zaprzestaniu produkcji nie jest nigdzie wspomniane (np. w sourcebooku do SW RPG). Można by równie dobrze przyjąć, że dalsze egzemplarze budowano na innej planecie lub w jakiejś fabryce kosmicznej, no bo skoro produkcję rozpoczęto krótko przed zniszczeniem Alderaanu, a w XWA maszyn tych występuje całkiem sporo, to "chyba" gdzieś je dalej produkowali... To tylko jedna z możliwych interpretacji, więc chodzi o to, żeby pisać tylko to, co ma poparcie w konkretnych faktach i tekstach źródłowych.
W przypadku Gammy chodziło mi (przynajmniej w tej chwili tak mi się zdaje) o tekst o używaniu go do ochrony konwojów i o wyliczeniach, ile to promów potrzeba do eskorty konwoju. Sam fakt, że w XWA Gamma pojawia się w eskorcie konwoju i ile ich tam jest na jaki konwój, nie wystarczy.
Aha, no i jeszcze to o szybie. Czy na to są jakieś "papiery"? ;)
Ogólnie chodzi mi o to, że na Ossusie wszelkie informacje muszą być poparte konkretnymi źródłami - nie możemy sobie "fabularyzować" faktów.
Pozdrawiam, signstraznik.png NLoriel Dyskusja  17:17, 6 sie 2011 (CEST)

Grafiki z gier

Witaj. Piszę od razu, abyś się nie oburzył, że zastępuję wrzucone przez Ciebie grafiki. Jak już (chyba) kiedyś pisałem, podczas wyboru grafiki do zilustrowania artykułu powinno się wybierać te najwyższej jakości. Niestety, screeny z gry z przełomu XX i XXI wieku, jak można podejrzewać, nie rzucają na kolana swoim fotorealizmem. Stąd, jeśli da się wybrać inny obrazek - to właśnie to powinno się zrobić. Przy okazji - unikajmy zastępowania normalnej składni wypunktowaniem, nienaturalnie wydłuża hasło, a poza tym jest to takie lekkie oszustwo językowe, pozwalające na przemyt bardzo długich zdań ;) Pozdrawiam i życzę owocnej pracy, signstraznik.png Kasa Dyskusja  14:15, 8 sie 2011 (CEST)

Jeszcze parę uwag

Hej, chciałbym jeszcze dodać nieco zaleceń. Nie uploaduj nowej wersji grafiki, jeśli jest to inny obrazek, ta opcja służy do tego, by wrzucać ten sam plik w wyższej jakości. Kiedy masz kategorię w stylu "typy transportowców" i umieszczasz w niej hasło, np., "transportowiec typu Mobquet", zadbaj o to, aby ten artykuł pojawił się w kategorii pod literą M, chyba wiesz, jak się to powinno robić. I raczej nie umieszczaj w hasłach pytań retorycznych - wystarczą same odpowiedzi :D

Mam nadzieję, że te uwagi Cię nie zniechęcają, bądź co bądź masz niemały wkład w Bibliotekę ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:45, 8 sie 2011 (CEST)

Witaj. Wyrażenia typu "airspedeer", "snowspeeder" czy "walker" są słowami z języka angielskiego. Istnieją ich polskie odpowiedniki (aerośmigacz, śmigacz śnieżny, łazik/maszyna krocząca) i to ich powinniśmy używać. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:15, 16 sie 2011 (CEST)

Hej, istnieje taki szablon, jak PPTW, sądzę, że warto się z nim zapoznać. Przy okazji, nazwy ras i organizacji podajemy z dużych liter. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:40, 22 sie 2011 (CEST)

Kateg/: Projekt Ossus

Cześć. Jeśli nie ma żadnej kategorii, która by pasowała do artykułu, to najlepszym, a właściwie jedynym wyjściem jest utworzeniem jej. Kategoria Projekty może być całkiem przydatna; gdy np. ktoś będzie tworzył artykuł projekt Gwiazdy Śmierci itp.. Pozdrawiam --Lord Revan Dyskusja, Holokron 07:58, 26 sie 2011 (CEST)

Ja niestety nie mogę się zgodzić z moim przedmówcą. Cały przebieg projektu związanego z Gwiazdą Śmierci jest opisany w artykule o samej stacji więc na pewno nikt takiego hasła nie napisze. Jeżeli tak jak w tym artykule opisujesz jakieś wydarzenie, a nie wiesz do jakiej konkretnie grupy go przydzielić zostaw tylko Kategoria:Wydarzenia i będzie dobrze. signjedi.png Windy Dyskusja  09:11, 26 sie 2011 (CEST)
I właśnie dlatego miałem wątpliwości. Theed 09:13, 26 sie 2011 (CEST)

Kolejne zalecenia

Cześć. Prawidłowa pisownia nazwy naszej sagi to Gwiezdne wojny (przynajmniej na Ossusie, bo są różne szkoły, ale tu trzymamy się takiej). Nazwy filmów piszemy kursywą. Proszę jeszcze, abyś linkował bezpośrednio, a nie do przekierowań. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:45, 29 sie 2011 (CEST)

DMC

Po prostu trochę poprawiłem ten artykuł i myślę że może zostać. Jak uważasz że nadaje się do usunięcia to trudno. Najlepiej niech strażnik to oceni i usunie szablon Zwookiee lub usunie całe hasło. Próbowałem tylko uratować artykuł. Pozdrawiam -- Arapalski 20:42, 31 sie 2011 (CEST)

Abregado

Dobra, sprawy nie było. Widzę, że szybko to poprawiłeś, ok. Ja też, zanim Ci to napisałem coś innego zapisałem. Mam tego tyle... Mygeeto, Sullust, Agamar, Fondor, Mirialanie... Sporo tego, więc stworzone artykuły poprawiam jak są źle napisane; a mam odznaczone czyli po prostu klikam :). Pozdrawiam --Lord Revan Dyskusja, Holokron 21:03, 2 wrz 2011 (CEST)

To samo... Ty piszesz mi, a ja Tobie w tym samym czasie i oto, co się dzieje... :)). Lord Revan Dyskusja, Holokron 21:06, 2 wrz 2011 (CEST)

Odp.: Archiwa

Na Wookiee obok linków do Databanku i większości innych usuniętych stron są podane linki archiwalne, w ten sposób najłatwiej je znaleźć ;) A przynajmniej ja nie szukałem jeszcze innego sposobu. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  22:04, 18 wrz 2011 (CEST)

Wspomnienia

Hej, do pojawień we wspomnieniach jest specjalny szablon: {{fb}}. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:01, 22 wrz 2011 (CEST)

Artykuły

Wiem, że przenosić artykuły mogą tylko strażnicy i jedi. Ale można zrobić chyba i tak. Przecież i tak ktoś by przeniósł pod inną nazwę i porobił przekierowań, ale można skopiować pod inną nazwę i z artykułu pierwszego zrobić przekierowanie więc co to za różnica? Przecież i tak to na jedno wychodzi. Pozdr. --Galen Marek Dyskusja 19:42, 27 wrz 2011 (CEST)

Obczajam to. Sorka, ale dopiero po zapisaniu tego wpisu przeczytałem wiad. Muszę coś ciekawego napisać na sali zgromadzeń. Czaję z tą historią. Ale niech się za to przeniesienie zabierze, a nie, że ten szablon będzie sterczał tam przez tydzień. Sorry za ton, ale postaram się żeby stąd (*) zeszło dotąd (_) ;). Pzdr. --Galen Marek Dyskusja 19:46, 27 wrz 2011 (CEST)

No i popatrz jak nam się fajno rozmawia: Ty piszesz do mnie, a ja w tym samym czasie do Ciebie. Ten wpis na prawdę będzie ciekawy. Galen Marek Dyskusja 19:47, 27 wrz 2011 (CEST)

Nie chodzi mi o natychmiastowej zmiany nazwy, ale żeby jak to wcześniej ująłem, nie sterczało przez tydzień lub 2 ;))). Pzdr. --Galen Marek Dyskusja 19:52, 27 wrz 2011 (CEST)
PS. Sorry za tyle wpisów, ale mam taki nawyk, że lubię mieć ostatnie zdanie :). Galen Marek Dyskusja 19:54, 27 wrz 2011 (CEST)

Infoboksy

Hej, mam prośbę, abyś nie zmieniał statkom infoboksów na infoboksy pojazdów - owszem, statki są pojazdami, ale jeśli istnieje specyficzny szablon tylko dla nich, to jego powinno się używać. Poza tym coraz rzadziej mam do Ciebie jakiekolwiek uwagi ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:05, 11 paź 2011 (CEST)

Databank

Napisałeś w Sali Zgromadzeń, że jeśli przeoczyłeś coś z Databankiem, to przepraszam - w porządku. Ale po prostu, by niczego nie przeoczyć najlepiej wejść w link Star Wars Databank i z boku jest przycisk: Linkujące tutaj tzn. wyświetlą się wszystkie artykuły, które są z tym podlinkowane. Tak byłoby najłatwiej i z pewnością szybciej i trudno w ten sposób popełnić pomyłkę. Jeśli jednak tak zrobiłeś - przepraszam, że tyle ględzę, ale piszę ws. artykułu Dexter Jettster gdzie nie było podlinkowania pod archiwe.org. Tak tylko piszę, że jeśli już się tym zająłeś i linkowałeś ów stronę w inny sposób, to tylko proszę, byś wszystko sprawdził. Jeśli był to jednorazowy błąd, to przepraszam, że Cię męczę ;). Pzdr. --Galen Marek Dyskusja 21:08, 22 paź 2011 (CEST)

Transportowiec a frachtowiec

Wyrazy te mogą być czasem używane zamiennie, ale formalnie frachtowiec to duża cywilna jednostka do komercyjnego przewożenia towarów. Transportowiec to temat bardziej zróżnicowany - mogą być jednostki transportowe do przewozu pasażerów, wojska (bojowe), towarów również - ale to najczęściej jeśli mowa o jednostce wojskowej. Zazwyczaj transportowce mają rozmiary zbliżone do lekkich frachtowców, ale nie jest to regułą - vide Kleeque (tak, na Sluis jest w sekcji 'frachtowce', ale to dlatego, że cała podsekcja 'pasażerskie' póki co tam wylądowała). Do przewozu pasażerów służą... statki pasażerskie :)
Taki na przykład GR-75 mimo nazwy jest pod względem funkcji frachtowcem - ale przez Sojusz był wykorzystywany jako transportowiec wojska i w paru innych rolach też.
Podsumowując: frachtowiec można nazywać transportowcem, ale w drugą stronę raczej nie.
Pozdr. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  14:16, 25 paź 2011 (CEST)

Wikipedia

Hej. Kiedy używasz linkowania do artykułów na wikipedii, musisz podać frazę, która ma być wyświetlana, inaczej Ossus zamiast "Prezydenta" wyświetli "plwiki:Prezydent". Działa to na tej samej zasadzie co normalne linkowania: [[:plwiki:Prezydent|Prezydent]]. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  16:37, 13 lis 2011 (CET)

Ciekawostka

Dzięki za info, wstawiałem w takiej formie, w jakiej było w "propozycjach" ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:31, 19 lis 2011 (CET)

Układy

Hej. Używamy słowa układ, a nie system (Solar System to Układ Słoneczny, raczej nikt nie mówi o nim "system"). I przy linkowaniu pamiętaj, że Anakin Skywalker = Darth Vader... a przynajmniej jest o nich tylko jedno hasło, pod wiadomą nazwą ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:31, 6 gru 2011 (CET)

Może i masz rację z tym systemem - kiedyś ktoś mnie poinstruował, żeby tego słowa nie używać w tym kontekście i ma to swoją logikę, ale jeśli chodzi o konkrety, to nie dam rady podeprzeć tego jakimś źródłem. Jednakże co do nazewnictwa, to nawet mimo tego, że nazwa układu to Lybeya, to przy linkowaniu zwyczajowo dopisujemy "układ", tym bardziej, że w większości przypadków nazwa układu pokrywa się z nazwą gwiazdy lub jednej z planet. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:04, 6 gru 2011 (CET)

Witaj, jeszcze jedna rzecz w tym temacie - kiedy kategoria należy do takich, w której niemal wszystkie hasła zaczynają się od tego samego słowa (np. bitwy, układy), kategoryzacja wygląda jak na tym przykładzie: [[Kategoria:Układy|Lybeya]]. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:26, 8 gru 2011 (CET)

Interwiki

Hej, interwiki należy dodawać również poza Ossusem. Głupio tak reklamować inne encyklopedie, a zapominać o naszej ;) Pozdrawiam signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:17, 16 gru 2011 (CET)

Odp.

Ależ owszem, trzeba było. Coś, co stworzył - powiedzmy to sobie szczerze - wymaga najwyżej pięciu minut pracy. Hasła komiksowe zasadniczo nie różnią się bardzo od siebie; czasem wręcz wystarczy skopiować tekst z jednego, by wkleić go zaraz do następnego, zmieniając oczywiście dane na temat scenarzysty, twórcy ilustracji, numeru serii itp. A ponadto - no, na litość Boską - komiks ten został wydany w Polsce! Chłopak nie musiał się męczyć z językiem angielskim! Ale mimo to nie poświecił tych kilku minut więcej na napisanie streszczenia. Dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle prosta - z lenistwa. Mieliśmy już na Ossusie całą masę takich przypadków, nabijających sobie licznik stworzonych haseł komiksowych i olewających tę cięższą część pracy do wykonania, bo przecież ktoś to za nich zrobi. Zwykle nikt się tego nie podejmował, a powstały twór oferował osobie odwiedzającej stronę niezwykle małą ilość informacji. Już jakiś czas temu podobne działania zaczęły być temperowane - o ile rzecz nie tyczy się komiksu, który dopiero zostanie wydany za jakiś czas. Cóż, ufam, że teraz całą sprawę będziesz miał już w pełni naświetloną. Pozdrawiam signstraznik.png Carth Dyskusja  22:51, 18 gru 2011 (CET)

Apostrofy

Hej, jeśli przy odmianie jakiejś nazwy używa się apostrofu, nie da się stosować skróconego linkowania. Poza tym, kiedy tworzysz przekierowania z nazw z literówkami, ślij je tutaj i po prostu dodawaj stosowną nazwę. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:46, 11 sty 2012 (CET)

Re:Uwagi

Fajnie, że znam na pamięć wszystkie zalecenia, trudno pamiętać wszystkie przy dodawaniu hurtem 30 obrazków. Co mam z tym zrobić? Jest +/-30 okładek o różnym statusie rozbabrania (tam za mało kategorii, większość nie ma "nie dotyczy" itp.). Cóż, chyba muszę zacząć zabawę od nowa... Pozdrawiam, Thecmelion 23:10, 18 sty 2012 (CET)

Nie chcę też zwalać wszystkiego na Ciebie, bo trochę tego jest. Ewentualnie jeśli chcesz, to możemy się podzielić robotą po połowie. Thecmelion 23:19, 18 sty 2012 (CET)
Czyli moje nr. 17-40 z drugiej tabeli. Pasuje. Thecmelion 23:25, 18 sty 2012 (CET)

Odp.

Rozumiem, aczkolwiek wychodzi na jedno, czy szablon zostałby przeniesiony czy skopiowany pod inną nazwę - jestem jedynym autorem. Z tą fuzją, to przepraszam - zupełnie zapomniałem o tym, że Administratorzy i Jedi mogą łączyć artykuły. Btw. gratuluję Twojego awansu ;). Pozdr. --Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 16:41, 19 sty 2012 (CET)

Szablon SagaStatkiPojazdy

Widzę że edytujesz Portal:Saga i bardzo się cieszę z tego powodu. Ale mam pytanie jaki jest powód usunięcia z szablonu ważnych pojazdów jak np. Low Altitude Assault Transport/infantry. Pozdrawiam -- Arapalski 20:59, 23 sty 2012 (CET)

re: e-web

Tak, to to samo. Przepraszam, ale w grze TFU:USE (baza danych) jest to pod nazwą wieżyczka E-WEB. Zaraz to poprawię (i przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem...). Pozdr. --Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 09:07, 31 sty 2012 (CET)

Podzielenie

Hejka. Dzięki za przywitanie na stronie. Mam do ciebie małe pytanie. Na kilku stronach podczas edycji wyskakuje, że artykuł jest za długi i kiedy ktoś potrafi niech go podzieli, ale w jakim sensie. Bo ja myślę, że w takim, że na przykład na historię jakiejś postaci, fabułę itp. --Kuba Skywalker 21:34, 12 lut 2012 (CET)

Ok i dzięki. --Kuba Skywalker 21:41, 12 lut 2012 (CET)

Fanon

Hejka. Mam taką małą sprawę. Otóż parę miesięcy temu oglądałem na tej stronie filmiki podczas którego było opisywane co czeka bibliotekę w najbliższym czasie. Jedną z nich była strona typu "fanon", czyli każdy może tworzyć na tej stronie swoje własne historie opierające się na fabule Gwiezdnych Wojen. Ja strasznie chce pisać na tej stronie, ale nie wiem, czy już jest. Więc moje pytanie brzmi: Jest czy jej nie ma, a jeśli nie ma to kiedy będzie? --Kuba Skywalker 17:04, 13 lut 2012 (CET)

Odpowiedź

Wszystko zostało wzięte z pl dubbingu, no może coś tam wziąłem z lektora... Nadto, jeśli chodzi o pisanie dialogów, można zawsze zrobić małą czcionką (<small>/<sub>), kto co mówił, wszak bez tego stronka z cytatami jest znacznie mniejsza, a takie dialogi są chyba raczej ciekawe... Pozdr. ----Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 18:38, 14 lut 2012 (CET)

Re: Star Galleon

No na to wygląda, że to ten sam statek. Jak tworzyłem listę, to nie znalazłem interwiki z Wookie do Ossusa, więc przetłumaczyłem tak, jakby tego artykułu nie było. :P Trzeba tylko rozsądzić co z nazwą artykułu, bo wygląda na to, że jest to jakaś fregata danego typu, a u nas jest tylko nazwa typu. W każdym razie wg mnie to jeden i ten sam sprzęt, więc można poprawić, jeśli jest źle. Pozdrawiam, Thecmelion 23:30, 26 lut 2012 (CET)

Soontir Fel

Przydałoby się zrobić coś z tym "znakomitym pilotem" w leadzie, bo nie brzmi to zbyt obiektywnie. Może "był powszechnie uważany za znakomitego pilota", czy coś w tym stylu? Zostawiam tę kwestię Tobie, bo nic nie wiem o tej postaci i nie wiem na ile można to zmienić ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:04, 29 mar 2012 (CEST)

Interwiki

Dzięki za odpowiedź. A możesz powiedzieć mi jeszcze dlaczego Ossus ma połączenie tylko z siedmioma innymi. Na przykład Niemiecka encyklopedia ma ich o wiele więcej. --Kuba Skywalker 19:10, 17 maj 2012 (CEST)

Aha rozumiem. Ok, to dzięki za pomoc i jeszcze raz pozdrawiam. --Kuba Skywalker 19:53, 17 maj 2012 (CEST)

Re: Cytat

Jasne, postaram się zapamiętać. Jednak z drugiej strony, to dlaczego nie można?--Darth LukasDyskusja 18:54, 17 sie 2012 (CEST)

  Ups...I wyszło, że nie czytam ;). Dzięki.--Darth LukasDyskusja 19:18, 17 sie 2012 (CEST)

Formacje wojskowe

Hej, nie chcę uprawiać jakiejś samowolki, a na ostatni wpis na Sali Zgromadzeń nikt mi nie odpowiedział. To mogę utworzyć ten infobox? Bartosz Bednarek 10:43, 8 wrz 2012 (CEST)

Re:szablon

Dzięki, tyle tego tekstu, że łatwo coś zgubić ;-) Jeszcze raz dzięki! Bartosz Bednarek 17:37, 20 wrz 2012 (CEST)

Pomocy

Hi, czy zechciałbyś usunąć szablon znajdujący się na stronie Felucjański ślimak i Felucjański ptak ? ;:D

Centralne Oddziały Bezpieczeństwa

Hej, mam małą prośbę - mógłbyś przenieść ten artykuł pod nazwę Gwardia Coruscańska? Na stronie dyskusji jest zezwolenie :) Z góry dzięki :D Pozdrawiam Bartosz Bednarek 13:25, 24 lis 2012 (CET)

Wielkie dzięki :) Bartosz Bednarek 16:41, 24 lis 2012 (CET)

Hi :*(

Teraz już wiem, że masz rację ale... to jest beznadziejne, jak ja widziałem ten odcinek to nie wiedziałem czy płakać czy się śmiać. Echhhh oni nie wiedzą co robią... Pozdrawiam! Felucian1 18:41, 3 gru 2012 (CET)

Pomocy!!!

Mam problem... Chcę zrobić coś w rodzaju katalogu (opis, miejsce występowania, charakterystyka) o roślinach na Felucji, żeby nie było 10 stron tylko 1 duża. Nie chcę pracować na marne więc pytam się Ciebie: Czy mój pomysł ma szanse powodzenia? Bardzo proszę o odpowiedź albo radę! Pozdrawiam! Felucian1 18:54, 4 gru 2012 (CET)

Hi :)

Mam pewną niejasność dotyczącą Twojej zmiany w artykule Fauna i flora Felucji. Widziałem, że usunąłeś Yerdua i Gelagrub i nie wiem czemu. Proszę odpowiedz. Pozdrawiam! Felucian1 16:50, 5 gru 2012 (CET)

Hurchuanie (czy jakoś tam)

Z tego co rozumiem, nie mamy dawać swoich przypuszczeń więc usunąłem... Znany mi z reala archiwista Piotrkakol (czy jakoś tam) niedługo prześle plik Grzybowego Szczytu z filmu... więc mogę powiedzieć, że akurat tam go widać a jeszcze chcę powiedzieć, że było to miejsce święte bo chroniły je Yerda. Pozdrawiam i czekam na info! Felucian1 20:26, 10 gru 2012 (CET)

Grzybowy szczyt

Wysłałem to zdjecie w trzech formach ponieważ cały czas próbowałem dodać licencje wpiswałem ją a potem pisało że brak licencji więc próbowałem jeszcze raz i z jakiegoś powodu nie migłem usunąć innych wesji

Felucja

Nie rozumiem usunięcia strony Sektor Thanium Proszę o odpowiedz. Felucian1 20:45, 16 gru 2012 (CET)

Rhen Var‎

Znowu nie rozumiem kasowania...--Felucian1 21:19, 16 gru 2012 (CET)

Rankor leśny

Źródła są już podane 'Wojny Klonów (film)' w usuniętych scenach jest pokazany właśnie ten rankor. Ten gatunek jest większy od olbrzymich, a w książce 'Moc Wyzwolona' jest napisane że miały prawie 8 metrów (chodzi o olbrzymie). W wspomnianej przedtem scenie rankor skacze dwa razy wyżej niż on sam ma. Więc łatwo obliczyć. Pozdrawiam! Felucian1 13:19, 21 gru 2012 (CET)

Zalecenia

Przez cały kwartał nikt mi nie mówił o szablonach ery, więc nie dziw się, że go nie używam. I nie rozumiem usunięcia (już przywróconej) ciekawostki o Shu Mai, ponieważ w książce napisane jest jasno, że miała kok z włosów na głowie. Felucian1 11:53, 28 gru 2012 (CET)

Akutalne

Dubelek

Hej, właśnie, dodając nowy artykuł :) , zauważyłem, że mamy na Ossusie zdublowaną grafikę: Plik:250px-LancerBatallion cw4.jpg i Plik:Pikinierzy.jpg. Mógłbyś, proszę, zrobić z tym porządek? Z góry dzięki. Bartosz Bednarek 20:28, 9 sty 2013 (CET)

Felucja i inne sprawy...

Nie rozumiem usunięcia dalszej historii Felucji. Tak faktycznie dowiedziałem się tego z Wookiepedii ale dałem źródło. A poza tym jest na Wooke odnośnik z kąt dana informacja pochodzi. I nie wiem czemu chcesz usunąć Sektor Auril i Przestworza Huttów, czemu za mało na zalążek? Z tego co wiem daje się wtedy inne szablony... Felucian1 14:36, 22 sty 2013 (CET)

Szablon: BitwaT

Moim zdaniem genialna robota! Pełen szacun i wielkie podziękowania :) Bartosz Bednarek 15:26, 1 mar 2013 (CET)

Słuchaj, jednak jest mały problem: próbowałem dodać ten szablon do dówch artykułów: Potyczka na Orto Plutonii i Bitwa o Honoghr. Na razie szablon wyglądał dokładnie jak ten nowy, tylko bez "T" w nazwie - "Bitwa", zamiast "BitwaT" - no i nie wyświetlało trzeciej strony. Po dopisaniu tego "T" tekst zjeżdżał pod szablon - sprawdziłem wpisy konkretnych danych, ale tam wszystko było w porządku. (Jakby co możesz spróbować sam to sprawdzić ,niewykluczone, że coś przeoczyłem) Musi coś być nie tak z częścią techniczną szablonu. Próbowałem ją wyłapać, ale coś mi umyka. Rzuciłbyś na to okiem? Bartosz Bednarek 16:00, 1 mar 2013 (CET)

Pilik

Tak to jest kadr z filmu. I jeszcze coś: CZEMU USUNĄŁEŚ ARTKUŁ O MONTO CORDU? JAET TAKA PLANETA!!!!!Felucian1 20:09, 3 mar 2013 (CET)

Drobne pytanie

No właśnie - prośba. We wrześniu poprzedniego roku na forum napisałeś, iż Lucas ogłosił, że seriale TCW mają kanoniczną wyższość nad pozostałymi źródłami (książki, komiksy itd.). Wkrótce będę pracował nad artykułem, w którym przydałaby się taka ciekawostka. Mógłbyś wskazać mi źródło tej informacji, abym mógł zrobić do niej stosowny przypis? Z góry dzięki. Bartosz Bednarek 16:09, 4 mar 2013 (CET)

Jeszcze raz dzięki! Bartosz Bednarek 20:18, 4 mar 2013 (CET)

Grafiki

Witaj,zostawiłeś mi wiadomość w sprawie grafik które dzisiaj dodałem.Zrozumiałem,ale nie wiedziałem że Wookieepedia nie będzie zaliczana jako źródło,natomiast jeśli chodzi o dodawanie linków do grafik,zbadałem tylko nie wielką cześć tej Wikipedi więc nie wiedziałem czy istnieją dane artykuły.W Wookieepedi też znajdują się obrazy np:deviantart które są używane podobnie jak oficjalne obrazy oczywiście tedy jeśli pokazują coś ważnego w artykule.

Najbliższym czasie będę jeszcze edytował ten artykuł więc umieszczę w nim te obrazy.

Strony z datami

Nie sądzisz, że w przypadku ery przedrepublikańskiej i początku ery starej republiki, tabelki z datami nie lepiej uzupełniać tak, aby zawierały daty, w których coś się wydarzyło? Zwłaszcza, że wiele dat to daty przybliżone. Wpisywanie tam dat rok po roku mija się z celem, bo i tak w większości przypadków strony te zostaną zawsze puste. Totus 20:32, 11 kwi 2013 (CEST)

Bitwy

Przymierzam się do napisania artykułu Bitwa o Raxus Prime (2 BBY) lecz nie jestem pewien czy jest szablon który uwzględnia cztery strony konfliktu. Pozdrawiam! Felucian1 21:02, 17 kwi 2013 (CEST)

Kategoria:Grafika:Teneb Kel > Kategoria:Grafika:Darth Thanaton

Dzięki za informację. Nie wiedziałem.

Scourge

Nie rozumiem - czemu nie przeniesiecie strony "Scourge (Sith)" do "Scourge"? Scourge wcześniej był ujednoznaczeniem, a teraz nie ma takiej strony, więc chyba można by przenieść...

--Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy! :) 15:06, 25 kwi 2013 (CEST)

Strony z datami, znowu

Cześć. Postanowiłem się zabrać za ujednolicenie i ogólne ogarnięcie stron z datami, zacząłem już to, ale mam kilka pytań:

 • dawać szablon {{Era}?
 • w niektórych hasłach, oprócz daty po Yavinie jest też data po Endorze. Co z tym zrobić? Usunąć wszędzie, czy dać w każdej dacie, która jest już po bitwie o Endor? Bo aby to miało sens powinny być jeszcze podawane daty przed i po pokoju na coruscant w okolicach wielkich wojen galaktycznych.
 • Przypisy/źródła. Część stron ma podane przypisy do każdego punktu, inne zaś mają tylko ogólnie źródła wypisane. Nie mam możliwości sprawdzenia co w czym się działo, więc co z tym zrobić. Usunąć przypisy i zamienić na źródła, zostawić przypisy i dać niżej źródła, czy zostawić tak jak jest?

To są te najważniejsze, z resztą sobie poradzę. Pozdr. Totus 11:28, 29 kwi 2013 (CEST)

Kanon.

Czy szablon w artykule Star Wars Kinect oznacza, że ta gra jest niekanoniczna, czy tego jeszcze nie ustalono? Pozdrawiam! Felucian1 20:41, 15 maj 2013 (CEST)

Nowe kategorie

Mam zamiar opisać tytuły związane z Zaginionym Plemieniem (Miecz, Lord, Arcylord, Wielki Lord). Jeśli chodzi o kategorie z postaciami to najpewniej zrobię każdy z nich jako oddzielną podkategorię do Kategoria:Członkowie Zaginionego Plemienia Sithów. Jednak, jako tytuły, trafią jeszcze do Kategoria:Tytuły Sithów. I tu mam pytanie. Jak sądzisz, dać je bezpośrednio do tej kategorii, czy zrobić jeszcze podkategorię "Tytuły Zaginionego Plemienia Sithów", czy coś w tym rodzaju. Totus 00:25, 17 maj 2013 (CEST)

Re: Ciekawostka

Jasne, dzięki za info :) Bartosz Bednarek 22:16, 17 maj 2013 (CEST)

Plik:Klon-porucznik

Nie uważasz, że nowa wersja pliku nieco... razi swoją deformacją? Klon jest teraz nieproporcjonalny, co wpływa na odbiór grafiki przez czytelnika. Proszę, przemyśl, czy nie warto by było przywrócić poprzednią wersję. Bartosz Bednarek 17:59, 22 paź 2013 (CEST) Znalazłem kompromis: udało mi się odszukać podobną grafikę o dużo lepszej rozdzielczości. Wrzucę ją na Ossusa, a tę poprzednią usuniesz. Ok? Bartosz Bednarek 21:39, 22 paź 2013 (CEST)

T&B

Czemu to hasło zostało oznaczone do usunięcia? Fakt, brakuje źródeł, ale zakładam, że chodzi o coś jeszcze :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:13, 26 maj 2014 (UTC)