Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Anzelm12

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

2010

Witaj Anzelm12!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Dofine

Uwagi odnośnie haseł komiksowych

Cześć! Bardzo dobrze, że starasz się poszerzać zasoby Ossusa, ale niestety muszę Ci zwrócić uwagę. Hasła komiksowe, prócz standardowych punktów typu tabelka, opis, spis postaci, powinny zawierać także streszczenie. Można by jeszcze przymknąć oko na jego brak w sytuacji, gdyby komiks dopiero co został wydany za Oceanem. Jednakże, jeśli został on udostępniony w Polsce, w czasopiśmie Star Wars Komiks - wtedy nie ma zmiłuj; na jaw wychodzi lenistwo autora. Dlatego też mam nadzieję, że uzupełnisz Niedobitki o stosowne streszczenie. Inaczej, niestety, hasło powędruje do kosza. Pozdrawiam. signstraznik.png Carth Dyskusja  18:47, 27 sie 2010 (CEST)

Witam. Mam podobne uwagi co Carth. Proszę abyś do komiksów dodawał streszczenie, tyle, że przy tworzeniu hasła, a nie przy okazji. Chciałbym też abyś nie robił odstępu pod infoboxem, gdyż to zniekształca ostateczny wygląd hasła. Pzdr.--signjedi.png Melethron Dyskusja  19:24, 27 sie 2010 (CEST)
Zrobiłeś streszczenie do Trującego księżyca i bardzo mnie to cieszy jednak mimo wszystko mam kilka uwag. Po pierwsze, istnieje Trujący księżyc jako komiks oraz jako księżyc, więc są dwa artykuły. Ty zrobiłeś hasło o komiksie w miejscu przeznaczonym na księżyc, ale to nie problem, już przeniosłem we właściwe miejsce :) Po drugie, w danym artykule tylko raz linkujemy do innego hasła czyli nie dajemy
[[Obi-Wan Kenobi]]
za każdym razem kiedy chcemy napisać jego imię bądź nazwisko :) To chyba tyle, pozdro --signjedi.png Melethron Dyskusja  19:55, 27 sie 2010 (CEST)
Aha i jeszcze jedno i mam nadzieję, że już ostatnie :). Staraj się odpowiadać swojemu rozmówcy w jego dyskusji, gdyż nie zawsze obserwuje on Ostatnie zmiany.--signjedi.png Melethron Dyskusja  20:01, 27 sie 2010 (CEST)

Interwiki

Cześć, cieszę się, że zdążyłeś się już zaaklimatyzować na Ossusie. :) Chciałbym Ci jeszcze przypomnieć, abyś przy tworzeniu nowych artykułów, pamiętał o wstawianiu tak zwanych interwiki. Są do odnośniki do odpowiedników danego hasała na obcojęzycznych stronach, z Wookieepedią na czele. Więcej na ich temat dowiesz się w tym miejscu. :) Pozdrawiam i życzę miłej pracy w Bibliotece, z wieloma sukcesami. :) signstraznik.png Carth Dyskusja  22:42, 27 sie 2010 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, DantE!

Strona archiwisty i wkład

Drobna prośba: chociaż strona archiwisty nie podlega ścisłym zasadom Biblioteki i można tam sobie "poszaleć" to mimo wszystko edytowanie tej strony również obciąża bazę, więc trzeba robić to rozsądnie. Po pierwsze - jeśli robisz sekcję "wkład" staraj się tam dodawać hasła, które napisałeś samodzielnie, lub już istniejące, w których dokonałeś znaczącej edycji [znaczne przeredagowanie, duża aktualizacja itd.] Prosiłbym, byś nie dodawał praktycznie każdego hasła, które edytowałeś, zwłaszcza, gdy edycje polegają na dodaniu 1 obrazka czy poprawieniu kilku literówek. "Rozbudowane" nie jest jednoznaczne z "edytowane" :) Zwłaszcza, że dodajesz od razu prawie każde hasło - poczekaj, aż uzbiera się kilka(naście) haseł do dodania i podlinkuj je za "jednym zamachem". Niby nikomu to specjalnie nie wadzi, ale jednak dodaje kilka "nadprogramowych" edycji :) Jako, że to Twoja strona archiwisty nie "zmuszam Cię" do podejmowania jakichś konkretnych działań, nie chcę też byś specjalnie wchodził i uszczuplał stronę. Po prostu przy okazji innej edycji przyjrzyj się liście i oceń ją obiektywnie. Pozdrawiam i życzę miłej pracy, --signstraznik.png Mario Dyskusja  18:56, 7 wrz 2010 (CEST)

Strona dyskusji

Co ty znowu kombinujesz na tej stronie. Przestań kopiować sobie tutaj wszystkich dyskusji z innych stron, na których się wypowiedziałeś. Zrób tutaj porządek i powyrzucaj wszystkie dyskusje z innych stron. signstraznik.png DantE Dyskusja  16:38, 18 wrz 2010 (CEST)

Scimitar

Scimitar przeniosłem, gdyż w Bibliotece Ossus premiujemy POLSKIE NAZWY. Jesli nazwa polska jest oficjalna (z oficjalnie wydanego źródła), należy hasło umieszczać pod Polską nazwą! --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:07, 19 wrz 2010 (CEST)

Interwiki

Pamiętaj o dodawaniu interwiki w napisanych przez Ciebie artykułach. Pozdrawiam ;) --Dofine 14:51, 24 wrz 2010 (CEST)

Daty

Cześć. Zauważyłem, że stworzyłeś hasło 15500 BBY. Mam jednak kilka uwag (niestety). Popatrz sobie na hasło powiedzmy 72 BBY. Tam masz dobrze zrobiony artykuł odnośnie daty. Jest napisane, że to ten i ten rok przed bitwą o Yavin, następnie masz W tym roku i Wydarzenia, Bitwy, Zginęli, Narodziny. A i jeszcze jedno co do {{Szablon:Data}} jeśli piszesz o tak odległych czasach to wypisz okoliczne znane artykuły jak w haśle bodajże 24953 BBY. Pozdrawiam Windy 07:42, 2 paź 2010 (CEST)

Re:Dziedzictwo 22: Gniew smoka

Dzięki za wskazanie błędu. Poprawiłem to. Makulski 18:34, 06 paź 2010 (CEST)

Darth Krayt

Z tego co wiem Darth Krayt przeżył atak Wyyrloka. ‎ Goiiioih 10:44, 15 paź 2010

2011

Plo Koon

Hej. Cóż, mogę się mylić, ale przeprowadziłem małe "poszukiwania" i nigdzie nie natrafiłem na wzmiankę o dacie urodzenia Koona, tym bardziej na informację, jakoby miałby to być rok 408 BBY. Uznałem po prostu, że była to jakaś pomyłka z Twojej strony czy coś w tym stylu. Jeśli nie miałem racji, to z góry przepraszam, aczkolwiek na razie prosiłbym o podanie jakiegoś źródła, żeby zaistniały przynajmniej podstawy weryfikacji. Nie chcę wyciągać pochopnych wniosków, ale ta wzmianka wygląda jakoś mało wiarygodnie, choć może pochodzić z jakichś najnowszych źródeł, o których mi nie wiadomo. W każdym razie przy takich informacjach zwykle umieszcza się jakiś wskazujący na źródło przypis, więc nieco zdziwiło mnie dorzucenie "ot tak" jakiejś daty nieznanego pochodzenia ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:43, 22 maj 2011 (CEST)

Jest to jakieś wyjaśnienie, aczkolwiek mam obawy przypuszczać, że nawet scenarzyści komiksu się nad tym tak nie głowili. Mimo wszystko wychodzisz z założenia, że kel doriański rok życia jest równy jednemu rokowi astronomicznemu na ich rodzimej planecie... można i tak, ale ciut dużo w tym kombinowania. Wątpię, czy doczekamy się oficjalnego stanowiska, ale na razie można gdzieś w haśle (względnie w infoboksie) zaznaczyć, że urodził się 382 kel doriańskich lat przed 19 BBY (który to rok w przypadku źródeł z TCW jest i tak mocno niepewny) i dodać przypis wskazujący źródło tej liczby, jak i krótkie wyjaśnienie (rok na Dorin ma tyle i tyle, więc prawdopodobnie mógł urodzić się około 400 BBY). Nie mówię, że ta data jest niemożliwa, ale jest w tym równaniu zbyt wiele założeń, by uznać je za twierdzenie ;) Na przyszłość, w przypadku informacji wywnioskowanych z innych informacji, warto dodać jakiś przypis wyjaśniający co i jak. --signstraznik.png Mario Dyskusja  15:18, 22 maj 2011 (CEST)

2014

Szablon

Ten duży szablon trochę się zapodział, był jednym z rozwiązań, które testowaliśmy na początku (i dalej pewne rzeczy jedynie testujemy). Faktycznie odnosi się bezpośrednio do źródeł, jednak uznaliśmy, że jest zbyt duży i inwazyjny - biorąc pod uwagę, że musielibyśmy go umieścić w dosyć pokaźniej ilości haseł, w której często i tak wiszą inne szablony, na przykład "do poszerzenia", uznaliśmy, że lepiej ujednolicić sposób oznaczania wszystkich haseł, zwłaszcza, że ikonka w szablonie era nie ingeruje w samo hasło. Prawdopodobnie i tak będziemy nieco zmieniać same ikony legends/kanonu, więc przy okazji pomyślimy nad poprawieniem tekstu wyświetlanego po najechaniu lub zrobienie drugiej wersji dla samych źródeł (ikonka byłaby bez zmian, różniłby się sam tekst). Swoją drogą miło, że wróciłeś do edytowania :) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  13:28, 28 sie 2014 (UTC)

Kolejność kategorii

Hej, mam drobną prośbę odnośnie kategorii grafik. Najpierw dodawaj kategorie związane z tym, co na ilustracji widać (postacie, obiekty, potem miejsca czy wydarzenia), a dopiero po nich związane z pochodzeniem (źródło, autor). W teorii nie ma to większego znaczenia, ale zawsze jest trochę przejrzyściej. Miło, że wziąłeś się za okładki SWK, bo był tam lekki bałagan.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:12, 8 wrz 2014 (UTC)

Komiksy

Hey, widzę że sporo tworzysz haseł odnośnie komiksów. Też się tym zajmuję od czasu do czasu, i mam prośbę. Nie wiem jaki będzie standard do tego typu haseł, ale od jakiegoś czasu dodajemy do haseł szablon Szablon:DarkHorse i jeśli wymieniamy bohaterów itp. to wklejamy Szablon:Zawartość. Często też jeśli istnieje kilka wariatów okładek dodajemy galerię, jak w przypadku tego komiksu Star Wars 1: In the Shadow of Yavin, Part 1. Pozdrawiam.--Adakus (dyskusja) 14:12, 30 wrz 2014 (UTC)

Re:Rozbudowane linki wewnętrzne

Hej, z tego co mi wiadomo, to w sporej liczbie artykułów, które napisałem lub poprawiałem, robiłem podwójne linki wewnętrzne dla bitwy oraz planety i jak dotąd nikt mi tego nie wypomniał. Ponadto w ogólnych zasadach pisania artykułów też się z takim czymś nie spotkałem, żeby był zakaz takiego linkowania. Możliwe, że było to kiedyś omawiane, ale nie jestem w stanie tego znaleźć (tym bardziej jak było to w czyjejś dyskusji czy w sali zgromadzeń). Wiem, że nie można każdego słowa linkować, bo nie ma potrzeby, ale dodatkowy link do planety chyba zbrodnią nie jest. :P Thecmelion (dyskusja) 15:19, 3 paź 2014 (UTC)

2015

Szablon:DorlingK

Usnąłem linki, bo jak zapewne już zauważyłeś, w katalogu wydawnictwa już nie istnieją podane publikacje. Widzę jednak że znalazłeś kopie stron w archiwum, good job.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Magazyn Rebelianci

Hej, miło, że zabrałeś się za uzupełnianie haseł o magazynie, ale chyba trochę za daleko zapędzasz się z tymi wersjami językowymi :) Skoro wszystkie pisma zawierają dokładnie to samo, bo są pochodną wersji niemieckiej, rozdzielanie ich na osobne hasła nie ma sensu. Nie tworzymy oddzielnych haseł o oryginalnych, polskich i niemieckich wersjach powieści czy komiksów, ani o poszczególnych wydaniach (chyba, że to jakieś faktycznie różniące się wydania kolekcjonerskie). Tworzenie takich haseł byłoby zwyczajnym powielaniem tych samych treści. Wszystkie informacje można zawrzeć w artykule o polskim wydaniu. W związku z tym usunąłem linki do zagranicznych wydań. Z kategoriami proponowałbym zrobić to samo - sugerują, że to zupełnie inny magazyn, podczas gdy mamy do czynienia z dokładnie tym samym produktem. Lekki przerost formy nad treścią. Z innych kwestii - hasło o Egmoncie figuruje teraz jako "Egmont Polska". Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  15:14, 8 mar 2015 (CET)

Nawiązania do Gwiezdnych wojen w muzyce

Chodziło mi o to: http://www.tekstowo.pl/piosenka,mirami,sexualna__feat__vovazil_vova.html https://m.youtube.com/watch?v=f08IwbowGF4 :) Darth Plagueis the Wise (dawniej: The Emperor of the Galaxy) 08:45, 17 mar 2015 (CET)

Kilka uwag do strony o nawiązaniach w muzyce. Po pierwsze, czy nie powinniśmy nie opisywać dokładnie info o zespole/autorze i wklejać całego tekstu? Od tego jest Wikipedia i tekstowo.pl, a w artykule powinny się znaleźć tylko i formacje "Kto? Jaki tytuł? Jakie nawiązanie?". Po drugie, czy nie lepiej byłoby posortować wg tytułów utworów? :) Darth Plagueis the Wise (dawniej: The Emperor of the Galaxy) 18:38, 19 mar 2015 (CET)
Tutaj muszę zgodzić się z Emperorem. Nawiązania to forma ciekawostki, informacja niezwiązana bezpośrednio z samym uniwersum. Jako taka powinna być możliwie zwięzła, konkretna - kto, co kiedy, jak. W związku z tym umieszczanie całych tekstów, do tego tłumaczeń itp. - odpada. To są po prostu informacje nieistotne z naszego punktu widzenia, niezwiązane z celami Biblioteki. Głównym problemem jest jednak ilość - nawiązań do SW są tysiące, co tym bardziej wymusza zwięzłą formę. Przy kilkunastu piosenkach hasło stałoby się strasznie rozwleczone. Przy kilkudziesięciu - trudno szacować. Informacja o nawiązaniu powinna być więc konkretna, a także pisana pod kątem informacji istotnych dla fanów - a więc autor, data, tytuł, w jaki sposób nawiązuje, w miarę możliwości - jaka jest przyczyna i cel tego nawiązania, czy kryje się za tym jakaś historia czy jest to po prostu luźny ukłon w stronę SW (nie wspominam już o utworach, gdzie po prostu w jednym miejscu pada jakaś nazwa, tego bym nawet nie dopisywał). Reszta jest zbędna.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:12, 19 mar 2015 (CET)
Jest ok. Chodzi o to, żeby nie rozpychać artykułu tekstami - wystarczy dać link w przypisach. Hasło powinno być w miarę zwarte i czytelne.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:38, 20 mar 2015 (CET)

Odnośniki

Jeżeli chodzi o hasło Grzegorz Wons, cofnąłem edycję, bo ty jednocześnie cofnąłeś poprzednią - pewnie przypadkiem. Czyli dodając odnośniki do dat jednocześnie usunąłeś wszystkie dodane szablony czy zmiany w linkowaniach z poprzedniej edycji. A co do dat ogólnie - dodajemy je raczej wybiórczo. Dodajemy te lata, które są związane z Gwiezdnymi wojnami - siłą rzeczy to, co było przed latami 70. raczej odpada, bo pisalibyśmy co najwyżej o narodzinach aktorów czy pisarzy, a to już bardziej podchodzi pod zakres zainteresowań wikipedii. Przed '76 mamy tylko jedno hasło, 1962, które jest w zasadzie zbędne (informacja o narodzinach Toma Kane'a) i zbiorczy artykuł o latach 20. Także jeśli już, poszedłbym w stronę właśnie lat 50., 60. a nawet w ogóle zbiorczego "Przed 76". Bo tam siłą rzeczy poza datami narodzin nic nie będzie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:26, 23 mar 2015 (CET)

Mieszkańcy

Kategorii "mieszkańcy..." czy "według planet" używamy sporadycznie, głównie w przypadku planet, z którymi faktycznie związanych jest wiele postaci. Darowałbym sobie natomiast planety, które pojawiają się w pojedynczych źródłach i są z nimi związane pojedyncze osoby - chyba, że faktycznie uzbiera się ich więcej. Z jednej strony im wszystko bardziej posortowane, tym lepiej, ale trzeba też uważać, żeby nie przedobrzyć z jednohasłowymi kategoriami. To tak na przyszłość :) A druga sprawa - grafiki przypisujemy do miejsc/planet, gdy faktycznie jakieś miejsce na obrazku widać. Nie robimy tego na zasadzie "ta grafika przedstawia scenę z tego miejsca" - jak na przykład w przypadku grafiki z Yelebem, gdzie widać wyłącznie twarz postaci. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  10:38, 25 mar 2015 (CET)

Źródło grafik

Hej. Jeżeli grafika ma w opisie jakieś źródło (np. stronę, na której okładka została po raz pierwszy opublikowana itp.), proponuję zostawić je w takiej formie. Dodawanie jako źródła grafiki samego produktu to ostateczność, z braku laku. Optymalnie źródłem powinno być miejsce, w którym po raz pierwszy zaprezentowano grafikę albo jakiś oficjalny katalog - bo to, że źródłem jest również sama książka/komiks jest oczywiste i taka informacja nic nikomu nie daje, a takie zewnętrzne źródło to jednak jest jakaś ciekawostka.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:07, 27 mar 2015 (CET)

Drobne uwagi

Parę uwag odnośnie ostatnich edycji, jak tworzysz hasło w oficjalnej polskiej nazwie, dodawaj przekierowania z angielskich tytułów. Może się zdarzyć że w bibliotece część linków przekierowuje się właśnie z tych nazw. Secundo, Jak dodajesz opisy danej publikacji, staraj się zawsze linkować do haseł, które istnieją lub mogą w przyszłości zaistnieć w zasobach Ossusa. Po tertio, jak dodajesz wykaz bohaterów i miejsc, lepiej już zastosować szablon Zawartość, możliwe że w przyszłości ktoś go wypełni ;).signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Czasopisma

To jest ogólny problem związany ze znalezieniem złotego środka pomiędzy skrupulatnym segregowaniem wszystkiego najdokładniej, jak to możliwe, a kryterium zwykłej przejrzystości i czytelności. Moim zdaniem obecność wydania zbiorczego w kategorii jest jako wada słabszym "argumentem" niż osiągana w ten sposób prostsza i bardziej dogodna struktura kategorii. Weź pod uwagę, że takich uproszczeń dokonujemy niemal na każdym kroku - przykładowo, gdybyśmy trzymali się stu procentowej poprawności, to Twoje hasło o wydaniu zbiorczym Opowieści z Mos Eisley musiałoby mieć tytuł oryginalny, bo samo wydanie zbiorcze nie ukazało się w Polsce. Analogicznie zeszyty serii Mroczne czasy czy Dziedzictwo także powinny mieć oryginalne tytuły, ponieważ w Polsce ukazały się jedynie wydania zbiorcze. Dokonujemy po prostu pewnego uproszczenia i, przede wszystkim, ujednolicenia, bo Bibliotekę tworzymy dla czytelników i pod kątem ich i naszej (edytujących) wygody, nie dla kontroli urzędowej :) Jestem po prostu zdania, że dodawanie każdego hasła osobno w tym wypadku nie daje nam żadnej konkretnej korzyści, jedynie zwiększając stopień skomplikowania lokalnej kategoryzacji. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy postępować tak w każdym przypadku. Weźmy na przykład wspomnianą już serię Opowieści - jeden komiks ukazał się w GwK, drugi w SWK, trzeci w ogóle nie ukazał się w Polsce. W takiej sytuacji nie możemy umieścić w kategorii Komiksy wydane w GwK kategorii całej serii, a jedynie pojedynczy komiks. W skrócie: jeżeli cała seria została wydana na łamach jakiegoś magazynu, to kategoryzowałbym całą kategorie serii. Jeżeli wybiórczo - pojedyncze numery. Analogicznie do wydań zbiorczych. W tym wypadku wszystkie komiksy wchodzące w skład wydania zbiorczego ukazały się w tym magazynie, więc IMO jest to akceptowalne.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:32, 31 mar 2015 (CEST)

Szablon

Hej, wiem, że miałem wczoraj napisać coś w sprawie szablonu, ale się nie wyrobiłem, a jeszcze zajmowałem się poprawkami hasła na polecany i chciałem trochę ruszyć z planem odkurzania mocno przestarzałych haseł filmowych... I w końcu się nie wypowiedziałem. Chciałbym to jednak załatwić już po świętach, bo wcześniej niż w poniedziałek/wtorek nie będę miał możliwości. Do sprawy komiksów też wrócę wtedy. Także daję znać, że trochę się to odwlecze, ale o sprawie pamiętam. Pozdrawiam i wesołych świąt :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:39, 4 kwi 2015 (CEST)

Problem z miniaturkami

Wiem, że pisałeś do Mario, ale temat miniaturek, to raczej moja bajka. Wczoraj trochę dłubaliśmy na serwerze i coś się chwilowo schrzaniło. Jak to się mówi: I'm on it :) Wiem o problemie i działam.--signstraznik.png Yako Dyskusja  22:54, 5 kwi 2015 (CEST)

Re: Gall Trayvis

Naprawdę przepraszam za literówkę, po prostu szukałem info o jego pełnym imieniu i pisowni i znalazłem (widocznie) z błędem :( A co do 4 BBY to w odcinku Dzień Imperium Ezra wspominał, że rodzice opuścili go jak miał 7 lat i mówił, że od 8 lat włóczy się po Lothalu. A urodził się w 19 BBY, o tym również jest mowa. Jeśli popełniłem błąd to przepraszam :( Pozdrawiam, Mustafar29, 6 kwietnia 2015, 16:47

Dwie sprawy

Hej, mam dwie uwagi. Po pierwsze, staraj się uważać na linkowanie do przekierowań, bo czasem Ci się to zdarza. Druga kwestia - hasło o nawiązaniach w serialach. Ten sam problem co z muzyką i te same uwagi. Krótkie cytaty mogą ewentualnie zostać, ale transkrypcje całych dialogów są IMO zbędne. Znów, parę seriali, parę odcinków i hasło rozrośnie się niemiłosiernie. Wystarczy krótki opis rozmowy, streszczenie najważniejszych informacji, co się pojawiło, kto o czym mówił, jakiś rys kontekstu, nie musimy wrzucać całych fragmentów scenariusza. Zajmie to ze 2-3 linijki, a przy okazji będzie bardziej czytelne.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:41, 7 kwi 2015 (CEST)

Błąd w szablonie "Era"

Z nudów przeglądałem ostatnio dyskusję Maria. Zauważyłem, że wyświetla ci się błąd w szablonie "Era". Jeśli nie uzyskałeś jeszcze odpowiedzi, to ci ją udzielę: dzieje się tak, jak korzystasz z tabletu/telefonu :) ponieważ wtedy Ossus wyświetla się w monobooku. Yutaj masz link - http://www.ossus.pl/biblioteka/Yoda?useskin=monobook

Pozdrawiam ;) Mustafar29 (dyskusja) 18:42, 2 sie 2015 (CEST)

Magazyny

Hej, widzę, że ostatnio znów zaglądasz na Ossusa, więc uznałem za stosowne przeprosić cię za zaniedbanie sprawy stworzonego przez ciebie kilka miesięcy temu szablonu do artykułów z magazynami - wyszło tak, że w końcu do tego nie przysiadłem, chociaż obiecałem. Nie wiem czy sam o tym pamiętasz (i czy, być może, jest to powodem twojej nieobecności), ale mimo wszystko - sorry, zwłaszcza, że to nie była chyba jedyna sprawa, do której się w końcu nie odniosłem i jakoś siedzi mi to w pamięci. Jeżeli jest jakaś sprawa, do której chcesz wrócić, daj znać - tym razem niczego nie obiecuję, ale postaram się jakoś wrócić do tematu/tematów.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:59, 16 lis 2015 (CET)

2016

SW w polskiej prasie

Hej, wydaje mi się, że nie ma sensu tworzyć linkowań do autorów artykułów w różnych polskich czasopismach czy magazynach. To nie są twórcy żadnych oficjalnych prac czy źródeł, nie sądzę, by było potrzebne opisywanie tych osób na Ossusie, podobnie jak tworzenie haseł o ich artykułach poza wzmianką w haśle zbiorczym. Tam gdzie to możliwe można dodać link do Wikipedii.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:26, 2 sty 2016 (CET)

Szablon grafika

Przestarzała w jakim sensie?--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:26, 2 sty 2016 (CET)

Niestety nie wiem, gdzie to zmienić. Muszę podpytać Yako, bo ustawiano to dosyć dawno.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:33, 2 sty 2016 (CET)





Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!