Trujący księżyc (komiks)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Trujący księżyc
Poison Moon
Scenariusz: Michael Carriglitto
Ilustracje: Adrian Sibar
Kolory: Dan Jackson
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
2002
(w Dark Horse Extra #44-47)
Wydanie polskie: Egmont Polska
16 lipca 2010
(w Star Wars Komiks 7/2010)
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Typ publikacji: One-shot
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 25 BBY


Trujący księżyc (Poison Moon) to 6-stronicowy komiks, który ukazał się w USA, w 2002 roku, w Dark Horse Extra #44-47. W Polsce został opublikowany 16 lipca 2010 przez Egmont Polska w Star Wars Komiks 7/2010.

Opis

Obi-Wan Kenobi i jego uczeń Anakin Skywalker odbierają sygnał alarmowy ze statku dyplomatycznego typu Consular i decydują się zbadać sprawę. Ważną rolę w tej krótkiej historii odgrywają mynocki, prymitywne, lecz groźne pasożyty, które pamiętamy z filmu Imperium kontratakuje. Był to jeden z nielicznych w galaktyce gatunków zdolnych do życia w próżni kosmicznej.

Streszczenie

Krążownik Republiki Radiant IX wysyła sygnał alarmowy z sektora 759 w układzie Hoth. Na jego wezwanie przybywają Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker. Na krążowniku znajdują martwą załogę. Z jednego z pomieszczeń Anakin słyszy jakiś dźwięk. Otwiera je i zostaje powalony strzałem z blastera ogłuszającego. Obi-Wan rozbraja tajemniczego napastnika, który okazuje się kobietą i przedstawia się jako Alysun Celz. Alysun tłumaczy, że była pilotem krążownika, który transportował mrocznego Jedi Eta Rexa na Coruscant, ale ich misja została przerwana, bo Et zabił całą załogę błyskawicami. Po wysłuchaniu historii Alysun, Obi-Wan zostawia ją pod opieką Anakina i udaje się w kierunku statku, którym przybyli. Wtedy zauważa mynocki i domyśla się, że to one były przyczyną katastrofy. Niespodziewanie za jego plecami pojawia się nieznajomy obcy trzymający w dłoniach złapane stworzenia. Obi-Wan domyśla się, że jest to Et Rex, lecz ten nie ma złych zamiarów. Mężczyzna tłumaczy, że to nie on wybił załogę statku lecz Alysun. W tym czasie kobieta powala Anakina błyskawicami. W pewnym momencie do pomieszczenia wpada Obi-Wan, lecz i on zostaje powalony. Obu Jedi ratuje z opresji Et Rex rzucając, żywiącymi się prądem mynockami w Alysun. Później, gdy Alysun zostaje już bezpiecznie uwięziona, Et tłumaczy, że był przyjacielem Alysun zanim przeszła na ciemną stronę, ale później kobieta ukartowała wszystko tak, żeby o jej zbrodnie obwiniono właśnie jego.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2002 (w Dark Horse Extra #44-47) USA --- Dark Horse Comics 6 stron Druk (miękka) --- USD
2010, 16 lipca (w Star Wars Komiks 7/2010) Polska --- Egmont Polska 6 stron Druk (miękka) 5,99 PLN

Recenzja