Jedi Knight: Jedi Academy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Jedi Knight: Jedi Academy
Wydawca: LucasArts
Producent: Raven Software
Data wydania:
 • 16 września 2003
 • 26 września 2003 (Polska)
Gatunek: FPP/TPP
Ograniczenie wiekowe: 12+
Platformy:
 • PC
 • Xbox
Nośnik: 2 CD
Czas akcji 14 ABYJedi Knight: Jedi Academy to jedna z gier komputerowych FPP/TPP osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen. Należy do serii Dark Forces i nawiązuje do części wątków z Jedi Knight II: Jedi Outcast.

Akcja JK: JA rozgrywa się krótki czas po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części serii, a dokładniej w roku 14 ABY. Głównym bohaterem gry jest Jaden Korr (podczas tworzenia postaci można wybrać płeć i rasę bohatera - za kanoniczną uważany jest mężczyzna, człowiek), młody kandydat na rycerza Jedi, który udaje się na nauki do tytułowej Akademii Jedi na Yavinie 4. Prędko jednak następują wydarzenia, dzięki którym będzie musiał wykazać się zdolnościami wykorzystania Mocy, celnością i sprawnością fizyczną w warunkach bojowych.

Gra korzysta ze znacznie zmodyfikowanego silnika poprzedniej części (Quake III engine). W porównaniu do Jedi Outcast rozbudowano przede wszystkim możliwości toczenia pojedynków na miecze świetlne oraz dodano opcje tworzenia postaci (do wyboru było 5 ras). Postacie mogą używać jednego, dwóch mieczy lub miecza podwójnego. Gra w trybie pojedynczego gracza obejmowała 18 poziomów. Poza wątkiem fabularnym, JA dostosowana jest też do wielu trybów gry zespołowej.

Streszczenie

Początki szkolenia Jadena Korra

Przylot do Akademii

Jaden Korr leci na statku do Akademii Jedi, gdzie ma rozpocząć szkolenie. Zagaduje do niego Rosh Penin, który również ma się podjąć szkolenia. Statek jednak zostaje uszkodzony i rozbija się na Yavin 4. Jaden i Rosh zostają uwięzieni po drugiej stronie statku i muszą na własną rękę dostać się do pobliskiej Świątyni Massassi. Po drodze napotykają Szturmowców, jednak pokonuje ich Jaden, który ma już własny miecz świetlny. Pojedynkuje się też z mrocznym Jedi, jednak pokonuje go. Następnie zbliża się do świątyni, gdzie zauważa trójkę ludzi, z jakimś berłem, które wydziela rodzaj promienia w kierunku świątyni. Jaden stara się ukryć, ale zostaje odkryty i zostaje na niego skierowane berło, przez co traci przytomność. Gdy się budzi, stoją przy nim mistrzowie Katarn oraz Skywalker. Jaden streszcza im co widział, co bardzo niepokoi Luke'a. Katarn zostaje na miejscu by zbadać co się stało, a Luke zabiera uczniów do świątyni. Tymczasem, gdy wszyscy byli poza świątynią, ktoś wykrada tajne zapiski mistrza Skywalkera.

Trening

Wkrótce Luke zwołuje wszystkich nowych uczniów na zebranie. Na miejscu przydziela im mistrzów. Jaden i Rosh zostają uczniami Kyle'a. Ten akurat wrócił z badania świątyni i oznajmia, że aura Mocy która otaczała to miejsce zniknęła, co wprawia Skywalkera w głębokie zdziwienia. Informuje też Kyle'a, że na ubraniu Mrocznego Jedi zabitego przez Jadena znaleziono znak Sitha zmarłego przed pięcioma tysiącami lat - Marki Ragnosa. Katarn zabiera swoich nowych uczniów na pierwszy trening. Oboje wykonują zadania bardzo dobrze, ale Rosh, uznaje trening za wyścig i żeby polepszyć swoje szanse napuszcza na Jadena robota treningowego. Rosh kończy trening jako pierwszy, ale otrzymuje reprymendę od swojego mistrza. Korr jest zły na swego przyjaciela, ale za namową Kyle'a wybacza mu. Oboje uczniowie są już gotowi by przystąpić do prawdziwych misji.

Misja na Tatooine

Jaden udaje się wraz ze swym mistrzem na Tatooine, by poszukać w miejscowej kantynie informacji o tajemniczym Kulcie Ragnosa. Na pobliskim lądowisku natykają się na Millennium Falcon, ale w pobliżu nie ma jego załogi. Kyle udaje się do kantyny Krayta, a Jaden zostaje niedaleko na straży. Wkrótce słyszy strzelaninę i zjawia się Chewbacca - drugi pilot Millennium Falcon. Jaden przedstawia się Chewiemu, ale wkrótce natykają się na przemytników, którzy najwyraźniej nie życzą sobie ich obecności w tej okolicy i wybucha strzelanina. Chwile później oba statki - Millennium Falcon oraz statek Kyle'a, Raven's Claw zostają złapane wiązką wiążącą. Jaden udaje się wyłączyć wiązkę, ale po raz kolejny ściera się z jedynym z kultystów. Wyłącza obie wiązki i wraz z Chewbaccą udaje się na lądowisko gdzie znajduje się Millennium Falcon. Po raz kolejny ścierają się z przemytnikami, ale udaje im się ich pokonać. Wkrótce wraca Katarn, ale nie ma dobrych informacji. Przemytnicy nie chcą nic powiedzieć o kulcie. Prawdopodobnie kultyści zapłacili im sporą sumę, aby nabrali wody w usta.

Poszukiwania droida

Jedi zdobyli informację, że pewien farmer z Tatooine miał robota, która zarejestrował rozmowę o kulcie. Przestraszył się jednak i sprzedał droida. Korr i Katarn po raz kolejny udają się na Tatooine. Nigdzie jednak nie widać pojazdu Jawów i postanawiają się rozdzielić. Korr ściera się z Tuskenami, którzy są wobec niego wrogo nastawieni. Po kilku starciach Jaden odnajduje piaskoczołg Jawów, ale jest on atakowany przez Tuskenów. Jaden dostaje się na jego pokład i odpiera atak Ludzi Pustyni. Znajduje też poszukiwanego robota i wychodzi na zewnątrz, gdzie odpiera kolejną falę atakujących Tuskenów. Następnie spotyka się z Katarnem i odlatują z planety wraz z robotem.

Misja na Bakurze

Rząd Bakury wystosował prośbę do Jedi o pomoc. Ludzie którzy pracują w elektrowni, która znajduje się w górach, od jakiegoś czasu przestali dawać znaki życia. Skywalker wysyła tam Jadena, ale zakazuje mu cokolwiek robić, dopóki nie przybędzie Katarn, który wykonuje zadanie w pobliżu. Jaden przybywa na Bakurę, ale Katarn się spóźnia, tak więc Jaden postanawia działać. Wkracza do elektrowni, gdzie natyka się na odziały Szturmowców. Pokonuje ich, ale zauważa, że Imperium na obrębie całej elektrowni rozlokowało bomby. Jaden chcąc zapobiec katastrofie postanawia rozbroić bomby. Każda z bomb jest pilnie strzeżona, tak więc Korrowi rozbrajanie zajmuje trochę czasu, ale udaje mu się to i wkrótce opuszcza Bakurę. Katarn przeprasza swojego ucznia za to, że nie przybył na czas, ale coś go zatrzymało.

Misja ratunkowa na Blenjeel

Świątynia Jedi otrzymuje prośbę o pomoc od załogi statku, który rozbił się na opuszczonej planecie Blenjeel. Został zestrzelony przez statek Imperium, który prawdopodobnie nie chciał by zauważono go w tej okolicy. Korr zostaje wysłany na ratunek załodze. Misja wydaje się być prosta, ale już na początku zdarzają się problemy. Statek Jadena zostaje uszkodzony, gdyż trafia go piorun. Udaje mu się jednak wylądować i udaje się na poszukiwania załogi statku. Szybko znajduje jedynego który przeżył, ale zostaje on zjedzony przez ogromnego robaka piaskowego. Korr nie mógł mu pomóc w żaden sposób, a teraz musi sam się wydostać z tej planety. Znajduje wszystkie części potrzebne do naprawy statku, ale musi unikać podłoża planety, gdyż zostałby zaatakowany przez robaki piaskowe. Wkrótce naprawia statek i odlatuje z planety, a po powrocie zostaje ona oznakowana jako planeta niebezpieczna.

Terroryści w Coronet

Kyle, wraz z Jadenem udaje się na Korelię by odnaleźć tam jakieś informacje o kulcie, który wciąż poszerza swą działalność. Otrzymują jednak wołanie o pomoc, które nadawane jest z jednego z pociągów. Jest on atakowany przez kultystów. Kyle postanawia zapewnić wsparcie z powietrza, a Jaden zeskakuje na pociąg. Po drodze na początek pociągu ściera się z najemnikami oraz kultystami. Udaje mu się dezaktywować bombę, która jest umieszczona w pociągu i udaje się na sam początek pociągu by zatrzymać pojazd, by nie doszło do tragedii. Udaje mu się to i nie dochodzi do katastrofy.

Misja na Hoth

Mistrz Skywalker zwołuje wszystkich uczniów na zebranie. Informuje ich, że odkrył iż włamano się do jego zapisków. Obawia się, że złodziej mógł dowiedzieć się o miejscach gdzie Luke czuł szczególne zespolenie z Mocą. Obawia się, że kultyści mogą "wyssać" energię Mocy z tych miejsc, podobnie jak to zrobili przy świątyni Massassich. Wysyła Rosha na Byss, by sprawdził czy kultyści już tam byli, a Jadena na Hoth, gdzie miał wizję od Obi-Wana Kenobiego. Wkrótce Korr ląduje na śnieżnej planecie, ale nic nie wyczuwa. Po chwili dostrzega jednak tajemnicze światło i rusza w jego kierunku. Po chwili ściera się z odziałem Imperium, ale wychodzi zwycięsko z tego pojedynku. Wkrótce dociera do opuszczonej bazy Echo. Wokół widać pozostałości po bitwie, która rozegrała się tu niemal jedenaście lat wcześniej. Wokół są szczątki maszyn AT-AT oraz AT-ST, a także pozostałości po generatorze i dział obronnych bazy. Teren wokół patroluje sprawna jednostka AT-ST, przy pomocy oddziałów lądowych. Jaden wkrótce pokonuje patrol i dostaje się do opuszczonej bazy. W środku walczy ze śnieżnymi szturmowcami. Wkrótce dostaje się do starego centrum dowodzenia bazy. Podsłuchuje, jak ktoś kontaktuje się z osobą o imieniu Alora. Informują ją, że Rebelianci wykasowali wszystkie dane przed ewakuacją, ale zachowała się informacja o odlocie dowódcy Eskadry Łotrów na planetę Dagobah. Alora zaczyna rozumieć, że Skywalker udał się do Yody. Przerywa połączenie i Jaden atakuje kultystę który się z nią skontaktował. Po krótkim pojedynku pokonuje go i wyrusza na poszukiwania tajemniczej Alory. Wkrótce widzi Twi'lekankę o czerwonym ubarwieniu skóry, która kontaktuje się ze swoją mistrzynią i zdaje raport z misji. Po chwili zauważa, że stoi przed nią Jaden. Alora wyśmiewa go, myśląc, że bez problemu pokona swego przeciwnika, ze względu na jego młody wiek. Nie docenia jednak jego umiejętności i zostaje pokonana. Udaje jednak jej się uciec, ale wcześniej obiecuje, że jeszcze się spotkają. Wkrótce Korr wraca na Yavin IV i informuje co się wydarzyło na planecie. Skywalker jest tym bardzo zaniepokojony. Wciąż nie rozumie po co kultyści wysysają energię Mocy z miejsc gdzie jest ona szczególnie wrażliwa. Tymczasem Rosh nie wraca z misji na Byss. Luke wyczuwa, że Penin wciąż żyje, więc Katarn wyrusza na jego poszukiwania. Za osiągnięcia na Hoth, Jaden zostaje mianowany na studenta.

Kolejne misje

Uwalnianie więźniów na Nar Kreeta

Jakiś czas po misji na Hoth, do akademii przyszła kolejna prośba o pomoc. Otóż na Nar Kreeta rządy sprawuje bandyta, Hutt. Kilku starszych ludzi poszło by z nim porozmawiać o pewnych sprawach, ale nigdy nie wrócili, a Hutt twierdzi, że nikogo takiego nie widział. Jaden zostaje tam wysłany wraz z Kyle'm, który prowadzi poszukiwania Rosha w tej okolicy. Jaden wyskakuje z Raven's Claw i przez kanały dostaje się do twierdzy bandyty. Pokonuje strażników i wkrótce uwalnia czterech ludzi. W tej chwili zjawia się rankor. Student Jedi wyprowadza ich z pułapki, ale jest jeszcze dwunastu więźniów. Walcząc z bandytami i unikając potwora udaje mu się wyprowadzić wszystkich więźniów. Wszyscy odlatują na Modly Crow wyobrażając sobie jaką minę będzie miał Hutt gdy spostrzeże ucieczkę.

Misja na Zonju V

Akademia otrzymała informację, od człowieka, który ma pewne informacje o kulcie, że zamierza się nimi podzielić. W tym celu na planetę Zonju V wysłano Jadena, który miał dotrzeć do ukrywającego się człowieka. Młody student Jedi wkrótce przybył na planetę i wypożyczył śmigacz. Już na początku zaczęły się kłopoty, gdyż Jaden został zaatakowany po raz kolejny przez kultystów. Udaje mu się jednak dostać do mężczyzny który ma informacje o kulcie, jednak Korr nic od niego nie wyciąga, gdyż zabija go snajper. Jaden jest w pułapce, gdyż kultyści otaczają budynek w którym sie ukrywa. Pokonuje jednak kilku przeciwników i przedziera się przez blokadę. Wkrótce udaje mu się zgubić pościg i odlatuje z planety z niczym.

Bitwa o platformę wydobywczą

Jakiś czas później Nowa Republika otrzymała wiadomość o platformie wydobywczej gazu Tibanna na planecie Kril'dor. Wedge Antilles wychodzi ze śmiałą propozycją przejęcia platformy przy użyciu jednego żołnierza na ziemi i wsparcia z powietrza. Jeżeli zdołają przejąć platformę będzie to poważny cios dla Resztek Imperium, oraz kultu. Do tego zadania Jedi wyznaczają Jadena, który staję się obiecującym studentem. Wkrótce ląduje na planecie i w strategicznych miejscach umieszcza nadajniki, który pozwala namierzyć budynki X-wingom, które natychmiast niszczą cele. W ostatnim budynku, w centrum dowodzenia Korr ściera się z kultystą. Wychodzi zwycięsko z tego pojedynku i chwile później budynek zostaje zniszczony. Platforma jest już prawie przejęta, ale w tym momencie Szturmowcy rozmieszczają na platformie bomby, aby zapobiec dostaniu się jej w ręce Republiki. Korr jednak powstrzymuje ich i rusza w kierunku swojego statku. Na lądowisku czeka jednak odział Szturmowców i jeden z kultystów. Jaden po raz kolejny staje do pojedynku, ale pokonuje swoich przeciwników i odlatuje z planety. Wedge Antilles gratuluje mu za zasługi w misji. Tymczasem Luke informuje Jadena, że był na Dagobah i odkrył, że kultyści odessali Moc z tamtejszych jaskiń.

Kłopoty z droidami-zabójcami

Wkrótce Jaden został wysłany na kolejną misję, tym razem do stolicy Nowej Republiki, na Coruscant. Za zadanie miał odnaleźć Lannika Racto, drobnego oszusta, który wypuścił na rynek dużą ilość robotów-zabójców. Jaden wylądował tuż obok jego twierdzy, aczkolwiek Lannik wysadził most, który prowadził do wejścia. Korr rusza okrężną drogą walcząc po drodze z jego ludźmi oraz droidami. Wkrótce dociera do budynku w którym znajduje się Racto. Przy wejściu ściera się z dwoma kultystami, ale wychodzi zwycięsko z pojedynku. Chwile później wkracza do gabinetu Racto, w którym znajduje się min. popiersie Marki Ragnosa, co tylko świadczy o jego powiązaniach z kultem. Racto jednak wzywa robotów zabójców, by pozbyły się nieproszonego gościa. Jaden pokonuje je, a następnie wydobywa informacje o położeniu fabryki, gdzie produkowane są jego roboty. Przestraszony bandyta podaje jej lokalizacje na Nar Shaddaa. Korr aresztuje przestępce, a fabryka wkrótce zostaje zamknięta. Tymczasem Katarn dowiaduje się, że Rosh został uprowadzony przez kult.

W niewoli Raxa Jorisa

Wkrótce Nowa Republika otrzymała informacje o ukrytej bazie kultu na Dosuun. Jest to planeta bardzo odległa od Jądra Galaktyki i nie stacjonuje tam żadna flota Republiki. Jaden zostaje wysłany na misje zwiadowczą, ale zostaje pojmany przez Raxa Jorisa, dowódcy bazy Imperium na planecie. Jadenowi zostaje odebrany cały ekwipunek, w tym miecz świetlny i zostaje zamknięty w więzieniu. Rax stawia mu jednak ultimatum - może zostać w swojej celi, albo spróbować uciec, ale gdy go złapie, to zostanie zabity. Rax chce się w ten sposób zabawić. Korr wydostaje się z celi i przy pomocy Mocy i broni odebranej Szturmowcom przedziera się do swojego statku. Wkrótce udaje mu się dotrzeć do lądowiska, ale czeka tam już na niego Rax. Dochodzi do pojedynku, z którego zwycięsko wychodzi Jaden. Rax prawdopodobnie umiera, a Jaden odbiera mu swój miecz i odlatuje z planety.

Misja na Vjun

Skywalker zbiera wszystkich swoich uczniów na naradę. Mówi, że opracował plan walki z kultystami. Wyssali oni energię Mocy z każdej planety wspomnianej w jego dzienniku, ale boi się, że wkrótce natrafią na miejsca o których nie wspomina w zapiskach, podobnie jak w przypadku Dagobah. Postanawia wysłać swoich uczniów na te właśnie planety. Jaden i Katarn mają lecieć na Vjun, gdzie niegdyś Darth Vader miał swoją siedzibę.

Alternatywy

Pod koniec gry, gracz może wybrać pomiędzy Ciemną, albo Jasną Stroną Mocy. Żeby przejść na Jasną, wystarczy wyłączyć miecz, kiedy Alora namawia Jadena, aby zabił Rosha. Jeśli zaś zabijemy przyjaciela, przechodzimy na Ciemna Stronę. Zakończenie różni się tym, że jeśli wybierzemy zło, musimy walczyć i z Sithami i z Jedi, a jeśli dobro, tylko z Sithami. W ostatecznej walce, jeśli jesteśmy po Jasnej Stronie, walczymy z Tavion, oraz z duchem Marki Ragnosa, a jeśli po Ciemnej, z Tavion, oraz z Kylem Katarnem.

Tworzenie własnej postaci

W Jedi Academy możemy stworzyć własną postać. Do wyboru mamy:

Ponadto wybrać można strój postaci oraz kolor miecza świetlnego. W późniejszym etapie gry można też zdecydować, czy postać będzie korzystała z jednego miecza świetlnego, dwóch czy jednego podwójnego.

Dostępne Moce

W Jedi Academy wraz z postępem w fabule, gracz może szkolić swoją postać poprzez podnoszenie poziomu danej Mocy. Dostępnych jest trzynaście Mocy (z czego cztery są jasnej strony, cztery ciemnej oraz pięć neutralnych). Każda Moc ma trzy poziomy i wraz z podnoszeniem ich rośnie skuteczność w danej dziedzinie.

Moce jasnej strony

 • Heal (z ang. leczenie) - Pozwala na uleczenie postaci. Na początku gracz może "leczyć się" tylko w miejscu, ale wraz z podnoszeniem poziomu zwiększa się skuteczność leczenia i zostaje dodana możliwość jednoczesnego poruszania się i leczenia.
 • Mind trick (z ang. sztuczka umysłowa) - Przejmujemy kontrolę nad umysłem przeciwnika: czym wyższy poziom tym na dłużej. Nie można przejąć kontroli nad umysłem Odrodzonego.
 • Asorb (z ang. absorpcja) - Większość umiejętności związanych z Mocą wykorzystanych przeciwko nam nie daje skutku, a dodaje Mocy nam.
 • Protect (z ang. ochrona) - Ochrona przed bezpośrednimi uderzeniami z miecza świetlnego i strzałami z blastera. Ochrona nie redukuje całkowicie obrażeń lecz je zmniejsza.

Moce ciemnej strony

 • Grip (z ang. duszenie) - Używamy Mocy, aby dusić przeciwnika. Na wyższych poziomach można nim rzucać i przenosić.
 • Lighting (z ang. rażenie) - Czyli rażenie prądem. Na początku błyskawica, potem śmiercionośna burza.
 • Dark Rage (z ang. ciemny gniew) - Dzięki niemu możemy zyskać ochronę przed broniami i Mocą, jednak kosztem utraty zdrowia.
 • Drain - Wysysamy siły życiowe z przeciwnika i przekazujemy je na własne.

Moce neutralne

 • Push (z ang. pchnięcie) - Popychamy przedmiot lub przeciwnika.
 • Pull (z ang. przyciągnięcie) - Odwrotność umiejętności Push.
 • Speed (z ang. prędkość) - Czas zostaje spowolniony, a nasz Jedi porusza się dalej z tą samą prędkością.
 • Sense - z pomocą Mocy wyczuwamy przeciwników oraz przedmioty.
 • Jump (z ang. skok) - Chodzi o nadnaturalnej wysokości skok, którymi posługują się Jedi.

Sekretne areny

W grze pojawiają się tak zwane sekretne areny. Są to ukryte miejsca, gdzie gracz może znaleźć apteczki, broń i tak dalej. Większość graczy narzeka jednak, że owe areny nie są za dobrze ukryte, a bonusy które tam można znaleźć nie są ciekawe. Zwykle gdy chcemy odnaleźć sekretną arenę, wystarczy na rozstaju dróg, skręcić korytarzem w prawo.

Reakcja

Jedi Academy odniosła ogromny sukces rynkowy, zbierając jednocześnie wysokie oceny z prestiżowych serwisów internetowych i magazynów komputerowych. Do czasu premiery Knights of the Old Republic uważana była za najlepszego przedstawiciela sagi George'a Lucasa w świecie gier. Gracze docenili głównie widowiskowe walki na miecze świetlne jak i różnorodność wykonywanych misji. Uznanie znalazła również spora ilość nawiązań do Expanded Universe jak i humoru (np. Luke: Wyczuwam zakłócenia Mocy. i Kyle: Ty zawsze wyczuwasz jakieś zakłócenia Mocy.).

Z drugiej strony krytycy zarzucali grze słabą, patetyczną i powielającą schematy fabułę, absolutny brak wpływu płci i rasy bohatera/ki na rozgrywkę, sztuczny wybór pomiędzy Jasną a Ciemną Stroną (poprzez podjęcie w pewnym momencie takiej, a nie innej decyzji), już w chwili premiery nieco przestarzałą grafikę, niski poziom trudności i krótki czas zabawy.

Polska wersja

Mimo iż gra została wydana w Polsce, to nie doczekała się oficjalnego spolszczenia. Istnieje jednak nieoficjalne spolszczenie stworzone przez Marka i Michała Żaków. Nie jest ono jednak idealne, gdyż zawiera mnóstwo błędów składniowych, a także literówek. Zdarzają się także nie przetłumaczone fragmenty. Jest to jednak jedyna wersja jaka istnieje w sieci.

Znane modyfikacje

Do gry pojawiło się wiele modyfikacji, ale najbardziej znane są trzy z nich:

 • Movie Battles II - Modyfikacja która usprawnia grę, ale tylko pod względem rozgrywki w sieci. Zmienia ona całkowicie strukturę walki, dodaje mapy (na przykład biuro Palpatine'a, Geonosis, [[[Kamino/Legendy|Kamino]], Naboo itd.), a także dodaje bohaterów (w większości postacie z filmów, ale pojawiają się także z Expanded Universe, na przykład Quinlan Vos). Wprowadza także podział na klasy (np. Jedi, Sithowie, Mandalorianie, łowcy nagród, droidy, żołnierze itd.). Mod jest bardzo znany i zebrał wiele przychylnych recenzji. Do ściągnięcia za darmo na oficjalnej stronie projektu.
 • Knights of the Force - Tworzona od dawna modyfikacja, do tej pory wyszła tylko jej część. Opiera się w głównej mierze o tryb pojedynczego, ale ma także istnieć opcja multiplayer. Mod ma zawierać rozgrywkę bazującą w głównej mierze na filmach, do tej pory wypuszczono tylko pięć misji. Mod od dłuższego czasu wzbudza wiele kontrowersji za sprawą jej twórcy, który ciągle przesuwa terminy publikacji, oraz prawdopodobnie nielegalnie "pożyczył" niektóre elementy moda od innych. Oficjalna strona moda Najprawdopodobniej ma zostać wydana w lutym.
 • Movie Duels - Mod ten pozwala brać udział w pojedynkach z Nowej Trylogii. W pojedynkach można wybrać postać którą się będzie grało. Wynik starcia może być kanoniczny bądź alternatywny- zależy to od postaci którą gra gracz. Przy pojedynkach istnieje tryb bonusowy. Mod oferuje tryb wyzwania, gdzie jest 9 poziomów z bossami np. z: Darthem Vaderem, Shaak Ti czy generałem Grievousem.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Recenzje


Dark Forces
[Pokaż/Ukryj]