Dark Forces II: Jedi Knight

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dark Forces II: Jedi Knight
Wydawca: LucasArts
Producent: LucasArts
Projektant: Justin Chin
Data wydania: 9 października 1997
Gatunek: FPP
Ograniczenie wiekowe: 13+
Platformy: PC
Nośnik: 2 CDDark Forces II: Jedi Knight (po wydaniu kolejnych części nazywana też Jedi Knight: Dark Forces II) to druga pozycja z serii Dark Forces. Przedstawia ona ciąg dalszy przygód najemnika Kyle'a Katarna, rozgrywający się już po śmierci Imperatora. Poszukując prawdy o śmierci swojego ojca, Kyle trafia na trop wiodący do zaginionej Doliny Jedi - miejsca o ogromnej mocy, do którego dotrzeć chce także złowrogi Jerec i Mroczni Jedi na jego usługach.

Dark Forces II była pierwszą grą oferującą możliwość rozwoju postaci w sztuce władania mieczem świetlnym i w nauce dyscyplin Mocy. Na jej potrzeby nakręcono wysokiej jakości filmy z udziałem aktorów, które wzbogacały rozgrywkę i odkrywały zawiłości fabuły.

Fabuła

Poszukując informacji o śmierci swojego ojca, Kyle umawia się na spotkanie z droidem 8t88 w kantynie na Nar Shaddaa. Jest to jednak pułapka, z której republikański komandos musi się wydostać, po drodze odzyskując dysk holograficzny z zapisem przesłania od swojego ojca. Wymaga to walki z najemnikami opłaconymi przez 8t88, a także siłami Imperium.

Następnie Katarn i Jan Ors udają się na Sulon, gdzie w ruinach swojego rodzinnego domu Kyle przy pomocy starego droida odczytuje dysk, a także odnajduje miecz świetlny pozostawiony dla niego przez Jedi Qu Rahna. Orientuje się też, że Rahn i Morgan zginęli z ręki Jereca, którego podwładni zabrali ukrytą przez Katarna seniora mapę prowadzącą do Doliny Jedi. Katarn podejmuje próbę infiltracji Barons Hed, gdzie 8t88 pracuje nad odszyfrowaniem mapy. Mapa zostaje jednak zniszczona przez Yuna, który następnie przegrywa jednak pojedynek na miecze świetlne z Katarnem. Ten daruje mu jednak życie i udaje się w pogoń za droidem.

Poprzez zakamarki Miasta Paliwowego Katarn dostaje się na pokład frachtowca Sulon Star, gdzie znajduje wrak 8t88 i stacza pojedynek z kolejnymi Mrocznymi Jedi - Gorcem i Picem. Dzięki odczytaniu informacji zawartych w pamięci zniszczonego droida, uzyskuje koordynaty planety Ruusan i mieszczącej się na niej Doliny.

Po przylocie na Ruusan Kyle infiltruje świeżo zbudowaną tam bazę sił imperialnych, po czym pokonuje w pojedynku Mawa. Następuje pierwsza konfrontacja z Jerecem, w wyniku której Kyle może przejść na Ciemną Stronę. Według wersji kanonicznej opiera się jednak pokusie i, przekonany o śmierci Jan, spada w przepaść na pokładzie uszkodzonej Gwiazdy Sulonu. Wydostaje się z niej przy pomocy swojego frachtowca, który jednak chwilę później ulega rozbiciu.

Nieprzytomnego Kyle'a chce zabić Sariss, osłania go jednak Yun, który tym samym ginie. Katarn stacza pojedynek z Mroczną Jedi i zabija ją, po czym udaje się w głąb Doliny, walcząc z siłami Imperium oraz z miejscową fauną. Ostatecznie dociera do głównej komnaty Doliny, gdzie pokonuje Boca, a następnie - Jereca, i uwalnia dusze uwięzionych od tysięcy lat przez bombę myśli Jedi.

Alternatywna linia fabuły

Jeżeli w wyniku działań gracza Kyle przechodzi na Ciemną Stronę, sam zabija Jan podczas pierwszej konfrontacji z Jerecem. Jego transportowiec nie ulega rozbiciu, a zamiast Sariss w pojedynku u stóp doliny potyka się z Yunem, którego tym razem zabija. Po pokonaniu Jereca Katarn wykorzystuje moc Doliny, aby zwiększyć własną potęgę. Następnie staje się nowym, wszechwładnym Imperatorem i zajmuje tron na Coruscant. Jego prawą ręką zostaje Sariss, z którą rozbija Nową Republikę oraz wszelkich innych przeciwników.

Streszczenie

W tym haśle należy dodać lub rozbudować streszczenie oraz spis zawartości.

Zawartość

Recenzje


Dark Forces
[Pokaż/Ukryj]