Jan Ors

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Jan Ors
Data i miejsce narodzin: 25 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Agentka
Jan Ors (krypt. m.in. Jan Strange) to pochodząca z Alderaanu agentka wywiadu. Pracowała początkowo dla organizacji terrorystycznej Justice Action Network. Potem zaczęła prace dla wywiadu Sojuszu Rebeliantów. Brała udział w rekrutacji jednego z najbardziej znanych agentów Rebelii a potem Nowej Republiki - Kyle Katarna. Oboje wykonywali wiele misji z czasem zakochując się w sobie.

Biografia

Misja na Kejim

Najbardziej znane zadanie agentki to misja na Kejim. Jan Ors wraz z Kylem Katarnem miała zinfiltrować były posterunek Imperium Galaktycznego na planecie. Odkryli oni większą aferę związaną z kryształami.

Misja na Artus Prime

Następnie z Kylem polecieli na Artus Prime. Znajdowała się tam kolonia górnicza, gdzie Imperium wydobywało tam kryształy. Jan Ors pozostała w wahadłowcu Raven's Claw, a Kyle infiltrował kopalnię. Na Artus Prime do niewoli wzięli ją Tavion i wygnany Jedi, Desann. Tavion udała, że zabiła Jan Ors, by Kyle wskazał drogę do Doliny Jedi.

Dalsze losy

Jan Ors była więziona i przesłuchiwana przez Desanna. W końcu Kyle odnalazł ją na statku Galaka Fyyara. Kyle zniszczył osłony statku dzięki pomocy Jan. Razem uciekli ze statku, bo Eskadra Łotrów zniszczyła Siewcę Zagłady. Następnie Jan Ors, po wylądowaniu na Yavin 4, rozstała się z Kylem (na pewien czas) i pomagała Nowej Republice zniszczyć statki Imperium.

Wojna z Yuuzhan Vongami

W roku 25 ABY Nowa Republika została zaatakowana przez istoty z innej galaktyki, zwane Yuuzhan Vongami. W czasie konfliktu Jan wykonywała kilka misji dla Nowej Republiki.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Jan Ors.