Jedi Knight II: Jedi Outcast

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Jedi Knight II: Jedi Outcast
Wydawca: LucasArts
Producent: Raven Software
Data wydania: 2002
Gatunek: FPP/TPP
Ograniczenie wiekowe: 12+
Platformy:
  • PC
  • Mac
  • Nintendo GameCube
  • Xbox
Nośnik: 1 CDJedi Knight II: Jedi Outcast to trzecia gra z serii Dark Forces, stworzona przez Raven Software i wydana przez LucasArts w 2002 roku.

Ta wykorzystująca zmodyfikowany silnik Quake III: Arena kontynuacja gry Jedi Knight umożliwia zarówno grę w trybie fabularnym dla jednego gracza, jak i przeprowadzenie szeregu różnego typu gier dla kilku graczy, przy wykorzystaniu LANu lub Internetu. Podobnie jak w poprzedniej części, bohaterowie mogą w walce korzystać z mieczy świetlnych, szeregu bardziej tradycyjnych broni, a także Mocy.

Głównym bohaterem gry jest Kyle Katarn, znany z poprzednich części serii. Na początku gry ma on jedynie dostęp do tradycyjnych broni i nie używa Mocy z obawy przed jej Ciemną Stroną. Jak do tego doszło, można się dowiedzieć z dodatku do Dark Forces II: Jedi Knight - Mysteries of the Sith. Kyle powrócił do swojej starej profesji i razem ze swoją partnerką Jan Ors wykonuje misje dla Nowej Republiki jako agent i komandos. W grze debiutuje też jego nowy środek transportu, Raven's Claw.

Streszczenie fabuły

Gra rozpoczyna się w momencie, gdy Kyle i Jan otrzymują zadanie zbadania na pozór opustoszałej bazy imperialnej w układzie Kejim. Ta zdawałoby się prosta misja okazuje się być nie tylko trudniejsza, niż przewidywano, ale też prowadzi dwójkę bohaterów na trop większej intrygi.

Po wykonaniu misji na Kejim Kyle udaje się wraz z Jan na planetę Artus Prime, gdzie stawia czoła dwojgu Mrocznych Jedi - Tavion, oraz jej mistrzowi, Desannowi. W trakcie starcia Jan zostaje "zabita", zaś Kyle pomimo swoich wysiłków nie jest w stanie pokonać Desanna. Pozostawiony przez niego, rozgniewany, udaje się do Doliny Jedi, a następnie do Akademii Jedi na Yavinie 4, by odzyskać umiejętność posługiwania się Mocą oraz swój miecz świetlny, by stać się "godnym przeciwnikiem" dla Desanna.

Śledząc działania sprzymierzeńców Desanna na Nar Shaddaa, Kyle spotyka Lando Calrissiana, z którym następnie udaje się na Bespin, aby pomóc mu w wygnaniu stamtąd powiązanych z Mrocznym Jedi spiskowców. Tam stacza zwycięski pojedynek z Tavion i dowiaduje się, że Jan tak naprawdę ciągle żyje - Mroczna Jedi upozorowała jej śmierć wyłącznie po to, by Kyle udał się do Doliny Jedi i tym samym wyjawił jej lokację śledzącemu go Desannowi.

Dzięki informacjom uzyskanym na Bespinie Katarn dostaje się do tajnej bazy imperialnego admirała Galaka Fyyara, gdzie spotyka poszukującego Desanna Luke'a Skywalkera. Dowiaduje się tam, że Desann zaplanował stworzenie armii tzw. Odrodzonych - Mrocznych Jedi sztucznie obdarzonych umiejętnością posługiwania się Mocą i właśnie do tego celu potrzebował Doliny Jedi. Aby wzmocnić oddziały spiskowców, Fyyar zaprojektował specjalną zbroję dla elitarnych Odrodzonych, dzięki wykorzystaniu cortosis częściowo odporną na ciosy miecza świetlnego. Republikański komandos dostaje się na pokład wypełnionego wojskiem i sprzętem desantowym okrętu flagowego Fyyara, Doomgivera, na krótko przed jego odlotem w kierunku nieznanego mu jeszcze celu.

Po dolocie do celu okazuje się, że Desann i jego Odrodzeni, wspierani przez flotę i oddziały dowodzone przez Fyyara, przygotowywali atak na Akademię Jedi na Yavinie 4. Wywiązuje się walka w przestrzeni kosmicznej i na powierzchni planety. Dzięki pomocy Kyle'a, który deaktywuje osłony flagowego okrętu Imperium, Doomgiver zostaje zniszczony przez pilotów z Eskadry Łotrów. Katarnowi udaje się pokonać imperialnego admirała i na pokładzie kapsuły uciec wraz z uwolnioną Jan z pokładu okrętu na kilka chwil przed eksplozją. Ląduje na powierzchni Yavina IV, gdzie nawiązuje walkę z oddziałami desantowymi, przedzierając się w kierunku Akademii. Ostateczne starcie między Katarnem a Mrocznym Jedi ma miejsce w podziemiach świątyni na Yavinie 4. Desann ginie, a Kyle ostatecznie decyduje się powrócić do Zakonu.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.

Recenzje


Dark Forces
[Pokaż/Ukryj]
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z Wikipedii (zgodnie z licencją CC-BY-SA 3.0). Jej historię i autorów możesz obejrzeć pod tym adresem.