Jedi Knight: Mysteries of the Sith

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Jedi Knight: Mysteries of the Sith
Wydawca: LucasArts
Producent: LucasArts
Data wydania:
  • 31 stycznia 1998 (świat)
  • 25 czerwca 2001 (Polska)
Gatunek: FPS
Ograniczenie wiekowe: 12+
Platformy: PC
Nośnik: 1 CD
Czas akcji 10 ABYJedi Knight: Mysteries of the Sith to dodatek do gry komputerowej Dark Forces II: Jedi Knight, wydany 31 stycznia 1998 roku. Jego akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z Dark Forces II, a gracze mają możliwość wcielenia się w postać Kyle'a Katarna oraz Mary Jade - jednej z najpopularniejszych postaci legendy.

Streszczenie fabuły

Akcja gry rozpoczyna się w roku 10 ABY w republikańskiej bazie na Altyr 5, gdzie Kyle szkoli Marę w korzystaniu z Mocy. Ich trening zostaje przerwany przez atak sił imperialnych, korzystających z dwóch asteroid przerobionych na olbrzymie bojowe platformy oblężnicze. Katarn dostaje się do wnętrza każdej z nich i w swoim tradycyjnym stylu niszczy obie machiny wojenne. Następnie decyduje się wyruszyć na planetę Dromund Kaas (od tej chwili zamiast Katarna gracz zaczyna kontrolować postać Mary Jade).

Mara tymczasem wykonuje misje na zlecenie Nowej Republiki. Dostaje się do siedziby Hutta Ka'Py , aby nakłonić go do negocjacji w sprawie dostaw zaopatrzenia dla sił republikańskich. Celem przekonania go do współpracy musi wesprzeć akcję pozyskania urządzenia komunikacyjnego z rąk Abrona Mara, jednego z podwładnych rywala Ka'Py, Takary. Odnajduje go w porcie kosmicznym na Katraasii, jednak zostaje pojmana. Pozbawiona broni musi wydostać się z lochów fortecy Abrona, po drodze pokonując jego rankora. Odzyskuje GCT i przekazuje je Huttowi, zapewniając Republice jego usługi.

Następnie Jade ma za zadanie ochraniać transport holokronu. Przesyłka zostaje przejęta przez piratów Kaerobaniego, jednak Jade najpierw udaje się ocalić zaatakowany okręt Republiki, a następnie - potajemnie przedostać się na pokład jednostki piratów. Dociera w ten sposób na planetę Rathalay, gdzie udaje się jej odzyskać holokron z prywatnego muzeum Kaerobaniego.

Zaniepokojona brakiem wieści od Katarna, Mara udaje się na Dromund Kaas. Przedzierając się przez bagna i walcząc z Vornskrami dociera do starożytnej świątyni Sithów, gdzie odkrywa, że Kyle został skuszony przez ciemną stronę Mocy. Zostaje zmuszona do walki, jednak wyłącza miecz świetlny - Katarn jest jeszcze na tyle wierny swoim ideałom, że rezygnuje z zabicia jej i powraca na jasną stronę.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Broń i technologia

Modyfikacje i dodatki

Poza zapewnieniem nowej linii fabularnej, w MotS poprawiono silnik gry oraz poszerzono garnitur dostępnych mocy i rodzajów uzbrojenia. Pojawili się nowi przeciwnicy, poszerzono też możliwości oskryptowania postaci pozostających poza kontrolą gracza, co sprawia, że zachowują się one bardziej naturalnie. Również możliwości interakcji z otoczeniem zostały zwiększone - można korzystać z zainstalowanych w niektórych pomieszczeniach kamer i monitorów, czy też użyć stacjonarnego działka blasterowego do pozbycia się wrogów.

Zmieniono także schemat rozwoju zdolności związanych z Mocą - ich wzrost nie zależy już od ilości odnalezionych przez gracza "sekretnych miejsc" w grze, dobór mocy nie ma również wpływu na relacje postaci do Jasnej i Ciemnej Strony.

W dodatkowym poziomie gry "MotS" gracz kieruje postacią Luke'a Skywalkera. Akcja tego poziomu rozgrywa się na Bespinie.

Recenzje


Dark Forces
[Pokaż/Ukryj]