Dark Forces (saga)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Saga Dark Forces to seria pozycji wydawniczych (książek, gier i komiksów) zapoczątkowana grą komputerową Dark Forces. Opowiada ona o losach Kyle'a Katarna - z początku oficera imperialnego, następnie rebelianta i najemnika, a w końcu - Rycerza Jedi.

Gry komputerowe

Po sukcesie pierwszej gry, zatytułowanej po prostu Dark Forces, wkrótce wydano jej kontynuację: Dark Forces II: Jedi Knight, wraz z rozszerzeniem: Jedi Knight: Mysteries of the Sith. Kolejnym ogniwem była gra Jedi Knight II: Jedi Outcast, a ostatnim do tej pory jest Jedi Knight: Jedi Academy.

Książki

Jako uzupełnienie i niejako wprowadzenie do gry komputerowej powstała książka Dark Forces: Soldier for the Empire, opisująca wydarzenia sprzed akcji gry oraz pierwszą jej misję. Wkrótce stworzono dwie kolejne nowele: Dark Forces: Rebel Agent oraz Dark Forces: Jedi Knight, łącząc całość w trylogię. Drugi i trzeci tom opisują wydarzenia z gry Jedi Knight.

Słuchowiska

Książki zostały też wydane w formie "audiobooków" z udziałem aktorów, odgrywających poszczególne postacie, i intensywnym wykorzystaniem efektów dźwiekowych oraz muzyki Johna Williamsa.

Komiksy

Epizod z dziejów Katarna w okresie wojny z Yuuzhan Vongami opowiedziano w komiksie Podobieństwa i różnice. Do fabuły pierwszej gry komputerowej nawiązuje natomiast komiksowa opowieść Piaszczysty podmuch, opisując "losy" pojedynczego mrocznego szturmowca, który po ataku na Talay wylądował na Tatooine.

Inne materiały

Do Dark Forces nawiązują też inne materiały, w tym strony internetowe:


Dark Forces
[Pokaż/Ukryj]