Berło Ragnosa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Berło Ragnosa.

Berło Ragnosa było potężnym artefaktem ciemnej strony. Miało ono możliwość pochłaniania i magazynowania ogromnych zapasów Mocy, a także wykorzystywania ich do emitowania niszczącej wiązki, zdolnej nawet uszkadzać poruszające się w atmosferze pojazdy kosmiczne. Berło było też niejako pokrowcem, wewnątrz którego ukryto miecz Ragnosa, wykuty za pomocą alchemicznych sztuk starożytnej rasy Sithów.

Początkowo berło należało do Mrocznego Lorda Sithów Marki Ragnosa. Po jego śmierci losy berła są nieznane aż do odnalezienia przez pewnego kupca. Od niego w roku 14 ABY odkupiła go Tavion Axmis, po transakcji zabijając sprzedawcę.

Tavion planowała użyć Berła do wskrzeszenia Marki Ragnosa - w tym celu stworzyła organizację zwaną Uczniami Ragnosa. Przy pomocy Berła "okradła" z Mocy wiele miejsc bogatych w jej aurę - między innymi jaskinię ciemnej strony na Dagobah, czy piramidy Exara Kuna na Yavin 4. Zanim proces przywracania do życia Mrocznego Lorda na Korribanie udało się jednak zakończyć, Jaden Korr wdał się w pojedynek z Tavion i pokonał ją. Nad ciałem Tavion i jej bronią przejął w tym momencie kontrolę duch Ragnosa, jednak i jego Korr pokonał, odsyłając w niebyt i niszcząc Berło.

Alternatywy

  • Jeżeli w grze Jedi Knight: Jedi Academy gracz zdecyduje się opowiedzieć po ciemnej stronie, Jaden nie walczy z duchem Ragnosa - ten nie pojawia się, Korr zaś nie niszczy berła, a zabiera je ze sobą.

Źródła