Wojny klonów: Odcinek 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy pierwszego odcinka serialu rysunkowego Clone Wars. Zobacz też: Zasadzka - pierwszy odcinek serialu 3D The Clone Wars.
Wojny klonów: Odcinek 1
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 1
Serial: Wojny klonów
Sezon: 1
Odcinek: 1
Scenariusz: Bryan Andrews, Darrick Bachman
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 7 listopad 2003
Czas trwania: 3,25 min.
Czas w chronologii: 22 BBY
Następny: 2


Wojny klonów: Odcinek 1 (ang. Clone Wars: Chapter 1) to pierwszy odcinek serialu rysunkowego Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 7 listopada 2003.

Streszczenie

"Niczym ogień w galaktyce wojny klonów szerzyły się. Przymierze ze złym hrabią Dooku coraz więcej planet zawierało. Z tym zagrożeniem obowiązkiem rycerzy Jedi walczyć jest na czele armii Republiki. A w miarę, jak wzmaga się pożoga wojenna, biegłość rośnie jednego z najbardziej utalentowanych uczniów Mocy..."
Yoda o wojnach klonów.

Trwają wojny klonów. Pokazane są różne bitwy. Następnie w gabinecie Kanclerza naradzają się: Kanclerz Palpatine, Yoda, Obi-Wan Kenobi oraz Anakin Skywalker. Postanawiają wysłać na Muunilinst armię klonów pod dowództwem Obi-Wana, ponieważ na planecie znajdują się przywódcy Klanu Bankowego i potężne fabryki droidów. Palpatine sugeruje, że Anakin powinien dostać specjalne dowodzenie nad jednostkami Obi-Wana, ponieważ jego wyjątkowe umiejętności mogą okazać się przydatne. Jednakże Yoda i Obi-Wan stwierdzają, że młody Skywalker nie jest jeszcze na to gotowy. Nieco później trwają przygotowania do odlotu. Kenobi, przyglądając się temu, ze smutkiem stwierdza, że nawet mistrz Qui-Gon Jinn nie mógłby przygotować Jedi na coś takiego. Tymczasem Anakin po przygotowaniu swojego myśliwca podlatuje do mieszkania Padmé i żegna ją czułym spojrzeniem, po czym dołącza do reszty floty.

Zawartość

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25