Wojny klonów: Odcinek 5

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy piątego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Rekruci - piąty odcinek serialu 3D Wojny klonów.
Wojny klonów: Odcinek 5
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 5
Serial: Wojny klonów
Sezon: 1
Odcinek: 5
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 13 listopad 2003
Czas trwania: 4,19 min.
Poprzedni: 4
Następny: 6


Wojny klonów: Odcinek 5 (ang. Clone Wars: Chapter 5) to piąty odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 13 listopada 2003.

Streszczenie

"Nękana planeta Mon Calamari jest, mieszkańcy jej podzielili się. Armia droidów z Ligi Izolacji Quarrenów przeciwko Radzie Kalamari wyruszyła. Pozostawieni sobie Kalamari rady nie dadzą. Interweniować musimy! Mistrzu {{L|Kit Fisto|Fisto]], w tej sprawie twojej intuicji ufamy. Niech Moc będzie z tobą."
Yoda do Kita Fisto

Quarreńska Liga Izolacjonistyczna występuje przeciwko Radzie Kalamari na planecie Mon Calamari. Yoda uznaje, że Kalamarianie sami nie poradzą sobie z Separatystami. Wysyła więc mistrza Kita Fisto, aby pomógł Kalamarianom odzyskać wolność. Na planetę przybywa flota złożona z krążowników klasy Acclamator i nie napotykając oporu w powietrzu, lądują na powierzchni wody. Mistrz Fisto wskakuje do wody, a za nim ruszają klony z wyposażeniem przystosowanym do walki pod powierzchnią wody.

Bąbel niszczy podwodne działo.

Rozpoczyna się bitwa o Kalamar. Klony i mistrz Jedi walczą z droidami bojowymi w śmigaczach podwodnych oraz myśliwcami, dostosowanymi do poruszania się w wodzie. Siły klonów są większe, więc Separatyści wprowadzają do walki podwodne działo, które potrafi jednym strzałem niszczyć okręty desantowe. Kit spostrzega zagrożenie i niszczy je, Mocą dziurawiąc maszynę wielkim bąblem.

Na pomoc siłom Republiki przychodzą Rycerze Kalamari, którzy rozprawiają się za pomocą pik energetycznych z droidami, a także spychają uszkodzone działo do urwiska, gdzie zostaje zniszczone w wyniku eksplozji. Bitwa zostaje ostatecznie wygrana.

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25