Wojny klonów: Odcinek 9

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy dziewiątego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Peleryna ciemności - dziewiąty odcinek serialu 3D Wojny klonów.
Wojny klonów: Odcinek 9
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 9
Serial: Wojny klonów
Sezon: 1
Odcinek: 9
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 19 listopad 2003
Czas trwania: 3,23 min.
Czas w chronologii: 22 BBY - 19 BBY
Poprzedni: 8
Następny: 10


Wojny klonów: Odcinek 9 (ang. Clone Wars: Chapter 9) to dziewiąty odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 18 listopada 2003.

Streszczenie

- "Jesteśmy gotowi." - kapitan Fordo
- "Doskonale. Zakończmy tę bitwę, kapitanie." - Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan jedzie na swym ścigaczu do centrum dowodzenia wroga. Na miejscu porzuca pojazd i skacze na dach budynku. Tam spotyka się z oddziałem Muunilinst 10, który melduje pełną gotowość do akcji. Oddział wysadza dach budynku i na linach spuszcza się do środka, niszcząc droidy bojowe. Tymczasem Obi-Wan zajmuje się droidekami.

Schwytany przywódca Separatystów, San Hill, błaga o litość, twierdząc, że jest tylko bankierem. Nagle słychać hałas plecaka odrzutowego - to zregenerowany Durge wlatuje przez okno do centrum. Jego plecak zostaje zniszczony w wyniku ostrzału klonów, po chwili zostaje także trafiony z wyrzutni rakiet, jednak Durge przeżył i atakuje żołnierzy.

"Zdaje się, że narobiłem strasznego bałaganu, prawda?" - Obi-Wan
"Tak jest!" - Alpha-77
Obi-Wan rozrywa Durge'a od środka.

Obi-Wan wdaje się w walkę, a klony próbują unieruchomić stwora, korzystając z miotaczy lin. Jednak nadzwyczajna siła Durge'a pozwala mu zerwać liny i rzucić się na Obi-Wana. Pochłania Jedi, zamykając go wewnątrz swojego ciała, po czym zostaje porażony prądem przez Forda. Rzuca się na niego, lecz zanim zdąża go zabić, zaczyna się rozdymać. Po chwili pęka od środka - to Obi-Wan skorzystał z Mocy, by zniszczyć stwora. Następnie Hill się poddaje. Obi-Wan podnosi z podłogi hełm Durge'a i wpatruje się w niego, mniemając, że Durge jeszcze nie został zabity.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25