Wojny klonów: Odcinek 20

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy dwudziestego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Niewinni z Ryloth - dwudziesty odcinek serialu 3D Wojny klonów.
Wojny klonów: Odcinek 20
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 20
Serial: Wojny klonów
Sezon: 2
Odcinek: 10
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 8 kwietnia 2004
Czas trwania: 7,30 min
Czas w chronologii: Pomiędzy 22 a 19 BBY
Poprzedni: 19
Następny: 21


Wojny klonów: Odcinek 20 (ang. Clone Wars: Chapter 20) to dwudziesty odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 8 kwietnia 2004.

Streszczenie

Na Muunilinst mistrz Jedi Voolvif Monn walczy wraz ze swoimi klonami przeciwko droidom Klanu bankowego. Po trwającej jakiś czas wymianie ognia Separatyści poddają się. Oddziały wiwatują z powodu zwycięstwa. Obserwujący poddanie się Separatystów, Obi-Wan Kenobi dostaje raport od Fordo, że Anakin Skywalker wraca ze swojej wyprawy. Młody Jedi ląduje i od razu przeprasza za swój bezmyślny wyczyn. Chwali się jednak zwycięstwem. Do Kenobiego przychodzi wiadomość z prośbą o pomoc od mistrza Daakmana Barreka, który walczy w bitwie o Hypori. Na Hypori trwa bój między droidami prowadzonymi przez generała Grievousa, a ocalałymi Jedi - Daakmanem Barrekiem, Ki-Adi-Mundim, Shaak Ti, K'Kruhkiem, Aaylą Securą, Sha'a Gim oraz Tarr Seirrem. Generał droidów nakazuje wstrzymać atak, po czym wygłasza mowę do Jedi. Obiecuje, że zapewni im śmierć wojowników. Sam udaje się do wraku statku, w którym chronią się Jedi. Nie wytrzymawszy napięcia Sha'a Gi wybiega z wraku i zostaje zabity przez Grievousa. Mundi rozkazuje wycofać się w głąb statku, po czym zaczyna się walka. Grievous szybko pokonuje mistrza K'Kruhka oraz Sha'a Giego. Aaylę odrzuca z dala od siebie, po czym zajmuje się Mundim i Ti. Po krótkiej wymianie ciosów Ki zostaje odepchnięty przez generała. Shaak zaczyna walczyć w pojedynkę. Wzywa na pomoc Mundiego, ale zanim przybywa ratunek zostaje ranna. Na Coruscant, mistrz Yoda wyczuwa niebezpieczeństwo i mówi do siebie, że przed Jedi są ciężkie czasy.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25