Wojny klonów: Odcinek 22

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy dwudziestego drugiego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Kryzys zakładników – dwudziesty drugi odcinek serialu 3D Wojny klonów.
Wojny klonów: Odcinek 22
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 22
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 2
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 22 marca 2005
Czas trwania: 12,18 min
Czas w chronologii: Pomiędzy 22 a 19 BBY
Poprzedni: 21
Następny: 23


Wojny klonów: Odcinek 22 (ang. Clone Wars: Chapter 22) to dwudziesty drugi odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 22 marca 2005.

Streszczenie

Generał Separatystów, Oro Dassyne analizuje ilu Jedi będzie zmuszonych do ataku na jego nową bazę na Bomis Koori IV. Droid asystujący mu oznajmia, że zbliża się dwójka Jedi. Oro jest zaskoczony tak nie wielką liczbą, gdyż jego fortyfikacje są bardzo mocne. Przybywają Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi. Rozpoczyna się Bitwa o Bomis Koori IV. W tym samym czasie w przestworzach kosmicznych mistrz Saesee Tiin zmaga się z wrogimi myśliwcami. Anakin wlatuje w atmosferę nieznanej planety, na pomoc mistrzom – Voolvifowi Monnowi, Aayli Securze i Agenowi Kolarowi, którzy walczą z droidami krabami. Anakin odlatuje na Coruscant, aby spotkać się z Padmé. Ich spotkanie jest milczące i smutne. Obi-Wan Kenobi na Bomis Koori IV żyje w warunkach polowych od miesiąca, ponieważ nie może zdobyć bazy wroga. Nagle zjawia się Skywalker z robakami owiniętymi w jakąś szmatkę. Zjada insekty a na płótnie ukazuje plan kanałów prowadzących do siedziby wroga. Obaj Jedi schodzą do kanałów. Po dotarciu do bazy niszczą jej pole. Komandor Cody rozpoczyna zmasowany atak. W tym samym czasie rozpoczyna się inwazja Separatystów na Kashyyyk. Dwaj Wookiee Tarkov i Jaccoba są świadkami marszu wrogich wojsk. Rozpoczyna się kontratak Separatystów w całych Zewnętrznych Rubieżach. Dooku walczy z Grievousem, aby wytrenować go lepiej. Pojawia się hologram Dartha Sidiousa, który rozkazuje zaatakować Coruscant. Gdy wrócili do bazy Obi-Wan i Anakin zostali wezwani, aby porozmawiać z mistrzem Mace Windu i Kanclerzem Palpatinem. Windu zapewnił ich o braku informacji przebywania Grievousa lecz Kanclerz powiedział, że znajduje się na planecie Nelvaan. Jedi wyruszają ze swoją 3 Armią, aby pochwycić generała. Czujniki jednak nie wykazują obecności floty wroga. Po wylądowaniu na planecie atakuje ich Horax. Anakin zabija go, ale to wywołuje niezadowolenie tubylczego plemienia, które właśnie przybyło.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25