Wojny klonów: Odcinek 21

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy dwudziestego pierwszego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Wolne Ryloth – dwudziesty pierwszy odcinek serialu 3D Wojny klonów.
Wojny klonów: Odcinek 21
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 21
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 1
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 21 marca 2005
Czas trwania: 12,25 min
Czas w chronologii: Pomiędzy 22 a 19 BBY
Poprzedni: 20
Następny: 22


Wojny klonów: Odcinek 21 (ang. Clone Wars: Chapter 21) to dwudziesty pierwszy odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 21 marca 2005.

Streszczenie

Na Hypori oddział klonów leci kanonierką LAAT na pomoc ocalałym w walce z Grievousem. Po drodze podkładają bomby pod droidy czekające przed wrakiem. Wlatują do środka i zastają walczącego Ki-Adi-Mundiego z generałem. Cyborg ucieka, gdy klony rozpoczynają ostrzał. Mistrz Ki chce ścigać generała jednak klony uprzedzają go, że ranne Aayla Secura i Shaak Ti nie mogą czekać dłużej. Mundi się zgadza i odlatują na Coruscant.

W świątyni Jedi, mistrz Yoda pogrążony w medytacji, ma wizję, w której jest Qui-Gon Jinn i mały Anakin Skywalker. Padawan jest nauczany przez nieżyjącego mistrza.

Po jakimś czasie na spotkaniu Rady Jedi, mistrzowie omawiają atak Grievousa na Hypori. Ubolewają, że to za wielka strata dla Zakonu, po straceniu poległych tam Jedi. Obi-Wan sugeruje podniesienie Anakina do rangi Rycerza Jedi. Niektórzy mistrzowie są oburzeni takim twierdzeniem. Chcą zachować tradycje i poddać go próbie. Kenobi wytacza przeciw nim kontrargumenty. Po chwilowej zadumie Yoda postanawia, że Anakin jednak zostanie Rycerzem.

Idąc ulicami Coruscant, Skywalker czuje się nie pewnie. Skręca w boczną uliczkę i wciąga w nią przechodzącą ulicą Padmé Amidalę. Kochankowie rozmawiają chwilę, po czym zgłasza się mistrz Kenobi z rozkazem powrotu Anakina do świątyni.

Skywalker się spóźnia, za co lekko napomina go Obi-Wan. Mistrz prowadzi go do sali Rady i tam młody Skywalker zostaje pasowany przez Starszych na Rycerza Jedi. Ogarnięty dumą wysyła swój padawański warkoczyk Padmé, po czym odlatuje z Coruscant.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25