Wojny klonów: Odcinek 8

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy ósmego odcinka serialu rysunkowych Wojen klonów. Zobacz też: Bombad Jedi - ósmy odcinek serialu 3D Wojny klonów.
Wojny klonów: Odcinek 8
Tytuł oryginalny: Clone Wars: Chapter 8
Serial: Wojny klonów
Sezon: 1
Odcinek: 8
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Data premiery w USA: 18 listopad 2003
Czas trwania: 4,11 min.
Czas w chronologii: 22 BBY - 19 BBY
Poprzedni: 7
Następny: 9


Wojny klonów: Odcinek 8 (ang. Clone Wars: Chapter 8) to ósmy odcinek serialu Wojny klonów. Został wyemitowany w USA na Cartoon Network 18 listopada 2003.

Streszczenie

"Generale Kenobi, niszczą nasze działa!"
- Able 472 do Obi-Wana Kenobiego
Obi-Wan na czele lansjerów.

Jeden z klonów w centrum dowodzenia informuje Obi-Wana, że wróg niszczy ich działa. Generał wystawia zatem oddział własnych lansjerów - klonów z pikami energetycznymi i sam, w zbroi klona, staje na ich czele. Klony walczą z droidami typu IG, tymczasem Durge rusza przeciwko dowódcy. Strąca rycerzowi Jedi hełm, a ten mieczem świetlnym niszczy jego śmigacz. Obie strony bitwy zadają sobie poważne straty, tymczasem dowódcy stają do pojedynku.

Obi-Wan chroni się Mocą przed miotaczem ognia Durge'a.

Obi-Wan wbija miecz na wylot w pierś Durge'a, lecz ten przeżywa cios, a nawet zaczyna się złowrogo śmiać. Zaskoczony Jedi zostaje wielokrotnie uderzony przez wroga ciosem pięści, z mieczem świetlnym nadal wbitym w ciało. Następnie wystrzeliwuje w stronę generała grad śmiercionośnych pocisków, jednak ten odbija je Mocą, później w podobny sposób chroni się przed miotaczem ognia, a nawet niszczy miotacz. Gdy Durge próbuje uderzyć go morgensternem, lecz wtedy Jedi przyciąga swój miecz i przecina łańcuch łączący ćwiekowaną końcówkę z rękojeścią. Wtedy Durge wyciąga dwa pistolety, lecz zanim udaje mu się z nich skorzystać, niszczy je Obi-Wan, po czym próbuje zaatakować Durge'a mieczem. Ten jednak aktywuje na przedramionach tarcze energetyczne i za ich pomocą paruje ciosy wroga. Mimo to w końcu zostaje pozbawiony ręki, a następnie przecięty wpół. Wtedy Obi-Wan dostaje meldunek, że oddział Muunilinst 10 jest już na pozycji. Odjeżdża do nich, a tymczasem Durge zaczyna się regenerować...

Zawartość


Sezon 1 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Sezon 2 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Sezon 3 21 - 22 - 23 - 24 - 25