Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Telekineza/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Dooku wykorzystuje telekinezę.

Telekineza to jedna z technik posługiwania się Mocą, która umożliwiała przesuwanie przedmiotów i istot z odległości. Była ona często wykorzystywana podczas walki do rzucania przeciwnikiem lub duszenia.

Podstawowe zastosowania

Przesuwanie obiektu

Telekinetyczne zdolności korzystania z Mocy, które wymagały zaangażowania, wyciągając swoje uczucia za pośrednictwem Mocy, aby psychicznie przejąć obiekt. Wywierając na nim siłę własnej woli można nim było w dowolny sposób poruszać.

Przyciągnięcie Mocą

Yoda używa pchnięcia Mocy.

Telekinetyczne zdolności korzystania z Mocy, które mogły spowodować, aby materialne ciało zbliżyło się. Im bardziej ktoś wyszkolił się w posługiwaniu tą umiejętnością, mógł przenosić coraz cięższe obiekty. W walce zdolność tą można było wykorzystać do wyrwania broni wrogowi z ręki, zrzucenia go np. z balkonu lub też przyciągnięcia go do siebie, aby zadać mu cios z bliska.

Pchnięcie Mocy

Zobacz główny artykuł: Pchnięcie Mocą.

Umiejętność, która umożliwiała wytworzenie impulsu, który popychał obiekt, lub wroga z większą lub mniejszą siłą.

Ranienie Mocą

Ta zdolność pozwalała użytkownikowi, telekinetycznie naciskać organy lub ciało przeciwnika. Jeśli się nie opierał, możliwe było zmiażdżenie serca ofiary lub układu oddechowego, oszałamiając ich i zadając im znaczne uszkodzenia narządów. Mogło to spowodować u ofiary niesamowity ból i cierpienie, a nawet zabić.

Duszenie Mocą

Zobacz główny artykuł: Duszenie Mocą.
Duszenie Mocą.

Atak przeprowadzany za pomocą Mocy, który służył do złapania żywej istoty za gardło i duszenia jej. Moc ta mogła być użyta do zabicia przeciwnika, lub też obezwładnienia go.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!