Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Sha'a Gi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Shaa gi.jpg
Sha'a Gi
Data i miejsce śmierci: 22 BBY, Hypori
Miejsce pochodzenia: Ord Biniir
Rasa: Człowiek
Wzrost: 185 cm
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Padawan
Sha'a Gi był mężczyzną z planety Ord Biniir i padawanem uczącym się u mistrza Jedi Daakmana Barreka. Był jednym z dowódców podczas wojen klonów.

Biografia

Gi był Jedi słabym w walce, brakowało mu także pewności siebie, która zaowocowałaby rozwinięciem umiejętności posługiwania się Mocą. Czuł się dobrze jako haker i w przyszłości chciał dołączyć do bibliotekarzy Jedi w Archiwach Jedi, po tym jak dowiedzie swojej przydatności w zakonie. Barrek ufał Gi, jego obecność podnosiła także poczucie pewności siebie u padawana. Para ta odnosiła sukcesy jako komórka wywiadowcza w Zewnętrznych Rubieżach, tropiąc tam przestępców, przemytników i piratów.

Kiedy Barrek i Gi odkryli na Hyporii należące do Konfederacji fabryki droidów, Republika wysłała tam swoje siły do zniszczenia ich. Bitwa o Hypori była ogromną klęską dla Wielkiej Armii Republiki i masakrą dowodzących Jedi. Generał Grievous złapał oddziały Republiki w zasadzkę, a jego droidy szybko uszczupliły ich liczebność. Gi był świadkiem śmierci Barreka z rąk Grievousa, co wywołało u niego atak paniki. Padawan psychicznie nie wytrzymał i popędził na otwartą przestrzeń na spotkanie z wrogiem. Jednakże Grievous nie dał mu szans, wskoczył na niego i roztrzaskał jego ciało swoim metalowym szkieletem.

Ciekawostki

  • Według Genndy'ego Tartakovsky'ego, reżysera serialu animowanego Wojny klonów, pierwowzorem Sha'a Gi'ego był Shaggy (w polskiej wersji - Kudłaty), bohater kreskówki Scooby-Doo. Świadczy o tym podobna wymowa imion oraz wygląd postaci.
  • Sha'a Gi'emu głosu użyczył John Di Maggio.
  • W napisach końcowych pierwszej serii Wojen klonów, Sha'a wyszczególniony jest jedynie jako "padawan".

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!