Agent of the Empire 7: Hard Targets, Part 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Agentempire7c.jpg
Agent of the Empire 7:
Hard Targets, Part 2
Scenariusz: John Ostrander[1]
Ilustracje: Davidé Fabbri[1]
Kolory: Wes Dzioba[1]
Tusz:
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Stéphane Roux[1]
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
21 listopada 2012[1]
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Agent Imperium
Zeszyt/Tom: 7 z 10
Poprzedni: Agent of the Empire 6: Hard Targets, Part 1
Następny: Agent of the Empire 8: Hard Targets, Part 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 3 BBY


Agent of the Empire 7: Hard Targets, Part 2 to siódmy numer serii komiksowej Agent Imperium i drugi historii Hard Targets. Został wydany w USA 21 listopada 2012 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Imperial Agent Jahan Cross doesn't like his assignment or the politicians he is forced to work with. Yet dealing with all of that is easier than coming to terms with his growing respect for a boy whose father he killed—especially when that boy is supposed to be merely a political pawn of the Empire.

When attackers kidnap the boy, Cross finds himself turning his back on his mission and putting his life on the line for a “pawn.” No job is too dangerous for an Agent of the Empire![1](Dark Horse Comics, 2012)

Streszczenie

Pięć dni później, na planecie Serenno, w Wielkim Domu Zgromadzeń zbierają się przedstawiciele arystokracji, by wybrać regenta, dla Brona Dooku.

Przed wejściem do budynku, Jahan Cross zostaje zatrzymany i poproszony o podanie tożsamości. Przedstawia się, mówiąc, że jest specjalnym wysłannikiem imperialnym, który ma uczestniczyć w nadchodzących naradach. Agent zauważa Candrę Tymon, której proponuje wspólnego drinka po zakończeniu rozmów. Kobieta odmawia, gdyż dla niej najważniejsze jest wybranie regenta dla hrabiego. Słysząc to, Jahan oznajmia, że w tym przypadku i dla niego ta sprawa stanie się priorytetowa. Szefowa wywiadu informuje go, że nie mają wpływu na elekcję, po czym zaprasza go do wnętrza budynku.

W sali obrad, Rodas Borgin oznajmia zgromadzonym, że nie ugnie się Davimowi Crossowi, dlatego nie widzi sensu by kontynuować rozmowy w dniu dzisiejszym. Gdy kończy wypowiedź, opuszcza pomieszczenie, mijając w drzwiach Jahana i Candrę. Imperialny stwierdza, że głowa rodu Borginów to uroczy człowiek. Jego sarkastyczną wypowiedź potwierdza jego rozmówczyni, po czym przeprasza go i odchodzi. Gdy zostaje sam, Cross podchodzi do swojego ojca. Mężczyźni witają się oschle, po czym starszy z nich pyta syna o powód jego wizyty na Serenno. Ten odpowiada mu, że pełni rolę specjalnego wysłannika, który ma za zadanie obserwować przebieg obrad arystokracji. Davim poprawia go natychmiast, mówiąc że z pewnością ma się upewnić czy wybór będzie wygodny dla Imperium. Dodaje też, że był dyplomatą za czasów Republiki, dlatego wie kim są i co robią "specjalni wysłannicy". Na jego wypowiedź Jahan reaguje pytając czy w swojej karierze nigdy nie korzystał z usług takich ludzi. Starszy z Crossów stwierdza, że robił użytek ze wszystkich dostępnych mu środków. Wykorzystując tą informację, agent pyta ojca czy tak samo było z jego matką. Ten zaprzecza mu, mówiąc, że pomimo charakteru kobiety, kochał ją bez względu na wszystkie przeciwności. Dodaje też, że wszystko co robił czynił w wierze o dobro Republiki, co aktualnie jego syn robi dla Imperium. Kontynuuje stwierdzając, że wie o pobycie Jahana na Alderaanie w chwili zabójstwa Adana Dooku, dlatego pyta czy miał on coś wspólnego ze śmiercią hrabiego. Młodszy z Crossów zaprzecza, lecz jego ojciec nie do końca wierzy w jego prawdomówność. Mówi, że kolejne obrady arystokracji odbędą się w dniu jutrzejszym na pokładzie Windrunnera, statku należącego do rodu Dooku. Informuje syna, że w zebraniu będą uczestniczyć tylko przedstawiciele najważniejszych rodzin, lecz jako przedstawiciel Imperium on również został zaproszony. Gdy agent słyszy te słowa, żegna się z ojcem, mówiąc, że ma inne sprawy, którymi powinien się teraz zająć. W zamku rodu Borginów, Rodas Borgin wita Jahana Crossa, po czym przedstawia mu swoją żonę i syna. Po krótkiej chwili odprawia ich, a następnie pyta nowo przybyłego w jaki sposób może mu pomóc w zdobyciu tytułu regenta. Imperialny odpowiada, że musi to pokazać, dlatego zwraca się do Hovusa Jorricka, by wyciągnął pistolet blasterowy i go zastrzelił. Za pozwoleniem Borgina, Klatooinianin wyciąga broń, lecz gdy kieruje ją w stronę Crossa, ten błyskawicznie rozbraja go, a następnie nokautuje za pomocą kolby blastera. Gdy szef ochrony pada na ziemię, Jahan oznajmia swojemu gospodarzowi, że to część jego wkładu w pomoc do uzyskania przez niego tytułu regenta.
Po tych słowach, Rodas rozkazuje podwładnemu opuścić pomieszczenie. Gdy ten to czyni, pyta gościa o stopień pokrewieństwa z Davimem Crossem. Imperialny odpowiada mu, że to jego ojciec, lecz nie są w bliskich relacjach. W odpowiedzi na to Borgin oznajmia, że on był ze swoim ojcem w dobrych stosunkach, po czym pyta co agent wie o Oczyszczeniu Serenno. Rozmówca wyznaje, że wie iż w pewnym momencie po wojnach klonów głowy Wielkich Rodów zostały zastąpione przez obecnych władców. Na jego słowa, Rodas stwierdza, że nie wie zatem nic, tylko to co oficjalnie ogłoszono. Rozpoczyna więc opowieść, w której wyjawia, że krótko po zakończeniu wojen klonów, przywódcy rodów zostali wezwani na spotkanie z przedstawicielem Imperium, Darthem Vaderem. Podczas zebrania, gość oznajmił gospodarzom, że byli zdrajcami, wspierającymi Separatystów i ich przywódcę Dooku. Wtedy głos zabrał ojciec Rodasa, który stwierdził, że władza hrabiego Serenno była niepodważalna i nie mieli innego wyboru jak tylko go popierać. Vader poinformował go, że mogli udać się na wygnanie, tak jak to uczynili Adan Dooku i jego matka, lecz tego nie zrobili. W związku z tym polecił, by każdy dziedzic danego rodu, zabił swojego zwierzchnika. Dodał też, że w razie odmowy, wszyscy poniosą śmierć. Wtedy podniosły się liczne głosy sprzeciwu, lecz w tamtym momencie młody Rodas Borgin sięgnął po sztylet i zadał śmiertelny cios swemu ojcu. Wywołało to powszechne zaskoczenie, lecz po chwili pozostali dziedzice zlikwidowali swoich krewnych, spełniając tym samym wolę Dartha Vadera. Gdy masakra dobiegła końca, nowi przywódcy uklękli w kałużach krwi i przysięgli wierność Imperium. Lord Sithów ogłosił wtedy hrabią Adana Dooku.

Gdy opowieść Borgina dobiega końca, mężczyzna wyznaje swojemu towarzyszowi, że Imperium nauczyło go tamtego dnia wiele o miłości i wierności. Dodaje też, że najważniejsze jest przetrwanie. Jutrzejsze spotkanie na statku Dooku zakończy się impasem, gdyż nie poprze on innego kandydata na regenta prócz siebie, na co z kolei nie zgadzają się pozostałe rodziny, z wyjątkiem rodu Malvernów. Cross informuje gospodarza, że również zjawi się na obradach, co ten odbiera ze słowami o możliwości dobrej zabawy. Arystokrata uznaje rozmowę za zakończoną, na koniec mówi jednak Jahanowi, by uważał na Jorricka, który może próbować się zemścić za swoją porażkę.

Nazajutrz, na pokładzie Windrunnera trwają obrady nad wyborem regenta. Zmęczony ciągłymi kłótniami arystokracji, Cross podchodzi do Candry Tymon i rozpoczyna z nią rozmowę. Kobieta informuje go, że jego ojciec nalegał, by lot zakończył się z chwilą wyboru regenta, co może stanowić powód do bardzo długiej podróży. Na te słowa, imperialny pyta dlaczego na pokładzie znajduje się Bron Dooku. W odpowiedzi dowiaduje się, że statek należy do niego, a że chciał uczestniczyć w wyprawie, Candra nie mogła mu odmówić. Jahan postanawia przywitać się z młodym hrabią. Bron wykazuje się wiedzą o jego osobie, po czym rozpoczyna z nim rozmowę. W jej trakcie, stwierdza, że najprawdopodobniej nie dożyje dorosłości, gdyż zgodnie z naukami jakie wpoił mu ojciec, ktoś kto go zabił będzie chciał rozpocząć sięganie po władzę od bycia regentem. Gdy jednak Bron wejdzie w wiek męski i będzie w stanie spłodzić dziedzica, zostanie zlikwidowany co umożliwi regentowi przejęcie jego obowiązków. Dodaje też, że na pewno nie stanie się to w tej chwili, gdyż byłoby to zbyt podejrzane, dlatego okres trzech lat wydaje mu się najbardziej prawdopodobny. Zaskoczony jego wypowiedzią, Jahan pyta go, co na ten temat sądzi Candra. Chłopiec odpowiada mu, że kobieta zapewniła go, iż nigdy do tego nie dopuści, więc w jego opinii zostanie niedługo zwolniona z obowiązków przez nowego regenta. Niespodziewanie, rozmawiający zauważają zmianę w konsystencji chmur. Wprawia to w niepokój Crossa, który rozkazuje strażnikom zabranie młodego władcy w bezpieczne miejsce, mówiąc, że prawdopodobnie za chwilę zostaną zaatakowani. W jego słowa nie może uwierzyć Tymon, lecz w tym momencie pojawia się piracki statek Bloodskull. Z jego pokładu Vex wydaje rozkaz swojej załodze do rozpoczęcia natarcia.
Walki na Windrunnerze.
Dochodzi do abordażu, w wyniku którego piraci znajdują się na Windrunnerze. W czasie starcia, Cross spotyka przywódczynię bandytów, po czym pyta ją co tutaj robi. Ta zadaje mu to samo pytanie, po czym nakazuje Ramchakowi, by zajął się nim, podczas gdy ona porwie Brona Dooku. Gotal wykonuje rozkaz swojej pani, obejmując imperialnego swoimi potężnymi ramionami. Człowiek mówi mu, że tak naprawdę nic nie znaczy dla Vex, lecz ten bagatelizuje jego słowa tłumacząc się zakochiwaniem się typowym dla jego rasy. Cross próbuje mu wytłumaczyć, że skrzywdzenie go przysporzy Ramchakowi kłopotów ze strony Imperium, lecz i te słowa nie skutkują. Pirat stwierdza, że wypełnia rozkazy, co powoduje, że jego ofiara postanawia go zaatakować. Jahan szybkimi ruchami wyswobadza się z uścisku, po czym nokautuje swojego przeciwnika. Gdy wygrywa starcie, zauważa jak Vex ucieka z nieprzytomnym Bronem Dooku. W ślad za nią, mężczyzna dostaje się na pokład Bloodskulla, gdzie pokonuje obsadę działa laserowego, a następnie strzela do prowadzących ostrzał Windrunnera piratów. Kolejny pocisk kieruje w pokład pirackiego okrętu, co poważnie go uszkadza, zapowiadając bliską katastrofę. Po zyskaniu przewagi w walce, imperialny odnajduje Vex, która ewakuuje się z pokładu przy pomocy myśliwca. Mężczyzna informuje ją, że Bloodskull wkrótce ulegnie zniszczeniu oraz by oddała chłopca. Porywaczka żegna się z nim, mówiąc by postarał się nie zginąć, a następnie odlatuje. Po jej zniknięciu, na statku rozpoczyna się seria eksplozji.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Galeria

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Agent of the Empire 7: Hard Targets, Part 2.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2012, 21 listopada USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2.99 USD

Przypisy

Linki zewnętrzne


Agent Imperium
[Pokaż/Ukryj]
Agentlogo.jpg

Żelazne zaćmienie‎: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Hard Targets: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Wydania zbiorcze:
Żelazne zaćmienie‎ - Hard Targets