Agent of the Empire 9: Hard Targets, Part 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Agentempire9c.jpg
Agent of the Empire 9:
Hard Targets, Part 4
Scenariusz: John Ostrander[1]
Ilustracje: Davidé Fabbri[1]
Kolory: Wes Dzioba[1]
Tusz:
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Stéphane Roux[1]
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
30 stycznia 2013[1]
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Agent Imperium
Zeszyt/Tom: 9 z 10
Poprzedni: Agent of the Empire 8: Hard Targets, Part 3
Następny: Agent of the Empire 10: Hard Targets, Part 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 3 BBY


Agent of the Empire 9: Hard Targets, Part 4 to dziewiąty numer serii komiksowej Agent Imperium i czwarty historii Hard Targets. Został wydany w USA 30 stycznia 2013 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The Imperial Navy has arrived and Agent Cross has been officially told to stand down from his mission overseeing the election of a regent for the young Duke of Serenno. But Cross is not about to allow an innocent boy to be used as a disposable pawn—even if it serves the Empire's short-term goals.[1](Dark Horse Comics, 2013)

Streszczenie

Nieopodal portu kosmicznego Carrannia, we wnętrzu kantyny Diner Port, Jahan Cross spotyka Candrę Tymon. Mężczyzna informuje ją, że ciężko mu było ją znaleźć. Ta pyta go czy słyszał najnowsze wieści. Imperialny upewnia się czy chodzi jej o ucieczkę Aveci Dunn czy może o jej zwolnienie z funkcji szefa ochrony rodu Dooku. Po jego wypowiedzi, Candra uznaje, że jej rozmówca ma wszystkie informacje, po czym stwierdza, że nie dziwi się, że została zwolniona, gdyż podczas jej służby Adan Dooku został zabity, jego syn porwany, a później jego porywaczka uciekła. Dodaje też, że nigdy nie była zbyt dobrze postrzegana w swojej pracy, którą otrzymała tylko, dlatego że jej ojciec służył na tym stanowisku. Nawet on nie bardzo wierzył w jej umiejętności, gdyż była jedyną kobietą na Serenno pełniącą tak ważną funkcję. Zmieniając temat ze swojej osoby, Tymon informuje Crossa, że Gundren został usunięty z funkcji naczelnika, a nieco później został znaleziony martwy, gdyż popełnił samobójstwo.
Jahan Cross tłumaczy się Candrze Tymon.
Chcąc jednak pozostawić złe wieści za sobą, była szefowa ochrony pyta agenta czy pamięta o ich drinku. Teraz gdy ma dużo wolnego czasu, z chęcią skorzysta z zaproszenia, lecz pod jednym warunkiem - umawia się z niegrzecznymi mężczyznami. Jahan oznajmia jej, że można go tak nazwać. Argumentuje to mówiąc, iż to on uwolnił Vex z więzienia. Te słowa szokują i wprawiają w furię Candrę, która natychmiast atakuje imperialnego. Kobieta wyrzuca go przez okno kantyny, niszcząc przy tym szybę, a następnie zaczyna do niego mierzyć z pistoletu blasterowego. Jej przeciwnik szybko ją rozbraja, co daje powód do rozpoczęcia walki wręcz. Podczas starcia, imperialny stara się wyjaśnić powody swoich działań, lecz Tymon nie chce go słuchać. W końcu Cross decyduje się powalić kobietę, a gdy mu się to udaje oznajmia jej, że za porwaniem Brona Dooku stał Rodas Borgin, po czym pyta jej czy zależy jej na losie chłopca, który stał się pionkiem w grze o władzę, a zgodnie z losem pionków zostanie niedługo stracony. Candra przezwycięża swoją wściekłość i odpowiada, że poświęciłaby dla młodego hrabiego życie.
Rozmowa ojca z synem.
Słysząc to, Jahan pomaga jej wstać z ziemi, a następnie mówi, że wkrótce oboje mogą zostać zabici w obronie władcy. Jego wypowiedź zostaje odebrana ze zdziwieniem kobiety, która pyta dlaczego zależy mu na Bronie. Szpieg odpowiada jej, że polubił go, a po za tym widział już śmierć dzieci i chce jej uniknąć. Na koniec dodaje, że ma pewnego rodzaju plan.

Na pokładzie Slave I, Boba Fett otrzymuje połączenie od Aveci Dunn. Kobieta oznajmia łowcy nagród, że ma dla niego nowe zlecenie, za które otrzyma zapłatę z góry. Słysząc o natychmiastowej płatności, Fett wyraża zainteresowanie ofertą. Jego rozmówczyni pyta go czy praca na Serenno nie będzie stanowiła dla niego problemu. W odpowiedzi słyszy, iż Boba zdaje sobie sprawę z zabójstwa Adana Dooku, lecz to nie był on, więc może podjąć się zlecenia. Słysząc to Vex informuje go, że ich mocodawca pragnie rozprawić się z nowym hrabią. Gdy jej wypowiedź dobiega końca, Boba wprowadza Slave'a w nadprzestrzeń.

Na Serenno, Jahan Cross wchodzi do kwatery Davima Crossa. Zastaje ojca pakującego swoje rzeczy, dlatego pyta o tego przyczynę. Starszy mężczyzna oznajmia, że na planetę zmierzają statki Imperium, by demonstracją siły dopilnować wybrania Borgina na regenta, więc jego misja dobiegła końca. Gratuluje synowi wygranej, po czym stwierdza, że nowy regent będzie tylko nowym narzędziem jego mocodawców. Jahan informuje go, że przybycie wojska nie było z nim konsultowane, a on został odsunięty od nadzorowania wyborów. W związku z tym nie zamierza pozwolić na wygraną księcia, lecz najpierw musi ustalić miejsce pobytu Brona Dooku. Widząc, że jego syn ma plan, Davim informuje go, że młody hrabia jest przetrzymywany w Otoh Dooku, pod nadzorem ludzi Borgina i pod pretekstem zapewnienia mu bezpieczeństwa. Na koniec dodaje, że ten stan rzeczy może się zmienić z chwilą przybycia okrętów Imperium.

Jakiś czas później, na pokładzie bongo, Jahan w towarzystwie Candry zmierzają do wskazanego przez Davima Crossa podwodnego miasta. Agent wyraża zdumienie, że na Serenno znajduje się pojazd, którego używali Gunganie. Tymon informuje go, że hrabia Adan lubił otaczać się pięknymi rzeczami, które posiadały w sobie wiele gracji, a w jego opinii bongo do tej kategorii się zaliczało. Dodatkowo, biorąc pod uwagę swoje upodobania, stworzył Otoh Dooku na wzór gungańskich miast. Słysząc to, Cross pyta się swojej towarzyszki czy zmarły hrabia również ją posiadał w swojej kolekcji. Kobieta oznajmia mu, że nie jest rzeczą, którą można posiadać, a żywą istotą, która stara się przede wszystkim być sobą. Następnie zmienia temat rozmowy, zadając mu pytanie. Zauważa, że na pewno nie jest on tylko wysłannikiem dyplomatycznym, a kimś z Wywiadu, dlatego chce wiedzieć czy jest odpowiedzialny za zabójstwo Adana Dooku.
Hovus Jorrick wydaje polecenia swoim podwładnym.
Cross natychmiast zaprzecza, po czym mówi, że bez względu na to kim jest, jest tutaj z przyzwolenia Imperatora i nie będzie tolerował dalszych zniewag. Candra akceptuje jego słowa, a następnie pyta czy posiadają jakieś ubrania dla Brona Dooku. Imperialny odpowiada jej, że komplety odzieży są przygotowane dla nich wszystkich. W tym czasie przybywają do Otoh Dooku. Widząc miasto, Tymon oznajmia towarzyszowi, w którym obszarze metropolii powinni znaleźć hrabiego. Gdy kończy wypowiedź, para przebiera się w wodoodporne kombinezony i opuszcza pokład bongo, by podpłynąć do miasta niezauważenie.

Gdy docierają do doku, zastają w nim śmigacze podwodne manta. Jahan jest zdziwiony widokiem reliktów pozostałych po Federacji Handlowej. Candra informuje go, że maszyny należą do rodu Borginów i że zostały zmodyfikowane, by można je było pilotować przez rasy rozumne. Kontynuując kobieta oznajmia, że poprowadzi Crossa do miejsca, w którym prawdopodobnie znajduje się Bron Dooku. Jakiś czas później, zgodnie z jej słowami, towarzysze przybywają na miejsce gdzie Jahan likwiduje droida strzegącego młodego władcę. Następuje krótkie przywitanie, w czasie którego hrabia nazywa imperialnego dobrym człowiekiem, jednak ten zaprzecza mówiąc jego słowom mówiąc, że nie należy do typu dobrych ludzi, lecz czasami nawet zła jednostka może okazać się pomocna. W innej części miasta, Hovus Jorrick otrzymuje wiadomość, że stróż hrabiego Dooku został dezaktywowany. Mężczyzna nie jest z tego powodu zadowolony, dlatego stwierdza, że osobiście uda się na miejsce w celu sprawdzenia statusu chłopca. Gdy dociera na miejsce zastaje wyłączonego droida i pustą salę. Widząc to, ogłasza alarm, mówiąc, że w metropolii znaleźli się intruzi.

W doku rozbrzmiewa dźwięk alarmu. Chcąc zwiększyć ich szansę na ucieczkę, Jahan proponuje, by Candra i Bron popłynęli do pozostawionego w ukryciu bongo, podczas gdy on użyje jednego ze ścigaczy manta, by zmylić ewentualny pościg. Na pożegnanie mężczyzna oznajmia, że spotkają się na powierzchni, na terenie portu. Zgodnie z jego poleceniem, jego towarzysze zagłębiają się w wodę, a on wchodzi do jednej ze zmodyfikowanych maszyn. Zostaje zauważony przez ludzi Borginów, którzy natychmiast rozpoczynają ostrzał. Widząc to, Jorrick nakazuje im wstrzymać ogień, uświadamiając ich, że mogą doprowadzić do zniszczenia pojazdu, a tym samym do śmierci Dooku, który jest potrzebny ich panu żywy. Klatooinianin rozkazuje podwładnym, by wsiedli do zacumowanych w doku pojazdów i ruszyli w pościg za uciekającymi. Podczas operacji mogą jedynie ich unieruchomić, lecz pod żadnym pozorem nie mogą wyrządzić im krzywdy.

Gdy Cross przyciąga uwagę ludzi Borgina, pyta komputer statku gdzie znajdzie najbliższy kanion lub rów morski. W odpowiedzi dowiaduje się, że dziesięć kilometrów na południowy-wschód znajduje rów Demurrański, w którym nawigacja będzie bardzo utrudniona, a do którego większość żywych istot się nie zapuszcza. Imperialny stwierdza, że będzie to idealne miejsce do uciekania, dlatego natychmiast się tam kieruje. Widząc jego działania, Jorrick postanawia rozdzielić swoje siły. Wraz z dwoma innymi maszynami zostaje u początku rowu, a dwie jednostki wysyła w pościg za celem.

Bron Dooku uwolniony.
Gdy Candra Tymon i Bron Dooku docierają na pokład bongo, kobieta informuje chłopca, że za siedzeniem znajdzie ubranie na zmianę oraz płaszcz z kapturem. Hrabia pyta towarzyszki czy wkrótce dołączy do nich Cross, na co ta odpowiada, że możliwe iż tak się stanie. Dooku oznajmia, że nie chce by ktokolwiek dla niego zginął. Słysząc jego słowa, Candra uświadamia go, że przez wzgląd na jego funkcję wielu ludzi jest w stanie poświęcić swoje życia, by go ochronić, a gdy on dorośnie i uzyska pełnię władzy, będzie mógł się im odwdzięczyć poprzez sprawiedliwe rządy i własną protekcję. Dodaje też, że Jahan Cross nie jest typem człowieka, który da łatwo się zranić.

W głębinach morza, Hovus Jorrick otrzymuje wiadomość, z której dowiaduje się że zauważono bongo kierujące się do portu. Uświadomiony o podstępie swoich wrogów, mężczyzna decyduje się ruszyć w towarzystwie dwóch pozostałych maszyn w pościg za statkiem, na którym przebywa hrabia, a jednostkom podążającym za Crossem nakazuje otworzyć ogień. Gdy zgodnie z jego rozkazem ścigający imperialnego rozpoczynają ostrzał, agent decyduje się na ich unicestwienie. Przy pomocy torped będących na wyposażeniu maszyny, niszczy podwodne urwisko, które zawala się na jego przeciwników. W innej części morza, Candra ucieka przed pachołkami Borginów. Będąc pod regularnym ostrzałem, kobieta nawiązuje połączenie z Crossem i prosi go o wsparcie. Agent oznajmia jej, że jest bliżej niż jej się wydaje i w tym momencie dołącza do pościgu. Mężczyzna rusza naprzeciw swoim wrogom i po chwili doprowadza do zniszczenia maszyny jednego z nich. W tej samej chwili, z Jorrickiem kontaktuje się Rodas Borgin. Książę Serenno rozkazuje podwładnemu natychmiastowe przerwanie pościgu i usunięcie się na bezpieczną odległość od celu, w przeciwnym razie przygotuje dla niego długą i bolesną śmierć. Dodaje też by obserwował trasę uciekających i informował go o postępach. Gdy przekaz dobiega końca, Hovus natychmiast podporządkowuje się rozkazowi i rezygnuje z pogoni.

Widząc, że przeciwnicy zrezygnowali, Tymon i Cross postanawiają spotkać się w porcie. Gdy im się to udaje, mężczyzna pyta kobietę czy nie ma możliwości wyłączenia głosu komputera w używanej przez niego maszynie. Podczas zmieniania ubrań, imperialny żąda informacji o postępach w jego planie rozprawienia się z Borginem. Candra raportuje mu, że jego ojciec wszystko przygotował. Podczas jej wypowiedzi, do sali wchodzi Boba Fett, po czym informuje zebranych, że przbył po Brona Dooku.

Zawartość

Galeria

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Agent of the Empire 9: Hard Targets, Part 4.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2013, 30 stycznia USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2.99 USD

Przypisy

Linki zewnętrzne


Agent Imperium
[Pokaż/Ukryj]
Agentlogo.jpg

Żelazne zaćmienie‎: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Hard Targets: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Wydania zbiorcze:
Żelazne zaćmienie‎ - Hard Targets