Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Chelli Lona Aphra

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych.

WEdycji.png
Nie. Zostaw ich mnie. Sam się z nimi rozprawię.

Ktoś właśnie przeprowadza gruntowną edycję tego artykułu.


Aby zapobiec konfliktom edycji inni użytkownicy proszeni są o niedokonywanie w nim zmian do czasu usunięcia tego komunikatu lub skontaktowanie się z archiwistą Darth Kwiatkowski.

Aphra.jpg
Chelli Lona Aphra
Rasa Człowiek
Kolor włosów Brązowe
Kolor oczu Brązowe
Przynależność

Imperium Galaktyczne

Chelli Lona Aphra była kobietą rasy ludzkiej oraz informatorką Dartha Vadera. Współpracowała z droidami 0-0-0 i BT-1, a także Wookiee'em Czarnym Krrsantanem.

Biografia

Vrogas Vas

Krótko po bitwie o Yavin Aphra otrzymała informację o miejscu pobytu Luke'a Skywalkera. Pokierowała Vadera na Vrogas Vas, a ten po wyjściu z nadprzestrzeni napotkał eskadrę X-wingów. Powiedział, że jeśli była to zasadzka, to lepiej byłoby dla niej, jeśliby go zabili. Aphra utraciła łączność, ale wiedząc, że nie warto zadzierać z Vaderem, postanowiła polecieć po niego. Po wylądowaniu zauważyła Luke'a, więc razem z dwoma swoimi droidami podeszła do niego i zleciła jednemu z kompanów porażenie go prądem, po czym chłopak zemdlał. Drugi zaś zajął się walką z R2-D2, który towarzyszył Luke'owi . Kiedy Aphra przenosiła ciało na statek, w jednym z kanionów po drodze napotkała Hana Solo i Chewbaccę. Rozpoczęła się strzelanina, gdy nagle Skywalker się obudził. Aphra skryła się za jedną ze skał. Nagle w tym samym momencie ona i Han zauważyli nad swoimi głowami gniazda osorobali, które jednocześnie zestrzelili. Robale obeszły ich, a oni w czasie paniki zderzyli się, upadli na ziemię i stracili przytomność. Kiedy Aphra się ocknęła zostały z nią tylko jej dwa droidy. Wysłała na Hana swojego Wookiee'ego, a ona w tym czasie weszła na statek i zaczęła szukać Vadera. Przelatując niedaleko zauważyła go w czasie walki z komandorem Karbinem i postawiła zrehabilitować się w oczach Mrocznego Lorda Sithów. Nakierowała statek na Karbina i wyskoczyła razem z fotelem tuż przed zderzeniem. Następnie Vader sprowadził na ziemię statek oddziałów komandora, który planował odlecieć z Luke'em na pokładzie. Rebelianci po zauważeniu katastrofy dotarli do chłopaka. Aphra pojawiła się za nimi i poinformowała ich, że stali no polu minowym, a ona miała spust. Na jej nieszczęście nie zauważyła nadchodzącej Leii, która uderzyła ją w twarz, co spowodowało, że straciła przytomność i została aresztowana.

Aresztowanie

Aphra wydostaje się z kajdanek.

Niedługo później transportowana była do rebelianckiego więzienia. W trakcie transportu Volt Cobrą udało jej się trzykrotnie wydostać ze swoich kajdanek. Za czwartym nawet zdołała ogłuszyć jednego ze strażników. Kiedy przybiegła do nich cała załoga, wycelowała swoim blasterem w Leię, lecz nikt nie pilotował statku, przez co wszedł on w strefę więzienną. Wedle procedury zażądali od nich podania kodu, czego nikt nie usłyszał. Otwarto więc ogień ze stacji nadzorczych, przez co statek kilkukrotnie się zatrząsł. Aphra straciła równowagę, co wykorzystała Sana Starros, ogłuszając ją. Obudziła się dopiero na stacji więziennej, gdzie zaprowadzono ją do celi. Twardo upierała się przy tym, że albo się stąd wydostanie, albo odnajdzie ją Vader. Ochrona jednak zapewniła ją, że stacja jest bardzo dobrze strzeżona i praktycznie niewykrywalna. Otrzymała więzienny uniform, po czym zamknięto ją w celi.

Niedługo później przyszedł do niej droid-zbir. Aphra myśląc, że pracuje on w więzieniu, zapytała go kiedy dostanie posiłek. Ten odwrócił się i otworzył do niej ogień. Ukryła się za łóżkiem, a po chwili zniszczyła go przybywająca Leia wraz z Saną. Powiedziały jej o tym, że więzienie napadł tajemniczy zabójca i wysyła on swoje droidy, aby zabijały więźniów, uznając, że na to zasługują. Uwolnili Aphrę i nakazali jej pomóc w obronie stacji. Zgodziła się, po czym otrzymała od nich broń.

Aphra próbuje przeprogramować droida.

Przechodzili korytarzami, aż nagle Sanę napadł jeden z droidów. Chwycił ją za gardło i próbował udusić. Aphra w tym czasie starała się grzebiąc w jego przewodach, przeprogramować go, ta aby mógł im służyć. Niestety zanim zdążyła dokończyć, Leia zniszczyła go, uznając, że za chwile zabiłby Sanę. Niedługo później dotarły do korytarza, gdzie zaczęła się strzelanina z kolejnymi droidami. Ledwo udało im się odpierać atak, aż po chwili zjawił się droid, którego Aphra próbowała przeprogramować. Dołączył do walki pokonując oddziały zabójcy. Razem z nim przeszli do centrum dowodzenia. Odnaleźli tam dwa droidy: C-3PO i R2-D2, oraz jednego z ogłuszonych pracowników. Idąc dalej trafili do hangaru. Wywiązała się kłótnia między Aphrą a Saną, podczas której wypominały sobie stare czasy. Po chwili z Millennium Falcon wyszli Han Solo i Luke Skywalker. Zostali jednak szybko ogłuszeni, przez zabójce, który zaatakował ich z zaskoczenia. Następnie obwiązał ich granatami. Powiedział, że wysadzi je, jeśli nie zabiją Aphry. Sana nie wahała się i wycelowała w nią blasterem. Leia próbowała ją przekonywać, aby tego nie robiła, lecz całą sytuację utrudniała dodatkowa kłótnia. Zabójca postanowił pokazać kim tak naprawdę jest. Zdjął maskę i ich oczom ukazał się były szpieg Rebelii, Eneb Ray. Powiedział, że jest tym czym go Leia stworzyła i zaczął odliczać do pięciu. Leia próbowała namówić go, by tego nie robił, lecz jej błagania nie dały skutków. Kiedy doliczył do końca, Leia dała Artoo komendę, na którą ten odpalił impuls jonowy. Wyłączył on wszystkie urządzenia na stacji, łącznie z nią samom, przez co zaczęła spadać w dół. Systemy grawitacyjne także padły, przez co zaczęła się jedna wielka walka. Aphra rzuciła się na Sanę, lecz ta zaczęła ją dusić. W pewnym momencie pchnęła ją w stronę Eneba, którego wspólnie razem pobiły.

Niedługo później ponownie aktywowano stację, na którą przybyło wsparcie. Aphra próbowała uciec, lecz zauważyła ją Leia. Próbowała przekonać ją, że po tym wszystkim należy jej się wolność. Księżniczka odparła, że nie może pozwolić jej odejść, ale jest inna opcja, po czym do kapsuły ratunkowej wepchnęła ją Sana. W ten sposób Aphrze udało się uciec z więzienia.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!