Mroczne Imperium, część 6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Mroczne Imperium, część 6
Dark Empire 6: The Fate of a Galaxy
Scenariusz: Tom Veitch
Ilustracje: Cam Kennedy
Kolory: Cam Kennedy
Tusz: Cam Kennedy
Litery: Todd Klein
Ilustracja na okładce: Dave Dorman
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
20 października 1992
Wydanie polskie: TM-Semic 1997
( w Star Wars 3/1997)
Przekład: Katarzyna Rustecka
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne Imperium
Zeszyt/Tom: 6 z 6
Poprzedni: Mroczne Imperium, część 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 10 ABY


Mroczne Imperium, część 6 (Dark Empire 6: The Fate of a Galaxy) to ostatni zeszyt serii Mroczne Imperium, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars numer 3/1997.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Left behind on Byss, Luke travels with the newly-powerful Emperor Palpatine to capture his sister Leia. Meanwhile, the Jedi Holocron delivers a thousand-year-old prophecy to Leia, which tells of her battle against the young Emperor!

And as the Battle of Calimari rages over the waters of that world and the Mon Calimari Rebels wonder when their savior Luke will shut down the killing machines, a battle begins above them that overshadows the outcome of their more conventional war...

The key to their survival all comes down to the data carried inside one brave little robot. - (Dark Horse Comics, 1992)

Streszczenie

Z pokładu Millennium Falcona Han Solo i Chewbacca wysyłają sygnał paraliżujący Pogromców Światów pożerających Mon Calamari. Pogromcy momentalnie się zatrzymuję i morscy komandosi rozpoczynają abordaż. Na pokładzie Silencera-7 komandor Klev rozkazuje uruchomić same fabryki broni automatycznej. Wkrótce z trzewi Pogromców wyłaniają się nowe myśliwce, które niszczą amfibie komandosów. Na pokładzie Sokoła, załoga zastanawia się co teraz zrobić, nagle C-3PO informuje, że R2-D2 opracował nowy kod, dzięki któremu zmusi Pogromców żeby robili to co im każe. Komandosi ewakuują się, a po chwili R2 wysyła sygnał, który powoduje, że Pogromcy zaczynają się ze sobą zderzać. Jeden po drugim World Dewastatory zaczynają wybuchać. Bitwa o Kalamar zakończyła się zwycięstwem Nowej Republiki.

Krótko po powrocie do bazy Pinnacle odbywa się narada dotycząca danych zapisanych przez Luke'a w pamięci R2. Okazuje się, że Imperator planuje za pomocą ataków falowych zdobywać światy blisko Głębokiego Jądra i posuwać się coraz dalej od niego.

Leia w swojej komnacie wyjmuje holokron i ukazuje jej się hologram Bodo Baasa. Bodo Baas tłumaczy Lei, że jest złączony z Mocą i zna możliwe przyszłości, po czym opowiada jej przepowiednię swojego mistrza. Nagle Leia wyczuwa bardzo blisko obecność swojego brata. To Gwiezdny Niszczyciel Eclipse zbliża się do bazy Pinnacle. Przywódcom floty Republiki ukazuje się widmo Imperatora i Luke'a. Palpatine proponuje, że przedyskutuje z Siłami Przymierza rozejm, jeżeli oddadzą mu Leię i holokron. Młoda Jedi wsiada na imperialny prom i dostaje się na pokład Eclipse'a. Strażnicy prowadzą ją do Lorda Sith, który każe Luke'owi przeciągnąć ją na ciemną stronę. Podczas rozmowy z bratem Lei ponownie udaje się przeciągnąć go na jasną stronę. Wściekły Palpatine uderza w Luke błyskawicami Mocy. Po chwili obaj ponownie ścierają się w walce na miecze świetlne. Tym razem Luke'owi udaje się odciąć dłoń Imperatora trzymającą miecz. Wściekły Imperator przyzywa Burzę Mocy, która pochłania statki Republiki. Luke i Leia wspólnymi siłami blokują możliwość kontroli Palpatine'a nad burzą i ta zaczyna pożerać flagowy okręt Mrocznego Lorda. W ostatniej chwili Luke i Leia wsiadają na prom i uciekają z Gwiezdnego Niszczyciela. Już bezpieczne rodzeństwo rozmawia o przyszłości. Luke oznajmia, że Rycerze Jedi znowu powstaną.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Pojazdy i statki

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1992, 20 października USA --- Dark Horse Comics 24 strony Druk (miękka) 2,95 USD
1997
( w Star Wars 3/1997)
Polska --- TM-Semic 48 stron Druk (miękka) 3,95 PLN

Linki zewnętrzne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]