Mroczne Imperium II, część 6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Mroczne Imperium II, część 6
Dark Empire II 6: Hand of Darkness
Scenariusz: Tom Veitch
Ilustracje: Cam Kennedy
Litery: Todd Klein
Redakcja:
Ilustracja na okładce: Dave Dorman
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
23 maja 1995
Wydanie polskie: TM-Semic
1997
(w Star Wars 6/1997)
Przekład: Katarzyna Rustecka
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne Imperium II
Zeszyt/Tom: 6 z 6
Poprzedni: Mroczne Imperium II, część 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 10 ABY


Mroczne Imperium II, część 6 (Dark Empire II 6: Hand of Darkness) to szósty, a zarazem ostatni zeszyt serii Mroczne Imperium II, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars w numerze 6/1997.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Han Solo and Princess Leia have taken refuge with their twins on the planet New Alderaan. But refuge, it seems, eludes the family when Emperor Palpatine and an AT-AT battalion come hunting for Rebel officers. Worry not, Leia! They don't want your lives... they just want your children!(Dark Horse Comics, 1995])

Streszczenie

Na Nowym Alderaanie panuje sielska atmosfera, a Jacen i Jaina Solo bawią się z wujaszkiem Chewbaccą. Winter informuje Leię Organę Solo o utracie kontaktu z Siłami Przymierza i zaopatrzeniowcem majorem Natthanem. Nagle Empatojayos Brand zauważa niezidentyfikowany statek ale okazuje się, że to Luke Skywalker i Kam Solusar wrócili z wyprawy na Ossus, oraz przywieźli nowych towarzyszy - Jem i Rayfa Ysannów. Luke cieszy się ze spotkania ale musi też przekazać smutną wiadomość o katastrofie księżyca Pinnacle.

Tymczasem w zamku Bast, na planecie Vjun, trwa przesłuchanie Natthana, który po dwunastu godzinach w końcu ujawnia położenie Nowego Alderaanu. Palpatine decyduje się wysłać siedmiu członków Mrocznej Elity, aby pojmali Jedi i dzieci Lei. Wojownicy wsiadają do swoich Howlrunnerów i ruszają na wyznaczoną im misję.

W rebelianckiej kryjówce Empatojayos uczy Jem i Rayfa podnosić przedmioty za pomocą Mocy. Później Jedi i ich przyjaciele oglądają obrazy holograficzne ze starożytnej księgi znalezionej przez Luke'a w bibliotece na Ossusie, dotyczące medytacji bitewnej. Pod wpływem namowy żony Han Solo decyduje, że wraz z Chewbaccą odlecą Millennium Falconem na bezpieczną odległość od planety i porozumieją się z Landem Calrissianem i Wedge'em Antillesem. Gdy zapada zmierzch Han i Chewie wylatują Falconem, a Luke i Jem oglądają razem zachód słońca.

Później Luke kładzie się i we śnie ma wizję, w której rozmawiał z Palpatine'em. W tym czasie do jego łóżka zakradają się, wysłane przez Mroczną Elitę, droidy skarabeusze. Droidy wstrzykują Luke'owi truciznę, a ten budzi się z krzykiem. W tym momencie do jego pokoju wchodzą Tedryn-Sha i Krdys Mordi. Zaraz po nich wchodzą zaalarmowane krzykiem Luke'a Leia i Jem. Jem przecina swoim mieczem świetlnym Mordiego. Po chwili zostaje postrzelona przez Tedryna ale i on ginie od ciosu Lei. Do pokoju wchodzi również Vima-Da-Boda, która zajmuje się Luke'iem, który pod wpływem trucizny stracił przytomność.

Na zewnątrz Kvag Gthull informuje Xecra Nista o utracie kontaktu z Sha i Mordim. Nagle naprzeciw nich pojawiają się Rayf, Brand i Kam Solusar. Pierwszemu mrocznemu Jedi Ysanna odrąbuje rękę, dwóch kolejnych powala Mocą Empatojayos, a Solusar pokonuje Nista. W tym czasie Gthull porywa bliźnięta Solo ale Rayf za pomocą Mocy rzuca je z powrotem w ręce Winter. Kvag ginie od strzału z blastera Lei, która usłyszała płacz swoich dzieci. Solo mówi Rayfowi, że jego siostra również została ranna, więc ten idzie do niej i żegna się z nią w chwili jej śmierci.

Gdy ocaleli mroczni wojownicy szukają schronienia, z mgły wyłaniają się transportery AT-AT kroczące w kierunku bazy rebeliantów. Ukryte dźwigi hydrauliczne podnoszą działa obronne z podziemnych silosów ale zostają one zniszczone przez turbolasery AT-AT. W tym czasie Luke budzi się ze śpiączki i wszyscy razem opuszczają bazę. Nagle na niebie pojawia się Sokół wraz z posiłkami - Bespin Banditem, Starhookiem 10, Hyperspace Marauderem i trzema X-wingami, które niszczą AT-AT. Starhook ląduje i zabiera ocalałych rebeliantów i wszyscy razem odlatują z planety. W trakcie ucieczki atakują ich jeszcze ocaleli członkowie Mrocznej Elity w swoich Howlrunnerach ale przyjaciele uciekają w nadprzestrzeń.

Statki szczęśliwie trafiają do kosmicznego miasta Nespis VIII w systemach Aurilu. Okazuje się, że baza Pinnacle została ewakuowana i sztab Sojuszu został przeniesiony właśnie tu. Wszyscy witają się z Mon Mothmą i Ackbarem, a Leia udaje się pod opiekę lekarzy, ponieważ czuje zbliżający się poród. Rayf, Luke, Kam i Empatojayos oglądają malowidła opisujące czyny Jedi podczas wojny sithów, w miejscu, w którym Kam i Luke pierwszy raz się spotkali. Jedi rozmawiają o przyszłości zakonu, gdy nagle przerywa im Han informując, że urodził mu się kolejny syn. Gdy wszyscy odwiedzają Leię, ta nadaje swojemu synowie imię - Anakin, po jego dziadku.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1995, 23 maja USA --- Dark Horse Comics 24 strony Druk (miękka) 2,95 USD
1995, 1 sierpnia
(w Mroczne Imperium II (wydanie zbiorcze))
USA 978-1-56971-119-4 Dark Horse Comics 168 stron Druk (miękka) $17,95
1996, 1 lutego
(w Mroczne Imperium II (wydanie zbiorcze))
USA 978-1-56971-146-0 Dark Horse Comics 168 stron Druk (twarda) $99,95
1997
(w Star Wars 6/1997)
Polska --- TM-Semic 48 stron Druk (miękka) 3,95 PLN
2006, 13 września
(w Mroczne Imperium II: Kres Imperium)
USA 9781593075262 Dark Horse Comics 208 stron Druk (miękka) 19,95 USD
2010, 22 września
(w Dark Empire Trilogy)
USA 9781595826121 Dark Horse Comics 352 strony Druk (twarda) 29,99 USD
2017, 24 maja
(w Mroczne Imperium II: Kres Imperium)
Polska 9788328118874 Egmont Polska 204 strony Druk (miękka) 69,99 PLN

Linki zewnętrzne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]