Kam Solusar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Kam Solusar
Rasa: Człowiek
Wzrost: 190 cm
Kolor włosów: Białe
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Kam Solusar był członkiem pierwszej grupy Jedi wyszkolonych przez Luke'a Skywalkera w akademii Jedi na Yavinie 4. Później poślubił Tionnę oraz doszedł do rangi mistrza, a następnie oboje zajmowali się szkoleniem uczniów na Ossusie i zasiadali w Radzie Jedi.

Biografia

Wczesne lata

Kam był synem mistrza Ranika Solusara, który wyszkolił go na rycerza Jedi. Jednak po powstaniu Imperium przeszedł na ciemną stronę i stał się poplecznikiem Palpatine'a. Po śmierci imperatora za sprawą Luke'a Skywalkera wrócił na jasną stronę.

Szkolenie na Yavinie 4

Podczas tworzenia Nowego Zakonu Jedi przez Luke'a Skywalkera był w pierwszej grupie, która odbyła szkolenie na Yavinie 4. Posiadał miecz świetlny o fioletowej klindze. Już od początku pomagał Luke'owi przy szkoleniu. Uczył Corrana Horna i Marę Jade walki na miecze świetlne.

Późniejsze losy

Przed wojną z Yuuzhan Vongami pobrał się z Tionną. Wraz z żoną brał udział w przygotowaniach i ceremonii ślubnej Luke'a i Mary na Coruscant, gdzie podczas walki z Corranem Hornem udzielał rad Skywalkerowi. Podczas Konklawe na Zonamie Sekot zdecydowano o budowie nowego Prakseum Jedi na Ossusie, którym miał opiekować się Kam ze swoją żoną.

Druga galaktyczna wojna domowa

Podczas pogrzebu Mary został na Ossusie razem z żoną, sześcioma młodymi rycerzami Jedi oraz młodzikami szkolonymi w tym Prakseum. W tym czasie Jacen Solo wysłał na Osussa batalion SGS, pod pretekstem ochrony uczniów. Solusarowie dla ochrony młodzików nie stawiali oporu napastnikom.

Gdy Jedi uciekli z pola bitwy o Kuat, major Serpa otrzymał rozkaz zabicia wszystkich dorosłych członków Zakonu. Gdy młodzicy zostali wyprowadzeni na główny dziedziniec, wybiegła do nich mistrzyni Tionna. Po chwili rozmowy major przestrzelił dwie nogi i rękę kobiety. Jej mąż wybiegł do niej razem z dwoma rycerzami - Ozlo i Jerga. Znajdujący się na pobliskich dachach snajperzy ostrzelali ich, trzykrotnie trafiając w klatkę piersiową Solusara. Mimo odniesionych ran, Kam nie zginął.

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.