Zapraszamy do udziału w konkursie


Tionna Solusar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Tionna.jpg
Tionna Solusar
Miejsce pochodzenia: Rindao
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Przynależność: Nowy Zakon Jedi
Profesja: Rycerz Jedi
Tionna Solusar była członkinią pierwszej grupy Jedi wyszkolonych przez Luke'a Skywalkera w akademii Jedi na Yavinie 4.

Biografia

Wczesne życie

Tionna pochodziła z planety Rindao. O Mocy dowiedziała się od babci, która zaszczepiła w Tionnie zamiłowanie do legend i opowieści Jedi. Informacja o tym, że babcia Tionny zna i opowiada historie o Jedi rozeszła się po planecie. Z tego powodu starsza historyczka została zastrzelona przez szturmowców Imperium.

Życie jako Jedi

Tionna odleciała z planety w poszukiwaniu informacji o Jedi. Została zauważona przez Luke'a Skywalkera. Mężczyzna miał nadzieję, że razem z Tionną uda mu się poznać starożytne techniki Jedi. Została rycerzem Jedi, choć jej wrażliwość na Moc była bardzo ograniczona. Została w Prakseum na Yavinie 4 jako administratorka i historyczka Jedi. Zakochała się tam w Kamie Solusarze. Pobrali się na krótko przed tym, jak Yuuzhan Vongowie zaatakowali galaktykę.

Po inwazji

Po wojnie z Yuuzhan Vongami Tionna prowadziła akademię Jedi na Ossusie.

Druga galaktyczna wojna domowa

Gdy Jacen Solo przysłał oddział majora Serpy na Ossusa, mistrzyni, dla dobra młodych uczniów, nie stawiała oporu. Jednak gdy Jedi opuścili pole bitwy o Kuat, major dostał rozkaz zabicia jeńców. Tionna sprzeciwiła się jako pierwsza, co sprowokowało Serpę, który postrzelił ją i odciął jej rękę. Gdy Tionna leżała na ziemi, zjawił się jej mąż wraz z dwoma innymi rycerzami Jedi, jednakże zostali oni pokonani.

Źródła