Mroczne Imperium, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Mroczne Imperium, część 1
Dark Empire 1: The Destiny of a Jedi
Scenariusz: Tom Veitch
Ilustracje: Cam Kennedy
Kolory: Cam Kennedy
Tusz: Cam Kennedy
Litery: Todd Klein
Ilustracja na okładce: Dave Dorman
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
12 grudnia 1991
Wydanie polskie: TM-Semic 1997
( w Star Wars 1/1997)
Przekład: Katarzyna Rustecka
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne Imperium
Zeszyt/Tom: 1 z 6
Następny: Mroczne Imperium, część 2
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 10 ABY


Mroczne Imperium, część 1 (ang. Dark Empire 1: The Destiny of a Jedi) to pierwszy zeszyt serii komiksowej Mroczne Imperium, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. Komiks ukazał się w grudniu 1991 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce został wydany w 1997 roku w czasopiśmie Star Wars w numerze 1/1997 dzięki oficynie TM-Semic.

Jest to też pierwsza publikacja wydana przez Dark Horse Comics pod szyldem marki Star Wars.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Six years after Return of the Jedi, the Rebel Alliance has established a New Republic over three-fourths of the galaxy. The surviving Imperial Forces are torn by civil war and harassed by rebel attacks. One of these raids ends in disaster: Luke Skywalker and Lando Calrissian are shot down over the former Imperial City. When news reaches Han Solo and Leia Organa, they rush to the rescue...(along with Wookie Chewbacca and droid C3PO, of course!) But there's something else rushing toward the Imperial City...something that wants Luke. - (Dark Horse Comics, 1991)

Streszczenie

Z nadprzestrzeni w systemie cesarskim wychodzi Millennium Falcon, z obstawą dwóch rebelianckich fregat - Rebel Star i Antares 6. Niestety natrafiają na szczątki po kosmicznej bitwie. Millennium Falcon i Antares odnajdują drogę między wrakami, lecz Rebel Star nie ma takiego szczęścia. W skład załogi Millennium Falcona wchodzą Han Solo, Leia Organa Solo, Chewbacca i C-3PO. Decydują się wylądować w imperialnej stolicy, gdzie trwa zażarta bitwa pomiędzy zbuntowanymi cesarskimi oddziałami, a siłami lojalnymi wobec Wewnętrznego Kręgu Imperatora. Po środku cesarskiego miasta leży wrak Liberatora wokół którego zebrały się siły rebeliantów. Millennium Falcon ostrzeliwuje cesarskie wojska atakujące rebeliantów i wkrótce bezpiecznie ląduje w pobliżu Gwiezdnego Niszczyciela. Następuje spotkanie załogi Millennium Falcona z załogą Liberatora, lecz wśród rozbitków nie ma Luke'a. Powitanie przerywa atak małej armii handlarzy złomu. Gdy droidy ostrzeliwują rebeliantów, sępy dobierają się do statku Hana. Gdy Han przenosi ogień z droidów na złodziei, renegaci wypuszczają na rebeliantów bojowe psy - neki. Leia zaczyna za pomocą Mocy siać zamęt w prostych umysłach zwierząt. Nagle wszystkie neki padają, a w ruinach pojawia się Luke. Kolejnym ruchem ręki niszczy droidy. W tym momencie za jego plecami pojawia się machina krocząca AT-AT, która zaczyna w niego strzelać. Jednakże nie jest ona przeciwnikiem dla Jedi. Luke odbija mieczem świetlnym strzały AT-AT i Mocą powala maszynę na ziemię. Później wita się z przyjaciółmi, lecz nie chce z nimi wracać. Tłumaczy, że czuje jak ktoś lub coś używa ciemnej strony Mocy. Nagle z nadprzestrzeni nad Coruscant wyłania się potężny sztorm energetyczny. Załoga Millennium Falcona, wraz z uratowanym Lando Calrissianem, Wedge'em Antillesem i resztą załogi Gwiezdnego Niszczyciela wsiada na pokład i opuszcza planetę. Natomiast Luke i R2-D2 zostają wessani przez sztorm.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1991, 12 grudnia USA --- Dark Horse Comics 24 strony Druk (miękka) 2,95 USD
1997
( w Star Wars 1/1997)
Polska --- TM-Semic 48 stron Druk (miękka) 4,95 PLN

Linki zewnętrzne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]