Mroczne Imperium, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Mroczne Imperium, część 4
Dark Empire 4: Confrontation on the Smugglers' Moon
Scenariusz: Tom Veitch
Ilustracje: Cam Kennedy
Kolory: Cam Kennedy
Tusz: Cam Kennedy
Litery: Todd Klein
Ilustracja na okładce: Dave Dorman
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
1 czerwca 1992
Wydanie polskie: TM-Semic 1997
( w Star Wars 2/1997)
Przekład: Katarzyna Rustecka
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne Imperium
Zeszyt/Tom: 4 z 6
Poprzedni: Mroczne Imperium, część 3
Następny: Mroczne Imperium, część 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 10 ABY


Mroczne Imperium, część 4 (Dark Empire 4: Confrontation on the Smugglers' Moon) to czwarty zeszyt serii Mroczne Imperium, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars numer 2/1997.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Betrayed by their friends and pursued by everyone's favorite bounty hunter, Han and Leia try to escape from Nar Shaddaa. Meanwhile, the Rebels in combat over the planet Calamari receive aid from an unexpected source, and Luke falls deeper into the grip of the Dark Side! - (Dark Horse Comics, 1992)

Streszczenie

W swojej kryjówce na Nar Shaddaa Han Solo, razem z Leią zastają Bobę Fetta, Dengara i Mako Spince'a. Małżonkom udaje się uciec na startującego już Starlight Intrudera. Leia otwiera prezent od dawnej Jedi i okazuje się, że jest to antyczny miecz świetlny. Gdy Leia chwyta miecz, ukazuje się jej Luke dowodzący imperialną armią.

Nad Kalamarem nadal trwa bitwa. Baza Pinnacle przysyła swoje rezerwy, w tym nowe E-wingi. Nagle na dowodzącym Pogromcy Światów - Silencerze-7 zaczyna się coś dziać. Zostaje on wyłączony przez komputer głównego układu sterowania z planety Byss.

W tym samym momencie Salla przeprowadza Intrudera przez pole ochronne Byss. Tuż za nim przez pole próbuje przejść również Slave II, ale zostaje zauważony przez kontrolę lotów. Nagle zamknięte pole poważnie uszkadza statek Fetta. Gdy Starlight Intruder ląduje, Millennium Falcon odłącza się od niego i leci do wieży, w której Leia wyczuwa obecność brata. W doku czekają już imperialni strażnicy. Gdy Leia, Han, Chewbacca i C-3PO wysiadają, Salla startuje i ucieka Falconem. Przyjaciele trafiają do laboratorium klonowania, w którym czekają Skywalker i Palpatine. Leia włącza miecz świetlny Vimy, ale Imperator niszczy go Mocą. Rozgniewana Jedi uderza w Sitha fragmentem wentylatora, ale i to się jej nie udaje. Zostaje powalona błyskawicami Mocy. W złości Han atakuje Luke'a oskarżając go o zdradę. Luke chwyta dawnego kompana za gardło i unosi nad ziemię karząc mu się uspokoić.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1992, 1 czerwca USA --- Dark Horse Comics 24 strony Druk (miękka) 2,95 USD
1997
( w Star Wars 2/1997)
Polska --- TM-Semic 48 stron Druk (miękka) 3,95 PLN

Linki zewnętrzne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]