Mroczne Imperium, część 5

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Mroczne Imperium, część 5
Dark Empire 5: Emperor Reborn
Scenariusz: Tom Veitch
Ilustracje: Cam Kennedy
Kolory: Cam Kennedy
Tusz: Cam Kennedy
Litery: Todd Klein
Ilustracja na okładce: Dave Dorman
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
18 sierpnia 1992
Wydanie polskie: TM-Semic 1997
( w Star Wars 3/1997)
Przekład: Katarzyna Rustecka
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne Imperium
Zeszyt/Tom: 5 z 6
Poprzedni: Mroczne Imperium, część 4
Następny: Mroczne Imperium, część 6
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 10 ABY


Mroczne Imperium, część 5 (Dark Empire 5: Emperor Reborn) to piąty zeszyt serii Mroczne Imperium, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars numer 3/1997.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Captured by the Emperor, Leia discovers that he holds hostage an even greater treasure: a mysterious and intelligent artifact called the Jedi Holocron. With both the Holocron and Luke Skywalker under his control, there's no limit to what the Emperor can do! Written by Tom Veitch, with painted art by Cam Kennedy and painted cover by Dave Dorman. Don't miss out on the hottest series this side of Tatooine! - (Dark Horse Comics, 1992)

Streszczenie

Kantyna w wojskowej placówce na Byss. Salla Zend ukryła Millennium Falcona w Hyperspace Marauderze należącym do Lo Khana i jego przyjalciela Luwingo. Nagle Shug odbiera sygnał od Hana, który tłumaczy, że jego plan nie wypalił i podaje swoje współrzędne. Salla i Shug biegną do Sokoła, kiedy zauważają, że Maraudera skanuje akurat droid łowca-zabójca. Udaje im się wystartować, ale Sokół zostaje wciągnięty do wnętrza sondy.

Tymczasem Palpatine pokazuje Lei holokron Jedi. Gdy Leia trzyma holokron, ten uaktywnia się i pokazuje Boda Baasa. Leia pomaga Palpatine'owi położyć się i nagle przewraca jego łóżko, po czym wybiega z komnaty zabierając ze sobą holokron.

Luke otrzymuje raport na temat utraty trzech Pogromców Światów, z którego wynika, że ktoś majstrował przy głównym sygnale kontroli. Przekonuje składającego mu raport oficera, żeby zachował to dla siebie. Odprawia go i kiedy ładuje dane do pamięci R2-D2, pojawia się Leia. Luke tłumaczy jej, że dzięki jej przybyciu na Byss udało mu się przełamać ucisk ciemnej strony. Brat zabiera Leię do windy, która ma zwieźć ich na poziom więzienny do jej męża.

Han stojąc na grzbiecie Chewiego próbuje przepiłować kraty w oknie celi. Nagle zauważa, że jest obserwowany przez droida łowcę-zabójcę. Droid strzela i rozwala ścianę więzienia. Okazuje się, że to Shug i Salla przejęli kontrolę nad droidem. Han i Chewbacca przechodzą po rampie do sondy, kiedy w wyrwie za nimi pojawia się Luke. Leia przekonuje męża, że jej brat nie jest zdrajcą i wszyscy wsiadają na pokład Sokoła Millenium. Po skoku w nadprzestrzeń Luke tłumaczy, że załadował do pamięci R2 kody zakłócające Pogromców Światów, a potem znika - okazuje się, że cały czas jest na Byss.

W laboratorium klonowania Jedi jest świadkiem śmierci Palpatine'a. Wiedząc, że zaraz zmartwychwstanie jako klon, Luke zaczyna niszczyć ich ciała. Niszczy wszystkie poza jednym - nowym Imperatorem. Obaj chwytają miecze świetlne i zaczynają pojedynek. Sith wytrąca Luke'owi miecz i powala go na ziemię, po czym każe mu wstać. Tłumaczy, że chce odzyskać swój holokron i dziecko Lei oraz zniszczyć Rebelię.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1992, 18 sierpnia USA --- Dark Horse Comics 24 strony Druk (miękka) 2,95 USD
1997
( w Star Wars 3/1997)
Polska --- TM-Semic 48 stron Druk (miękka) 3,95 PLN

Linki zewnętrzne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]