Mroczne Imperium, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Mroczne Imperium, część 3
Dark Empire 3: The Battle for Calamari
Scenariusz: Tom Veitch
Ilustracje: Cam Kennedy
Kolory: Cam Kennedy
Tusz: Cam Kennedy
Litery: Todd Klein
Ilustracja na okładce: Dave Dorman
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
1 kwietnia 1992
Wydanie polskie: TM-Semic 1997
( w Star Wars 2/1997)
Przekład: Katarzyna Rustecka
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne Imperium
Zeszyt/Tom: 3 z 6
Poprzedni: Mroczne Imperium, część 2
Następny: Mroczne Imperium, część 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 10 ABY


Mroczne Imperium, część 3 (Dark Empire 3: The Battle for Calamari) to trzeci zeszyt serii Mroczne Imperium, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars w numerze 2/1997.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
A war for the planet Calamari erupts over that planet's surface, already threatened by the massive World Destroyers. While Lando and Wedge take on the Imperial stormtroopers, Leia is tormented by visions of Luke being sucked into the darkness. Meanwhile, it seems that Han has run into some "old friends"! - (Dark Horse Comics, 1992)

Streszczenie

Z nadprzestrzeni nad Mon Calamari wynurza się Gwiezdny Niszczyciel na czele rebelianckiej floty. Działa Emancipatora niszczą Gwiezdny Niszczyciel Allegiance. X-wingi zaczynają atakować Pogromców Światów. Nagle jeden z Pogromców unosi się i atakuje Emancipatora wciągając go w swoje trzewia. Przerażony Lando zarządza ewakuację Niszczyciela.

Tymczasem w Bazie Pinnacle Leia ma wizję Dartha Vadera, jednak przemienia się on w Luke'a. Brat próbuje wytłumaczyć siostrze, że musi podążyć ścieżką ciemnej strony aby ostatecznie zniszczyć Palpatine'a. Wizję nagle przerywa obecność mrocznego Sitha, a Leia pada na podłogę.

W hangarze Han przedstawia nowym rekrutom E-wingi. W pewnym momencie pojawia się Mon Mothma i tłumaczy mu co stało się jego żonie. Han spotyka się z Leią w oddziale szpitalnym i zostaje przez nią namówiony na wyprawę do Głębokiego Jądra Galaktyki. Leia czuje, że to właśnie tam znajduje się jej brat. Pierwszym przystankiem Millennium Falcona będzie jednak Nar Shaddaa. Wkrótce załogę Millenium Falcona wita tam dawny znajomy Hana - Mako Spince oraz łowcy nagród wysłani przez Huttów. Małżonkowie Solo uciekają im jednak i ukrywają się w warsztacie kolejnego znajomego. Czeka tam na nich Shug Ninx i Salla Zend, którzy zgadzają się wynająć swojego Starlight Intrudera na lot do Głębokiego Jądra. Han z żoną udaje się do swojej kryjówki po sprężarki napędu. Po drodze spotykają Vimę - staruszkę, która rozpoznaje w Lei Jedi i daje jej prezent. W kryjówce byłego przemytnika czeka jego robot Zeezee, który od razu anonsuje mu gościa - Bobę Fetta.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1992, 1 kwietnia USA --- Dark Horse Comics 24 strony Druk (miękka) 2,95 USD
1997
( w Star Wars 2/1997)
Polska --- TM-Semic 48 stron Druk (miękka) 3,95 PLN

Linki zewnętrzne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]