Mroczne Imperium II, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Mroczne Imperium II, część 4
Dark Empire II 4: Battle on Byss
Scenariusz: Tom Veitch
Ilustracje: Cam Kennedy
Litery: Todd Klein
Redakcja:
Ilustracja na okładce: Dave Dorman
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
21 marca 1995
Wydanie polskie: TM-Semic
1997
(w Star Wars 5/1997)
Przekład: Katarzyna Rustecka
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne Imperium II
Zeszyt/Tom: 4 z 6
Poprzedni: Mroczne Imperium II, część 3
Następny: Mroczne Imperium II, część 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 10 ABY


Mroczne Imperium II, część 4 (Dark Empire II 4: Battle on Byss) to czwarty zeszyt serii Mroczne Imperium II, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars w numerze 5/1997.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
In the fourth chapter of this epic series, Luke Skywalker discovers an ancient, powerful Jedi relic among the ruins of the planet Ossus. But can he get off the planet with it, or even with his life? The Emperor's Darksiders are hot on Luke's tail, and he must battle for his life before he can battle for the galaxy!

Meanwhile, in another part of the galaxy, Lando Calrissian and a team of Rebel commandos take the fight to the enemy camp. Hidden within a shipment of War Droids spacebound for the Emperor's throneworld, they're going to take down the Empire or go down themselves! It's kamikazee-fighting, Calrissian style!(Dark Horse Comics, 1995)

Streszczenie

Na pokładzie imperialnego frachtowca Reliance znajduje się dostawa Viper Automadonów. Nikt nie spodziewa się, że są one nafaszerowane rebeliantami. W jednym z nich Lando Calrissian i Zevulon Veers powtarzają plan ataku. Tymczasem, podczas wizytacji nowego Działa Galaktycznego, Palpatine dowiaduje się, że Sedriss i Vill Goir zginęli. Natychmiast mianuj nowego egzekutora - Xecra Nista, a jego zastępcą zostaje Tedryn-Sha. Obu obdarowuje Mocą Ciemnej Strony. To wydarzenie wyczuwa nawet Luke Skywalker na planecie Ossus. Chwilę później zostaje on wprowadzony przez Rayfa Ysannę do dawnej biblioteki Jedi. Tam odnajduje wiele starożytnych ksiąg, z których jedna dotyczy bitewnej medytacji Jedi. Jem Ysanna mówi Luke'owi, że chce zostać Jedi, a ten obiecuje, że porozmawia z wodzami Ysannów. Później wodzowie, choć niechętnie, zgadzają się żeby Rayf i Jem zostali uczniami Luke'a, więc wszyscy razem odlatują Jedi Explorerem do bazy Pinnacle.

Tymczasem Millennium Falcon goniony przez łowców nagród, a wśród nich samego Bobę Fetta wlatuje w międzygwiezdną chmurę gazu. Fett decyduje się zaczekać aż Sokół wróci ale Han Solo wyprowadza swój statek na drugą stronę chmury. Okazuje się, że trafiają do Ganathanu, w układzie Ganath - planety od dawna odciętej od reszty Galaktyki. Tam bohaterowie spotykają napędzany parą okręt wojenny Robida Colossus, który odholowuje ich do portu stołecznego Ganathanu. W porcie czeka już król Ghanatu - Empatojayos Brand, który poznaje w Vimie-Da-Bodzie i Lei Organie Solo Jedi. Vima i Leia również wyczuwają Moc w Brandzie. Empatojayos opowiada im jak został królem Ganathu, a oni w zamian opowiadają o śmierci Vadera i upadku Imperium.

W zupełnie innym miejscu - barze pilotów na Byss, Salla Zend i Shug Ninx dowiadują się, że Starlight Intruder został rozebrany na części i przetopiony. W tej chwili z Reliance wypakowywane są nowe droid bojowy. Gdy już wszystkie stoją na terminalu, rebelianci włączają je od środka i rozpoczynają atak. Salla i Shug obserwują z okna kantyny, jak droidy zmierzają do cytadeli Imperatora. Gdy podwładni Palpatine'a przekazują mu informacje o ataku, ten nie przejmuje się, tylko każe wypuścić przeciwko agresorom Chrysalisy.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1995, 21 marca USA --- Dark Horse Comics 24 strony Druk (miękka) 2,95 USD
1995, 1 sierpnia
(w Mroczne Imperium II (wydanie zbiorcze))
USA 978-1-56971-119-4 Dark Horse Comics 168 stron Druk (miękka) $17,95
1996, 1 lutego
(w Mroczne Imperium II (wydanie zbiorcze))
USA 978-1-56971-146-0 Dark Horse Comics 168 stron Druk (twarda) $99,95
1997
(w Star Wars 5/1997)
Polska --- TM-Semic 48 stron Druk (miękka) 3,95 PLN
2006, 13 września
(w Mroczne Imperium II: Kres Imperium)
USA 9781593075262 Dark Horse Comics 208 stron Druk (miękka) 19,95 USD
2010, 22 września
(w Dark Empire Trilogy)
USA 9781595826121 Dark Horse Comics 352 strony Druk (twarda) 29,99 USD
2017, 24 maja
(w Mroczne Imperium II: Kres Imperium)
Polska 9788328118874 Egmont Polska 204 strony Druk (miękka) 69,99 PLN

Linki zewnętrzne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]