Prorocy ciemnej strony

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Najwyższy prorok - Kadann

Prorocy ciemnej strony to kult ciemnej strony Mocy, który powstał na planecie Dromund Kaas. Został on zapoczątkowany przez lorda Sithów Dartha Millenniala.

Prorocy byli szkoleni w zakresie korzystania z ciemnej strony Mocy. Wykorzystywali ją do sięgania w przyszłość. W czasach Imperium Galaktycznego na ich czele stał Kadann, noszący miano najwyższego proroka. Prorocy posiadali czarne brody i nosili lśniące, czarne szaty. Prorocy przewidzieli rzekomo dokładny czas i miejsce zniszczenia Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów oraz wiele innych wydarzeń. Kiedy grupa stałą się częścią Imperium Galaktycznego i została zatrudniona przez Palpatine'a, prorocy uzyskali miano magów imperatora. Prorokom udało się wskrzesić lorda Sithów, Dartha Maula, lecz nie wiadomo dokładnie jak udało im się to osiągnąć. Chcieli, by Maul zabił Dartha Vadera i stał się ponownie uczniem imperatora.

Kręgi wtajemniczenia

Kręgi wtajemniczenia były systemem hierarchizacji struktur Sekretnego Zakonu Imperium, służącego Prorokom ciemnej strony.

Podział

  • pierwszy krąg
  • drugi krąg
  • trzeci krąg
  • czwarty krąg
  • wewnętrzny krąg

O awansie z jednego kręgu do drugiego decydowały zasługi, doświadczenie, oraz szczątkowa chociaż wrażliwość na Moc. Tajemnicą pozostaje, jakie kompetencje miały poszczególne kręgi oraz ilu liczyły członków, jak również na ile realną władzą czy wpływami dysponowali należący doń ludzie.

Źródła