Zapraszamy do udziału w konkursie


Crix Madine/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Madine.jpg
Crix Madine
Data i miejsce śmierci: 12 ABY
Miejsce pochodzenia: Korelia
Rasa: Człowiek
Wzrost: 170 cm
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Crix Madine był imperialnym, a następnie rebelianckim dowódcą wojskowym. Brał udział w wielu akcjach bojowych, w tym planował atak na Drugą Gwiazdę Śmierci. Został zabity przez Hutta Durgę w 12 ABY.

Biografia

Służba dla Imperium

Crix Madine urodził się na Korelii, prawdopodobnie jakiś czas przed 31 BBY. Ukończył imperialną Akademię Raithal i został włączony do służby w Armii Imperialnej. Po kilku błyskotliwych sukcesach, został wyznaczony na dowódcę specjalnego oddziału Komandosów Imperium. Dowodził nimi w wielu misjach, jednak miał coraz większe wątpliwości, co do słuszności działań Imperatora Palpatine'a.

Komplikacje

Po bitwie o Yavin, Crix coraz bardziej zbliżał się do rosnącej w siłę Rebelii. Kolejne zadania, wyznaczane mu przez Imperium, coraz bardziej kłóciły się z jego moralnością. W końcu, w roku 1 ABY, Madine podczas jednej z misji treningowych opuścił szeregi Imperium. W następnych miesiącach, musiał ukrywać się przed dawnymi zwierzchnikami, o swojej ucieczce nie mógł poinformować nawet narzeczonej, korelianki Kerreio. Udało mu się jedynie przekazać rebeliantom informacje o projekcie Mrocznych Szturmowców. Niedługo później został jednak schwytany przez generała Roma Mohca i osadzony w więzieniu. Przed egzekucją uratował go Kyle Katarn oraz Eskadra Łotrów.

Sojusz Rebeliantów

Po tych wydarzeniach, Crix Madine na dobre dołączył do Rebelii. Dzięki poparciu generała Rieekana, Korelianin szybko awansował w hierarchii. Dzięki świetnej znajomości imperialnych strategii, odniósł wiele znaczących zwycięstw. Jego taktyki były wykorzystywane przez rebeliantów w całej galaktyce. Dowodził oddziałami między innymi w bitwach o Gerrard V, Fondor, Destrillion i Dubrillion.

Po tych sukcesach, został wyznaczony na jednego z dowódców podczas bitwy o Endor. W ramach tej operacji kierował zdobyciem promu Tydirium. Następnie planował atak na generator osłon na leśnym księżycu Endora i rajd myśliwców na Gwiazdę Śmierci.

Nowa Republika

Po upadku Imperium i rozwiązaniu Rebeli, Crix pozostał w służbie Nowej Republiki. Jakiś czas później został mianowany szefem Wywiadu Nowej Republiki. Brał udział między innymi. w pierwszej bitwie o Coruscant i bitwie o Kalamar. W 12 ABY, Crix poprowadził zespół, mający zebrać informacje o projekcie Miecz Ciemności. Został jednak schwytany i zabity przez Hutta Durgę.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Crixa Madine'a.