Bossk'wassak'Cradossk

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Bossk)
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Bossk'wassak'Cradossk
Miejsce pochodzenia: Trandosha
Rasa: Trandoshanin
Wzrost: 190 cm
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Pomarańczowy
Kolor skóry: Zielona
Przynależność:
Profesja: Łowca nagród
Bossk'wassak'Cradossk, powszechnie znany jako Bossk, był trandoshańskim łowcą nagród pochodzącym z Trandoshy. Jako Trandoshianin wychowany do polowania był jednym z najlepszych łowców nagród czasów wojen klonów i galaktycznej wojny domowej. Często pracował z Bobą Fettem i Dengarem. Posiadał on statek Hound's Tooth. W 3 ABY przyjął zlecenie na kapitana Hana Solo.

Biografia

Młodość

Był on synem Cradosska który był znany z polowania na Wookiee. Od najmłodszych lat był szkolony w tropieniu i polowaniu.

Wojny klonów

Boba i pozostali łowcy.

Podczas wojen klonów Bossk działał z Bobą, Castasem i Aurrą Sing. Boba chciał się zemścić na Mace Windu za zabicie jego ojca Jango. Boba próbował zabić Mace na Endurance, ale nie udało mu się, lecz przez niego Venator spadł na Vanqor. Spadł razem z nim admirał Shoan Kilian i komandor Ponds. Młody Fett chciał się upewić że Jedi nie żyje , ale nie wiedział że Windu zbiegł. Kiedy Windu i Anakin znaleźli na Vanquor wrak Endurance, na którego pokładzie mieli nadzieję znaleźć ocalałą załogę z admirałem Killianem na czele, Boba zastawił na nich pułapkę. W hełmie Jango zamontował bombę, która spowodowała uwięzienie obu Jedi pod gruzami. Aby upewnić się, że Mace nie żyje, Boba, Aurra i Castas wyruszyli do wraku. Nie wiedzieli, że Anakin wysłał na Coruscant Artoo, by sprowadził pomoc. Astromechowi udało się zmylić trójkę i wystartować. Boba był przekonany, że Windu przeżył. Slave I wyruszył w pościg, jednak statkowi pilotowanemu przez Artoo udało się uciec i sprowadzić na pomoc klony, mistrza Plo Koona i Ahsokę Tano.

Załoga Slave'a I wylądowała na Florrum, gdzie Boba został przedstawiony Hondo Ohnace. W międzyczasie Jedi dowiedzieli się, gdzie przebywają łowcy. Ahsoka i Plo Koon wyruszyli na ich spotkanie. Kiedy sprawy zaczęły układać się nie po jej myśli, Aurra uciekła, zostawiając Bobę na ich łasce. Koon zaprowadził młodego człowieka do Ohnaki, mając nadzieję, że ten przekona go do wyjawienia gdzie Sing trzyma zakładników. Wkrótce Kilian i drugi klon (komandor Ponds został w międzyczasie zabity przez Aurrę) zostali uwolnieni, zaś Boba i Bossk trafili do więzienia na Coruscant.

W 20 BBY Bossk otrzymał zlecenie wraz z grupą łowców nagród: Bobą Fettem, Latts Razzi, Dengarem, droidem C-21 Highsingerem oraz Okedem od belugańskiego majora, nazywającego się Rigosso. Ich zadaniem była ochrona pociągu z cennym towarem na planecie Quarzite. Gdy Oked został zabity przez Asajj Ventress za nachalność, Fett przyjął Dathomiriankę do zespołu, jako że potrzebna była szóstka łowców. Przylecieli więc na miejsce Hound's Toothie na miejsce. W trakcie transportu ładunku, pociąg został napadnięty przez wojowników rasy Kage. Podczas walki z pociągu wypadali kolejni łowcy, przez co w pociągu został tylko Fett oraz Asajj. W międzyczasie okazało się jako cennym towarem jest dziewczyna, Pluma Sodi. Po rozprawieniu się z napastnikami Fett został sam na sam z Asajj. Oznajmił jej, że mimo iż jako jedyni zostali na pokładzie w trakcie zlecenia, to każdy z szóstki najemników dostanie swoją działkę kredytów po równo. Ta wypowiedź spowodowała konflikt między młodym Bobą a Ventress, w którego wyniku kobieta skrępowała linami łowcę nagród i zamknęła w skrzyni oddając go później królowi Otua Blankowi. Ventress odebrała za to nagrodę, przekazując później resztę członkom zespołu Fetta. Później Bossk odleciał.

Galaktyczna wojna domowa

Zlecenie na Executorze

Wiele lat później, w 3 ABY Bossk przyjął zlecenie na Hana Solo wraz z dorosłym już Bobą Fettem, Dengarem, IG-88, 4-LOMem i Zuckussem. W tym celu spotkał się na supergwiezdnym niszczycielu, Executorze. Mimo że próbował, został uprzedzony przez jego dawnego wychowanka, Bobę.

Wyposażenie

Bossk, jako znany łowca nagród, posiadał spory wachlarz wyposażenia. Zaliczały się do niego: granaty dioxytowe, miny-pułapki, mikro-wyrzutnia granatów Relby-v10 i statek, Hound's Tooth. Jego karabin miał opcje granatnika, dzięki któremu mógł siać zniszczenie.

Źródła