Wookiee

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Pomóż mi, Obi-Wanie Kenobi. Jesteś moją jedyną nadzieją.

Ten artykuł potrzebuje przypisów.


Uwaga! Niektóre sekcje tego artykułu, lub też cały artykuł muszą zostać opatrzone odpowiednimi przypisami. Pomóż nam ulepszyć ten artykuł i dodaj do niego przypisy.

Wookiee
Planeta macierzysta: Kashyyyk
Język: Shyriiwook
Wzrost: Około 200 cm
Kolor futra/włosów: Brązowe, czarne
Cechy charakterystyczne: Owłosienie na całym ciele
Zdolności: Wyjątkowa siła w porównaniu do innych ras
Wookiee to rasa zamieszkująca planetę Kashyyyk. Była to rasa, która miała nadzwyczajną siłę, mierzyła około 2 metry wzrostu i posiadała futro na całym ciele, zwykle koloru brązowego, a czasami czarnego. Wookiee byli rasą, która szczególnie szanowała roślinność swojej planety. Nie korzystali z wysoko zaawansowanej technologii i mieszkali w drewnianych wioskach, ale posiadali uzbrojenie takie jak kusza energetyczna czy wibroostrza, dzięki którym mogli się obronić przed bardziej zaawansowanymi technologicznie przeciwnikami. Mówili w języku shyriiwook, a nie jak większość ras basicem, więc czasami występowały problemy z porozumieniem się, ale ludzie mogli nauczyć się nauczyć tego języka. Przez wojny w galaktyce Wookie byli atakowani na Kashyyyku, ale tylko w skutku walk z Imperium zostali zniewoleni ze względu na swoją siłę i przez przydatną dla Imperium florę Kashyyyka.

Historia

W czasach Wielkiej Republiki, w trakcie Dnia życia Wookiee mieli duży problem, ponieważ po dostawie ozdób w kształcie kuli od nieznanego sprzedawcy z innej planety. Mieszkańcy planety Kashyyyk odczuwali napływ złej energii, na szczęście Wookiee Attichitcuku wezwał pomoc w postaci Jedi Nib Assek i jej padawana Burryaga którzy również wyczuli złą energię i postanowili zniszczyć ozdobne kule przez co uratowali planetę i ich mieszkańców


Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.