Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Wojownicy Kage

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wojownicy Kage.

Wojownicy Kage to zorganizowana grupa anarchistyczna walcząca z tyranem ich rodzinnej planety Quarzite - Otuą Blankiem.

Wyposażenie i ubiór

Standardowe wyposażenie wojownika rasy Kage to jedno lub dwa elektroostrza. Ubierali się się w tuniki i spodnie, na które zakładali lekką zbroję i ochraniacze. Nosi również nakrycia głowy, które odsłaniały tylko ich żółte oczy. Kage ujeżdżali olbrzymie milodony, które potrafiły na swoim grzbiecie transportować sporą ich ilość.

Walka

Wojownicy Kage woleli działając po cichu. Zakradali się do ofiary by ją wyeliminować. Potrafili dobrze wykorzystywać swoje umiejętności akrobatyczne. Często walczyli wręcz swoimi elektroostrzami, które wykorzystywali też jako broń miotaną.

Historia

Milodon i jego jeźdźcy rasy Kage.

Około roku 20 BBY próbowali uratować siostrę lidera grupy wojowników, Plumę Sodi, porwaną przez Belugan. Prawie się im to udało jednak ostatecznie powstrzymała ich Asajj Ventress. Pluma przemówiła jej do rozsądku. Stwierdziła, że łowczyni nagród robi to tylko dla pieniędzy i nie obchodzi ją los Plumy i innych Kage, zaproponowała jej więc nowy układ. Kobieta uwolniła dziewczynkę za pewna ilość kredytów. W ostatnich miesiącach wojen klonów, część Wojowników Kage przyłączyła się do Separatystów. Bracia Rackham i Coburn Sear byli odpowiednio kapitanem oraz pułkownikiem w armii Konfederacji.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!