Zapraszamy do udziału w konkursie


Mroczne czasy 3: Ścieżka donikąd, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes3.jpg
Mroczne czasy 3:
Ścieżka donikąd, część 3
Dark Times 3: The Path to Nowhere, Part 3
Scenariusz: Mick Harrison
Ilustracje: Douglas Wheatley
Kolory: Ronda Pattison
Litery:
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Douglas Wheatley
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
9 maja 2007
Wydanie polskie: Egmont Polska
6 października 2009
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne czasy
Zeszyt/Tom: 3 z 32
Poprzedni: Mroczne czasy 2: Ścieżka donikąd, część 2
Następny: Mroczne czasy 4: Ścieżka donikąd, część 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 19 BBY


Mroczne czasy 3: Ścieżka donikąd, część 3 (org. Dark Times 3: The Path to Nowhere, Part 3) to trzeci komiks serii komiksowej — Mroczne czasy, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
These are dark times indeed, when even the noblest of undertakings must rely on stealth, deception, and possibly the betrayal and abandonment of friends and loved ones.

Events have led Jedi Dass Jennir and his companion Bomo Greenbark to the planet Orvaxslave marketplace to the galaxy. There they face not only danger from the slavers and the Empire, but they must confront the awful truth that their goal may be beyond their reach.

Meanwhile, Darth Vader must deal with some unpleasant realities—and memories—of his own. Though he is a Dark Lord of the Sith, even he must bow before the power of the Emperor.(Dark Horse Comics, 2007)

Streszczenie

W rozmowie z Imperatorem Darth Vader wyraził niezadowolenie z sytuacji na Nowym Plympto, gdzie na szeroką skalę stosowane jest niewolnictwo. Przypomniał sobie bowiem, że kiedyś sam był niewolnikiem.

Na pokładzie Uhumele Dass Jennir i Bomo Greenbark omawiali szczegóły planu, podczas gdy kapitan statku rozmawiał z innymi pasażerami na temat tajnego towaru, który jest przewożony na pokładzie statku. Niedługo później na mostku odbyło się spotkanie załogi i dwóch gości, podczas której omówiono dokładnie szczegóły planu odbicia żony i córki Nosaurianina.

Po wylądowaniu na planecie Orvax IV rozpoczęła poszukiwania miejsca przetrzymywania więźniów. Podczas podróży bohaterowie natknęli się na rozdrażnionego stwora. Bestia została uspokojona przez Mezgrafa. Właściciel zaprzęgu zaalarmował służby porządkowe, gdyż podejrzewał, że bohaterowie mogą być zbiegłymi więźniami. Jednak po wyjaśnieniu przez Dassa Jennira sytuacji zostali oni przepuszczeni. Po chwili Bomo dostrzegł miejsce, gdzie byli przetrzymywani więźniowie i pobiegł tam. Po drodze został zatrzymany przez strażników rasy T'surr. Reszta bohaterów szybko pobiegła Nosaurianinowi na ratunek i w walce zabiła strażników. Bomo zapytał przetrzymywanych więźniów o członków swej rodziny i dowiedział się, że jego żona nie żyje, a córka została pojmana i zabrana w nieznanym kierunku...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2007, 9 maja USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2009, 6 października Polska --- Egmont Polska 120 stron Druk (miękka) 39,00 PLN


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]