Mroczne czasy 4: Ścieżka donikąd, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Mroczne czasy 4:
Ścieżka donikąd, część 4
Dark Times 4: The Path to Nowhere, Part 4
Scenariusz: Mick Harrison
Ilustracje: Douglas Wheatley
Kolory: Ronda Pattison
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Douglas Wheatley
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
18 lipca 2007
Wydanie polskie: Egmont Polska
6 października 2009
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne czasy
Zeszyt/Tom: 4 z 32
Poprzedni: Mroczne czasy 3: Ścieżka donikąd, część 3
Następny: Mroczne czasy 5: Ścieżka donikąd, część 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 19 BBY


Mroczne czasy 4: Ścieżka donikąd, część 4 (org. Dark Times 4: The Path to Nowhere, Part 4) to czwarty komiks serii komiksowej — Mroczne czasy, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
How many bad deeds can be justified by one good deed? In order to help his friend Bomo Greenbark, Jedi Dass Jennir has been forced into a series of questionable actions—and none is more potentially destructive than the one he now contemplates.

Or is this the true genius of Palpatine's evil? The Jedi, their status destroyed and their order broken, must now become outlaws and lawbreakers in order to do what was once considered their duty.

The dark times have barely begun, and already Dass Jennir is so engulfed in darkness, he wonders if he will ever find his way back!(Dark Horse Comics, 2007)

Streszczenie

Na planecie Orvax IV bohaterowie odnaleźli uwięzionych Nosaurian. Niestety Mesa została zabita, a Resa zabrana w nieznanym kierunku. Dass Jennir postanowił rozpocząć poszukiwania samodzielnie nakazując swym towarzyszom wrócić na statek.

W tym samym czasie nad planetą Nowy Plympton na pokładzie okrętu Exactor komandor Vill dowiedział się o zajściu na lądowisku i nakazał pozostawienie cywilnego statku w spokoju. Następnie był świadkiem przybycia na okręt Dartha Vadera.

Bomo Greenbark starał za wszelką cenę wydostać się ze statku, by szukać swej córki, ale został powstrzymany przez członków załogi.

W tym samym czasie Dass podróżował przez miasto szukając córki Boma. Dowiedział się, że została ona zabrana przez Orso Meeta. Udał się więc do jego mieszkania i zapytał o osobę, która kupiła córkę jego przyjaciela. Okazał się nią stały klient Dezono Qua z planety Esseles. Dass zabił Chagrianina i wyskoczył przez okno uciekając strzelającym do niego strażnikom. Wpadł przez oszklone okno do basenu, z którego natychmiast wyszedł udając się na zewnątrz. Tam został zauważony przez ściągających go strażników więc uciekł w ciemny zaułek i ukrył się używając swych mocy Jedi. Następnie powrócił na Uhumele i powiedział, że powinni udać się na Esseles. Następnie Dass udał się do pustego pomieszczenia, by pomyśleć trochę na temat ostatnich wydarzeń.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2007, 18 lipca USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2009, 6 października Polska --- Egmont Polska 120 stron Druk (miękka) 39,00 PLN


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]