Mroczne czasy 9: Podobieństwa, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes9.jpg
Mroczne czasy 9:
Podobieństwa, część 4
Dark Times 9: Parallels, Part 4
Scenariusz: Mick Harrison
Ilustracje:
Kolory: Alex Wald
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
20 lutego 2008
Wydanie polskie: Egmont Polska
22 lutego 2010
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne czasy
Zeszyt/Tom: 9 z 32
Poprzedni: Mroczne czasy 8: Podobieństwa, część 3
Następny: Mroczne czasy 10: Podobieństwa, część 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 19 BBY


Mroczne czasy 9: Podobieństwa, część 4 (org. Dark Times 9: Parallels, Part 4) to dziewiąty zeszyt serii komiksowej — Mroczne czasy, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez imperatora i jego ucznia, Dartha Vadera.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Bomo Greenbark and his companions have been imprisoned, enslaved, and tortured, but now Bomo has found a way out. Freedom beckons, but honor demands he take action to free his friends. And action means his captors are about to see a very, very dangerous side of him.

Meanwhile, Master K'Kruhk discovers that those under his protection are more in need of it than ever. Bad guys beware!(Dark Horse Comics, 2008)

Streszczenie

Na planecie Mimban Haka Hai przesłuchuje Booma Greenbarka. W pewnej chwili zauważa, że Nosaurianin stracił przytomność. Postanawia więc dać mu chwilę czasu na dojście do pełnej świadomości. Chwilę po opuszczeniu przez ludzi Haka pomieszczenia Bomo otwiera oczy i dzięki swym niezwykłym umiejętnościom akrobatycznym uwalnia się z kajdan i ucieka. Gdy Haka Hai wraca do sali tortur zauważa puste łoże. Ogłasza więc alarm i wysyła swych ludzi na bagna, by odnaleźli zbiega. W tym samym czasie Bomo skradając się w twierdzy szuka swych towarzyszy. Po drodze spotyka Crys Taanzer, której udało się uciec z pracy. Oboje ruszają w dalsze poszukiwania przyjaciół. Po dotarciu do drzwi podziemi stwierdzają, że są zamknięte i nie dadzą rady ich otworzyć. Chwilę później pojawia się jeden z ludzi Haka Haia. Atakuje on Greenbarka, który wbija mu nóż w brzuch. Chwilę później Cys strzela napastnikowi w głowę.

Tymczasem na nieznanym księżycu ludzie Lumbry docierają do statku K'Kruhka. Informują Piru, że przybyli po potrzebne im części i jeśli im w tym nie przeszkodzi, to nie skrzywdzą ani jej, ani dzieci. W czasie, gdy jeden z bandytów chce wymontować silnik, drogę zagradza mu Seddwia. Dziewczynka zostaje brutalnie potraktowana przez Lumbrę. W jej obronie staje Piru. Używa jednych z swych umiejętności ujawniając jednocześnie swą przynależność do Zakonu Jedi. Chwilę później zostaje postrzelona przez jednego z bandytów. Lumbra postanawia zabrać dzieci z sobą i sprzedać je Imperatorowi. Niedługo później w opuszczonym obozie pojawia się K'Kruhk. Ulecza on Piru, a następnie po poznaniu wydarzeń wyrusza na ratunek dzieciom...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2008, 20 lutego USA --- Dark Horse Comics 40 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2010, 22 lutego Polska --- Egmont Polska 120 stron Druk (miękka) 39,00 PLN


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]