Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Mroczne czasy 10: Podobieństwa, część 5

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes10.jpg
Mroczne czasy 10:
Podobieństwa, część 5
Dark Times 10: Parallels, Part 5
Scenariusz: Mick Harrison
Ilustracje: David Ross
Kolory: Alex Wald
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
23 kwietnia 2008
Wydanie polskie: Egmont Polska
22 lutego 2010
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne czasy
Zeszyt/Tom: 10 z 32
Poprzedni: Mroczne czasy 9: Podobieństwa, część 4
Następny: Mroczne czasy 11: Wektor, część 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 19 BBY


Mroczne czasy 10: Podobieństwa, część 5 (org. Dark Times 10: Parallels, Part 5) to dziesiąty zeszyt serii komiksowej — Mroczne czasy, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez imperatora i jego ucznia, Dartha Vadera.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
A resolute few fight for their lives—and the lives of their friends—in a final fight with serious consequences for those left standing.

Confronted with a nightmare scenario, Jedi Master K'Kruhk is thrust into a battle unlike any he has ever faced. To save those in his care, he may be forced to lose himself. Elsewhere, Bomo Greenbark unleashes an unrivaled fury upon the captors of the crew of the Uhumele. His friends will have their freedom, and he will have his revenge!

The shocking conclusion to "Parallels"!(Dark Horse Comics, 2008)

Streszczenie

Na planecie Mimban Haka Hai wraz ze swoimi ludźmi poszukuje zbiegłego Boma Greenbarka. W pewnej chwili wszyscy słyszą odgłos wybuchu z obozu i postanawiają wrócić tam. W tym samym czasie Bomo i Crys Taanzer odnajdują Ratty'ego niedaleko jednego z myśliwców. Strzałem z blastera Greenbark uwalnia towarzysza, a następnie zabiera wszelką przydatną broń, amunicję i granaty. Następnie zakopuje w ziemi na lądowisku część detonatorów termicznych. Po niedługim czasie do obozu wracają ludzie Haki Hai'a. W tym samym momencie wybuchają ukryte granaty zabijając część najemników. W tym samym czasie Ratty dociera do celi, w której przetrzymywani byli kapitan Schurk-Heren, Ko Vakier i Mezgraf i uwalnia ich. W międzyczasie Bomo uzbrojony w ciężki karabin umiejscawia się w jednym z tuneli i oczekuje na przybycie wrogów. Niespodziewanie dołącza do niego Crys. Kobieta postanawia pomóc mu w obronie przyjaciół. Chwilę później dochodzi do starcia w tunelu. Zaskoczeni najemnicy ginął pod ostrzałem Boma i Crys. Po niedługim czasie wszyscy wrogowie leżą martwi. Chwilę później do tunelu docierają pozostali członkowie załogi. Z wdzięczności za uratowanie życia kapitan Schurk-Heren mianuje Boma pełnoprawnym członkiem załogi.

Tymczasem na nieznanym księżycu Chase Piru płynie na kłodzie do obozowiska bandytów. W tym samym czasie w okolicy pojawia sie mistrz K'Kruhk i wydaje z siebie okrzyk, który przeraża bandytów. Lumbra zauważywszy postać w oddali nakazuje otworzenie ognia. Gdy po dłuższej chwili strzelania wszyscy są pewni, że przeciwnik nie żyje strzała wystrzelona przez mistrza przeszywa jednego z najemników. K'Kruhk kontynuuje strzelanie, a Piru nadaje przy pomocy Mocy strzałom odpowiedni kierunek, co doprowadza do zabicia większości najemników. Chwilę później Lumbra sugeruje Callowowi, by wziął uczniów Jedi jako tarcze. Bandyta udaje się do miejsca, gdzie przetrzymywani byli Jedi i zauważa uważaną za martwą Piru. Lumbra bierze ją jako zakładniczkę i woła K'Kruhka, by stawił mu czoła w pojedynku. Mistrz Jedi zbliża się do statku bandytów, a Lumbra i Callow otwierają do niego ogień. K'Kruhk korzystając z miecza świetlnego atakuje bandytów i zabija ich. Jakiś czas później K'Kruhk rozmawia z Piru i zwierza się z utraty kontroli podczas walki. Zmartwiony swoim zachowaniem postanawia opuścić resztę i spędzić życie w samotności.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2008, 23 kwietnia USA --- Dark Horse Comics 40 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2010, 22 lutego Polska --- Egmont Polska 120 stron Druk (miękka) 39,00 PLN


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]