Zamów grę Jedi: Ocalały na MUVE.PL!

Bomo Greenbark

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

BomoGreenbark.jpg
Bomo Greenbark
Miejsce pochodzenia: Nowy Plympton
Rasa: Nosaurianin
Kolor oczu: Brązowy
Przynależność:
Bomo Greenbark był żyjącym w okresie wojen klonów i czystki Jedi Nosauriańskim zwiadowcą. Miał żonę Mesę i córkę Resę Podczas wojen klonów walczył po stronie Separatystów, zaś po rozkazie 66 - z nowo powstałym Imperium.

Biografia

Nowy Plympton

Bomo urodził się i wychował na odległej planecie Nowy Plympton. Po rozpoczęciu wojen klonów, wraz ze swymi współplemieńcami wstąpił w szeregi Separatystów. Szybko stał się jednym z najlepszych zwiadowców w swojej wiosce i otrzymał stopień kapitana. Pewnego razu, kilka dni po upadku Starej Republiki, Nosaurianin natknął się podczas zwiadu na mistrza Jedi, Dassa Jennira. Bomo zaatakował przybysza, jednak szybko został pokonany. Jedi oszczędził mu jednak życie i opowiedział o zdradzie klonów. Wzamian za to, Nosaurianin zdecydował się pomóc człowiekowi i zaprowadził go do swej rodzinnej wioski. Tam wstawił się z powodzeniem za nowym przyjacielem u swoich współplemieńców. Po powrocie mistrza Jennira na Nowy Plympton, Bomo brał udział w układaniu planu, a potem i ataku na imperialny konwój. Wraz z rozwojem sytuacji, Greenbark stał się jednym z przywódców Nosaurian w walce z Imperium Palpatine'a. Brał udział w kolejnych bitwach, jednak po przybyciu na planetę Legionu 501 sytuacja rebeliantów zaczęła się wyraźnie pogarszać. W ostatecznej bitwie o Przełęcz Toporka, armia Nosaurian została rozbita, a ich kobiety i dzieci dostały się do niewoli. Walkę przeżył jedynie Bomo, wraz z Dassem Jennirem. Razem dotarli do lądowiska na błoniach Cadgel, gdzie dostali się na pokład Uhumele - przemytniczego statku, należącego do Schurk-Herena. Tam Greenbark dowiedział się o porwaniu żony i córki. Postanowił rozpocząć ich poszukiwania. Wkrótce Uhumele, wraz z innymi statkami, złamał blokadę portu i opuścił Nowy Plympton.

Poszukiwanie rodziny

Po opuszczeniu planety, Bomo zdecydował się lecieć na Orvax IV, gdzie istniał wielki targ niewolników. W poszukiwaniach, pomoc zadeklarowali, zarówno Dass, jak i załoga Uhumele. Gdy statek wylądował na planecie, drużyna rozpoczęła poszukiwania. Greenbarkowi, przebranemu z Jawę udało się odnaleźć klatki z niewolnikami z Nowego Plymptona. Pośród Nosaurian, nie było jednak jego rodziny. Jak się okazało, Mesa została zabita, zaś Resa sprzedana w niewolę. Wkrótce Dass dowiedział się, że mała została przewieziona na Esseles. Tam też udała się cała drużyna. Na miejscu, włamali się do pałacu Dezono Qua, który miał przetrzymywać dziewczynkę. Jennir pokonał droidy, zaś Meekerdin-maa odciął zasilanie. Wspólnie przygwoździli Dezono i zmusili go do ujawnienia prawdy. Jak się okazało, był on kanibalem, i kupował dzieci, by je potem zjadać. Chwilę potem zginął od blastera Dassa. Bomo był potem zły na rycerza Jedi, że to nie on mógł wymierzyć sprawiedliwość Dezono.

Źródła