Mroczne czasy 8: Podobieństwa, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes8.jpg
Mroczne czasy 8:
Podobieństwa, część 3
Dark Times 8: Parallels, Part 3
Scenariusz: Mick Harrison
Ilustracje:
Kolory: Alex Wald
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
30 stycznia 2008
Wydanie polskie: Egmont Polska
22 lutego 2010
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Mroczne czasy
Zeszyt/Tom: 8 z 32
Poprzedni: Mroczne czasy 7: Podobieństwa, część 2
Następny: Mroczne czasy 9: Podobieństwa, część 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 19 BBY


Mroczne czasy 8: Podobieństwa, część 3 (org. Dark Times 8: Parallels, Part 3) to ósmy zeszyt serii komiksowej — Mroczne czasy, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez imperatora i jego ucznia, Dartha Vadera.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Bomo Greenbark and the smuggler crew of the Uhumele are caught in the crossfire between two criminal gangs, both of whom want what the crew has. But Captain Heren still has one trick left to play—and it will result in a dangerous surprise for Jedi Master K'Kruhk, who is half a galaxy away and who believes himself to be out of peril.

These are the dark times, and nobody gets away easy—if they even get out alive!

Somebody is betrayed, somebody dies!(Dark Horse Comics, 2008)

Streszczenie

Na planecie Mimban załoga Uhumele dostaje się w środek strzelaniny między najemnikami Lumbry i Haki Hai'a. Dzięki przewadze liczebnej zwolennicy Gotala wycofują się na jego statek wraz z ładunkiem przywiezionym przez Schurk-Herena. W wyniku ostrzału ginie Sniffles zasłaniając w ostatniej chwili swym własnym ciałem Crys Taanzer. Haka Hai rozkazuje swym ludziom ściganie statku myśliwcami, lecz jak się okazuje wszystkie maszyny zostały wcześniej uszkodzone przez ludzi Lumbry. Niezadowolony przemytnik zauważa satysfakcję w minie Schurk-Herena i po krótkiej rozmowie z kapitanem dowiaduje się, że skrzynia nie zawierała umówionej zawartości w obawie przed niedotrzymaniem warunków umowy. Hai postanawia torturować wszystkich członków załogi, czy dowiedzieć się, gdzie został ukryty prawdziwy ładunek. W tym samym momencie odzywa się Bomo Greenbark i mówi, że o jego lokalizacji wiedzą tylko cztery osoby: on, kapitan, Mezgraf i Ko Vakier. Haka postanawia więc zabrać na tortury wymienioną czwórkę, a resztę odsyła do pracy.

Tymczasem na pokładzie swego statku Lumbra wraz z swymi kompanami świętuje z okazji udanej akcji. Jeden z jego ludzi pyta o zawartość ukradzionej skrzyni, lecz Gotal mówi mu, że to nie jest jego interes. Kilka godzin później, gdy wszyscy położyli się do łóżek ciekawski członek bandy zakrada się do ładowni i otwiera skrzynię, w której jak się okazuje jest pełno ładunków wybuchowych, które doprowadzają do poważnego uszkodzenia statku. Jednostka awaryjnie wyskakuje z nadprzestrzeni. W okolicy kapitan zauważa system planetarny i na rozkaz Lumbry ląduje na najbliższym księżycu. Jak się okazuje to ten sam księżyc, na którym niewiele wcześniej wylądował statek K'Kruhka. Mistrz Jedi widząc lądującą jednostkę kontaktuje się z Piru i nakazuje jej ukryć uczniów w dżungli. wiadomość nie dociera jednak do adresata z powodu zakłóceń.

W tym samym czasie na Mimban Haka Hai przesłuchuje Schurk-Herena. Kapitan mężnie wytrzymuje ból tortur i nie zdradza lokalizacji ładunku. Hai wybiera więc na następnego przesłuchiwanego Boma, który jego zdaniem jest najsłabszy psychicznie i szybko zdradzi miejsce ukrycia towaru...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2008, 30 stycznia USA --- Dark Horse Comics 40 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2010, 22 lutego Polska --- Egmont Polska 120 stron Druk (miękka) 39,00 PLN


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]