Generał Grievous 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Generał Grievous 1
General Grievous 1
Scenariusz: Chuck Dixon
Ilustracje: Rick Leonardi
Kolory: Lucas Marangon
Tusz: Mark Pennington
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Lucas Marangon
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
16 marca 2005
Wydanie polskie: Egmont Polska
12 marca 2010
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Generał Grievous
Zeszyt/Tom: 1 z 4
Następny: Generał Grievous 2
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 20 BBY


Generał Grievous 1 to pierwszy z czterech komiksów opowiadających o przygodach generała Grievousa w 20 BBY. W USA ukazał się nakładem Dark Horse Comics 16 marca 2005 roku. W Polsce zaś ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont Polska 12 marca 2010 roku wraz z całą serią w czwartym numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
On a rescue mission to Vandos, Padawan Flynn Kybo and his master T'chooka D'oon come face to face with one of the leaders of the Separatist army, General Grievous. After Grievous kills his master, Kybo goes to the Jedi Council with a plan to take out the general before more lives are lost. But when the council rejects his plan, Flynn Kybo decides to take matters in his own hands. Seeking out others who share his feelings, Flynn Kybo sets out to put an end to the cyborg killer. Meanwhile, Grievous has hijacked a transport ship -and its precious cargo may give him an advantage over the Jedi that they would never expect...

A four-issue must-read series featuring one of the Episode III villians![1](Dark Horse Comics, 2005)

Streszczenie

Na Vandos Flynn Kybo i jego mistrz uciekają z zasadzki zastawionej podczas misji mającej na celu przetransportowanie ambasadora Quyyyeny. Po piętach depcze im Grievous i oddział droidów B2. Kiedy Jedi i ambasador są przy kanonierce droidy dochodzą do statku. Chcąc dać czas na ucieczkę D'oon rzuca się do walki. Przez pewien czas stawia opór Grievousowi, z którym walczy, lecz ginie. Misja zostaje wykonana.

Kybo wraca na Coruscant. W Świątyni Jedi zdaje raport Radzie z przebiegu misji. Zachęca również członków Rady, by stworzyć oddział Jedi, który zająłby się zabiciem generała droidów. Większość z mistrzów krytykuje plan. Mistrz Yoda każe Flynnowi wyjść, by ten zaczął trening z nową mistrzynią. Oboje od razu udają się na pierwszą lekcję. Podczas treningu medytują przez wiele godzin. Bothu zapada w trans medytacyjny. Kiedy Flynn stara się spytać o czym ma medytować przychodzi mistrz B'dard Tone i jego padawan Codi Ty. W trójkę rozmawiają o planach Kyba na temat zabicia Grievousa. Na odejściu Tone mówi, by spotkali się nazajutrz wieczorem na placu Huskera. Kiedy Tone i Codi odeszli Flynn słyszy głos mistrzyni. Bothu mówi uczniowi, że nie zamierza go zatrzymywać. Dodaje również, że jeżeli odejdzie niech nie szuka później miejsca wśród Jedi.

Tymczasem w bliżej nieokreślonym rejonie galaktyki toczy się bitwa. Kalamariański krążownik zostaje zaatakowany przez flotę Grievousa. Prom z cyborgiem na pokładzie dokonuje abordażu na krążowniku wroga. Po zabiciu wszystkich Kalamarian dowódca droidów melduje Grievousowi o jednym ocalałym Jedi. Abyssyński rycerz po krótkiej konwersacji zostaje zabity przez droidy B1.

Gdzie indziej Flynn jest jednym z członków grupy Jedi ochraniających konwój Republiki lecący na Alderaan. Zadaniem Jedi jest zapobiegnięcie atakowi Federacji Handlowej na konwój. Po krótkiej rozmowie z mistrzynią Flynn udaje się do myśliwca, by zdezerterować. Kybo udaje się na planetę Bryndar, by spotkać się z lecącymi tam Codi Ty i B'dardem Tonem. Podczas pobytu w kantynie omawiają swe problemy dotyczące odnalezienia Grievousa.

W tym samym czasie na pokładzie kalamariańskiego krążownika droidy meldują o kolejnych odkrytych Jedi na pokładzie. Grievous widzi grupkę padawanów ukrytych w szafie.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2005, 16 marca USA --- Dark Horse Comics 32 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2010, 12 marca (w SWK - WS 1/2010) Polska --- Egmont Polska 96 stron Druk (miękka) 9,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Generał Grievous
[Pokaż/Ukryj]