Generał Grievous 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Generał Grievous 3
General Grievous 3
Scenariusz: Chuck Dixon
Ilustracje: Rick Leonardi
Kolory: Lucas Marangon
Tusz: Mark Pennington
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Lucas Marangon
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
15 czerwca 2005
Wydanie polskie: Egmont Polska
12 marca 2010
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Generał Grievous
Zeszyt/Tom: 3 z 4
Poprzedni: Generał Grievous 2
Następny: Generał Grievous 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 20 BBY


Generał Grievous 3 to drugi z czterech komiksów opowiadających o przygodach generała Grievousa w 20 BBY. W USA ukazał się nakładem Dark Horse Comics 15 czerwca 2005 roku. W Polsce zaś ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont Polska 12 marca 2010 roku wraz z całą serią w czwartym numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Flynn Kybo and his band of Jedi have teamed up with a ragtag group of civilians to kill General Grievous and end his reign of terror. Meanwhile Grievous, who is holding a group of young Padawans hostage, comes into conflict with Darth Tyrannus, who has his own plans for the young Jedi in training. But Grievous isn't one to bend at the will of another even if that other is a Sith Lord![1](Dark Horse Comics, 2005)

Streszczenie

Wysłane przez Riniego sondy znalazły kolejne połączenie podprzestrzenne i udają się na księżyc Belsus gdzie lokalizują siły Konfederacji. Rini na stacji Banvhar melduje o postępach w szukaniu Grievousa Jedi. Flynn od razu decyduje się polecieć do systemu Anoat.

Na Belsus Lushros Dofine i Grievous rozmawiają idąc przez fabrykę droidów. Lushros zanudza Grievousa raportami o budowie droidów bojowych. Chwilę później generał droidów mówi, że nie podbił tej planety po to, by dać zarobić Federacji Handlowej. Chwilę później atakuje ich jedna z wysłanych przez Riniego sond atakuje cyborga. Zostaje szybko zniszczona przez Grievousa. Dofine dziękuje cyborgowi za uratowanie życia. Grievous szybko mu przerywa mówiąc, że jeżeli to ktoś z Federacji nasłał droida to Neimoidianin pożegna się z życiem. Wiele poziomów niżej padawanowie w swej celi próbują Mocą otworzyć drzwi. Nagle za ich plecami zostaje wyjęta jedna kostka podłogi, z której wychodzi mała sonda. Chwilę później rozwiera się prawie cała podłoga. W szczelinie pojawia się twarz Ugnaghta, który chce wydostać młodzików.

Na stacji Banvhar trwają przygotowania do ataku. Flynn stwierdza, że dobrze, iż nie polegali na sondach. Dodaje, że żadna maszyna nie jest w stanie pokonać cyborga. Rini chcąc pomóc daje kody Federacji dzięki którym uda im się przedostać na planetę. Następnie B'dard Tone informuje, że wszyscy górnicy ze stacji zgodzili się polecieć, by walczyć. Następnie Flynn i Tone snują hipotezy o zakończeniu misji.

Do statku Federacji orbitującego nad Belsus zbliża się statek. Siedzi w nim Vulpus sługa Dooku, który przyleciał, by ku niezadowoleniu Grievousa sprawdzić postępy. Najpierw przechodzą przez fabrykę droidów, a następnie udając się do sekcji z projektem Grievousa. Następnie docierają do celi gdzie trzymane są dzieci. Obaj z trwogą zauważają, że adepci uciekli. Grievous wysyła oddział droidów B1, by te schwytał dzieci. Allara niszczy droidy zrzucając na nie strop tunelu. Vulpus chce poinformować o całym zajściu Dooku, lecz Grievous grozi mu mieczem świetlnym. Sługa Dooku obiecuje nie powiedzieć swemu zwierzchnikowi o całym zajściu.

Tymczasem prom ze stacji Banvhar dociera na orbitę planety. Dzięki podstępowi udaje im się ominąć statek Federacji. Wszyscy zebrani na pokładzie dodają sobie otuchy okrzykiem "Śmierć Grievousowi". Chwilę potem dociera do nich przekaz droidów bojowych dotyczący padawanów. Flynn myślał, że ich misja poszła na marne, bo chodzi o nich. Rini uspokoił go mówiąc, że nie chodzi o nich, lecz o zbiegłych uczniów, których szuka cyborg. Prom ląduje w jednym z hangarów.

Padawani docierają do wioski Ugnaughtów położonej pod ziemią. Jeden z mieszkańców prosi o pomoc gdyż myśli, że dzieci to Jedi. Nagle strop się zawala. Z góry wpadają Grievous i armia droidów.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2005, 15 czerwca USA --- Dark Horse Comics 32 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2010, 12 marca (w SWK - WS 1/2010) Polska --- Egmont Polska 96 stron Druk (miękka) 9,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Generał Grievous
[Pokaż/Ukryj]