Allara

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Allara
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Allara była padawanką, żyjącą w czasie wojen klonów. Była bardzo silna Mocą.

Biografia

Dziewczyna była jednym z uczniów przewożonych na kalamariańskim krążowniku pod ochroną Quarmalla. Gdy generał Grievous zaatakował statek, zabił mistrza i porwał młodzików. Następnie przewiózł ich na planetę Ugnaughtów zajętą przez Konfederację. Młoda Jedi podtrzymywała innych na duchu, stając się swego rodzaju przywódczynią grupy padawanów. Gdy Grievous powiedział jeńcom o swoich planach wobec nich, to właśnie Allara sprzeciwiła mu się. Mocą odebrała mu miecz i rozcięła nim dwa droidy typu B1. W odpowiedzi cyborg pochwycił ją za wolną rękę, a następnie zaprezentował jej pokaz potęgi sił Separatystów, które na jego rozkaz dokonały zniszczenia budynku wypełnionego bezbronnymi tubylcami.

Jakiś czas później Allara wraz z pozostałymi uczniami próbowała wydostać się z celi. Niespodziewanie z pomocą przybył im jeden z Ugnaughtów. Tubylec poprowadził padawanów w kierunku podziemnego miasta, w którym jego ziomkowie znaleźli schronienie przed siłami Konfederacji. Niestety, ucieczka Jedi nie uszła uwadze Grievousa. Kaleeshanin natychmiast rozkazał wysłać za nimi droidy bojowe. Allara posłużyła się Mocą, aby zawalić na nie strop wydrążonego przez Ugnaughtów tunelu. Wkrótce potem, gdy uczniowie dotarli do kryjówki tubylców, cyborg z oddziałem droidów odciął im dalszą drogę na wąskiej ścieżce, usytuowanej nad zbiornikiem lawy. Aby pomóc przyjaciołom, Allara ponownie odebrała Mocą miecz generałowi i zaczęła z nim walczyć. Stawiała mu czoła do momentu, aż z odsieczą przybyli Flynn Kybo, Codi Ty i B'dard Tone. Codi pomógł padawanom się wydostać, podczas gdy pozostała dwójka toczyła pojedynek z cyborgiem na miecze świetlne. Wszyscy, z wyjątkiem Jedi walczących z generałem, uciekli w ostatniej chwili.

Młodzi padawani zostali przewiezieni na Coruscant. Allara próbowała jeszcze przekonać członków Rady, aby dali Codiemu szansę, niemniej ci pozostali nieugięci, podejmując decyzję o wyrzuceniu Togrutanina z Zakonu.

Źródła