Generał Grievous 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Generał Grievous 2
General Grievous 2
Scenariusz: Chuck Dixon
Ilustracje: Rick Leonardi
Kolory: Lucas Marangon
Tusz: Mark Pennington
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Lucas Marangon
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
27 kwietnia 2005
Wydanie polskie: Egmont Polska
12 marca 2010
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Generał Grievous
Zeszyt/Tom: 2 z 4
Poprzedni: Generał Grievous 1
Następny: Generał Grievous 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 20 BBY


Generał Grievous 2 to drugi z czterech komiksów opowiadających o przygodach generała Grievousa w 20 BBY. W USA ukazał się nakładem Dark Horse Comics 27 kwietnia 2005 roku. W Polsce zaś ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont Polska 12 marca 2010 roku wraz z całą serią w czwartym numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
General Grievous and his forces invade the planet Gentes and take it's population and their production facilities as trophies of war. Meanwhile, Flynn Kybo and the Jedi, who seek to kill Grievous, team up with a grizzled band of space miners who hope to see Grievous dead as well. But they're unaware that the General holds hostage a group of Padawan children captured during a raid on a Republic fleet. And what Grievous has planned for the Padawans is a fate far worse than death...[1](Dark Horse Comics, 2005)

Streszczenie

Armia droidów pod wodzą Grievousa atakuje planetę Gentes. Po krótkiej walce wojska Separatystów rozbijają wojska rdzennych mieszkańców planety.

Na Bryndar Flynn Kybo medytuje na wzgórzach. Spotyka Stellskarda człowieka, który stawił się na ogłoszenie Jedi szukających kogoś do walki z Grievousem. Następnie wraz z przybyszem wracają z równin planety do miasta.

Na podbitej planecie Grievous, Lushros Dofine i dwóch Geonosian dyskutują co zrobić z ludnością Bryndar. Generał droidów proponuje, by zatrudnić ich do przebudowania tamtejszych fabryk na potrzeby Geonosian. Z promu droidy B1 wyprowadzają pojmanych padawanów. Banz i Allara podbudowywali swych przyjaciół.

Na Bryndarze Kybo spożywa posiłek i w tym czasie Codi Ty, B'dard Tone oraz Stellskard dyskutują na temat odnalezienia żołnierzy potrzebnych do walki przeciw Grievousowi. Po chwili Stellskard decyduje się na zawiezienie nowych kompanów do swojego domu. Pobratymcy Stellskarda chcieli pomóc w walce przeciw cyborgowi, gdyż zostali pokrzywdzeni przez Federację Handlową.

Grievous rozmawia z Hrabią Dooku co zrobić z mieszkańcami planety. Dooku popiera pomysł wykorzystania ich przy budowie geonosiańskich fabryk. Po chwili rozmowa schodzi na temat padawanów.

Na stacji Banvahar tamtejszy spec inżynieryjny Rini oferuje włamanie się do bazy danych Separatystów. Niestety Rini oznajmił, że jeżeli będzie miał rok czasu to złamie tajne kody. Kybo powiedział, że nie mają tyle czasu i oferuje pomoc droida astromechanicznego CB-3D. Prawie od razu szyfry Separatystów zostały złamane. Kybo słyszy rozmowę pomiędzy Dooku, a Grievousem. Jest to jeden z tropów do poszukiwań Grievosua. Dlatego, że układ Anoat, z którego dochodzi transmisja ma wiele planet Rini pokazuje trzy sondy szpiegowskie, które zbadają gdzie ukrywa się cyborg. Po chwili technik wysyła wszystkie sondy.

Na Gentes Grievous rozmawia z padawanami. Generał mówi, że dzieci zostaną wyszkolone na wojowników. Allara wybiega przed przyjaciół i krzyczy, że nie ma zamiaru być szkolona na Sitha. Następnie Mocą wyciągnęła jeden z mieczy Grievousa. Niszczy towarzyszące generałowi droidy. Po chwili Grievous chwycił dziewczynę za rękę. Prowadzi ją do krawędzi budowli, na której stoją. Następnie pokazuje Allarze aulę, w której są wszyscy mieszkańcy planety. Grievous kazał otwarcie ognia do auli. Zginęli prawie wszyscy mieszkańcy planety.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2005, 27 kwietnia USA --- Dark Horse Comics 32 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2010, 12 marca (w SWK - WS 1/2010) Polska --- Egmont Polska 96 stron Druk (miękka) 9,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Generał Grievous
[Pokaż/Ukryj]