Geonosjanie/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Geonosjanie
Planeta macierzysta: Geonosis[1]
Wzrost: 168-178 cm[1]
Geonosjanie to rasa zamieszkująca planetę Geonosis, znajdującą się na Zewnętrznych Rubieżach. W 22 BBY, ich ówczesny władca Poggle Mniejszy przyłączył układ do Separatystów. Ich królowa Karina Wielka nie zgodziła się na przyłączenie Geonosis do Republiki.

Historia

Wojny klonów

Już przed wojnami klonów Geonosjanie byli znani z robienia statków. Po przyłączeniu się Geonosis do Separatystów ich fabryki rozpoczęły budowę tysięcy droidów bojowych. Jednak budowa droidów nie była jedynym zadaniem im przydzielonym, ponieważ Darth Sidious polecił im także zaplanowanie potężnej stacji bojowej, zwanej Gwiazdą Śmierci. Z obu zadań Geonosjanie zdołali się wywiązać.

Geonosjanie wspierali później siły Separatystów i Trandoshan podczas bitwy o Kashyyyk.[2]

Charakterystyka

Wyróżniano dwa typy Geonosjan: trutnie, w znacznym stopniu pozbawione skrzydeł oraz arystokrację, posiadającą zdolność lotu.

Trutnie zwykle pracowały w laboratoriach lub wykonywały inne usługowe funkcje wokół swych uskrzydlonych pobratymców. W skład "arystokracji" wchodzili natomiast królewscy wojownicy, zwiadowcy, a także strażnicy ula. Wszyscy przedstawiciele rasy posiadali zarówno bardzo twardy chitynowy szkielet, jak i wydłużoną twarz. Porozumiewali się językiem przypominającym terkot.

Technologia

W swoich fabrykach Geonosjanie produkowali droidy bojowe dla nowo powstałej Konfederacja Niezależnych Systemów. Owocem ich myśli technicznej był również między innymi jacht słoneczny hrabiego Dooku.

Inne maszyny produkowane przez Geonsjan:

Przypisy

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Geonosjan.
Zobacz przedstawicieli
rasy Geonosjan.

Pojawienia niezgodne z porządkiem Expanded Universe