Karina Wielka

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Ten artykuł dotyczy królowej z czasów wojen klonów. Zobacz też: Karinę, królową żyjącą w czasach Imperium Galaktycznego.
Karina Wielka
Data i miejsce śmierci: 21 BBY, Geonosis
Miejsce pochodzenia: Geonosis
Rasa: Geonosjanka
Kolor oczu: Czerwone
Kolor skóry: Szara
Przynależność: Konfederacja Niezależnych Systemów
Profesja: Królowa
Karina Wielka była geonosjańską królową. Żyła w czasie wojen klonów i była jedną z przywódców Separatystów podczas drugiej bitwy o Geonosis.

Biografia

To jest jedynie brzydki robak.
Cody po ujrzeniu Kariny.[1][2]

Po klęsce Separatystów na Geonosis Poggle Mniejszy za wszelką cenę chciał się ukryć przed zwycięskimi wojskami Republiki. Na poszukiwania króla Geonosjan udała się również Luminara Unduli, wraz z klonem towarzyszem. Gdy mistrzyni Unduli weszła do ruin wraz z towarzyszącym jej Buzzem, klona zaatakowały zombie , a mistrzyni została pojmana. Na ratunek mistrzyni Jedi natychmiast po zakończeniu burzy piaskowej ruszyli Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i około dziesięciu klonów dowodzonych przez Cody'ego. W ruinach świątyni znaleźli miecz świetlny Luminary, co wprawiło ich w niepokój o los Mirialanki. Podczas dalszego przeczesywania pola walki, Skywalker wskazał na ogromną postać wiszącą na ścianie, mogącej być w ich przekonaniu wizerunkiem mitycznej królowej Geonosjan. Jedi i klony przeszli dalej do jaskiń, wejściem nad którym wyrzeźbiona była podobizna Kariny. Tymczasem Luminarze udało się tymczasowo oswobodzić dzięki czemu mogła skontaktować się z misia ratunkową, nakazała, aby Skywalker i Kenobi wycofali się, Ci jednak nie posłuchali, kontynuowali poszukiwania i rozpoczęli walkę z zombie. Luminara została ponownie schwytana i przetrzymywana w grocie, w której przebywała Karina. Niedługo później ekipa Jedi dotarła do miejsca przetrzymywania Luminary, Anakin pragnął natychmiast przystąpić do działania, jednak Obi-Wan powstrzymał go pragnąc rozwiązać konflikt poprzez negocjacje. Karina zwróciła uwagę, że są osobami atakującymi Geonosjan, dlaczego więc stają przed jej obliczem, mimo to Kenobi przywitał królową i rozpoczął negocjacje. Geonosjanka nie chciała nawet słuchać tłumaczeń Kenobiego, nakazując zaatakować go swoim podwładnym. Jedi przygotowali się na taką sytuację, na rozkaz do walki przyłączyły się klony pod dowództwem Cody'ego. Po uwolnieniu Luminary i pojmaniu Poggle Mniejszego rozpoczęto wycofywanie na powierzchnię, aby ułatwić tą czynność klony strzelały w kopułę pałacu, aby naruszyć jej konstrukcję, co doprowadziło ostatecznie do jej zawalenia. Nie wiadomo, czy Karina przeżyła zniszczenie pałacu.

Ciekawostki

Karina to żeńskie imię, będące zdrobniała formą imienia Katarina (pol. Katarzyna). Postać Kariny Wielkiej może nawiązywać do postaci historycznej z XVIII wieku, cesarzowej Rosji Katarzyny II Wielkiej.

Przypisy

  1. That is only ugly bug.
  2.   Strzępy terroru

Źródła